Zobacz pełną wersję : m4/3: Nokton 25mm f/0.95
Ale fajny :)
Nokton 25mm f/0.95 (http://photorumors.com/2010/08/25/the-first-voigtlander-lens-for-microfourthirds-nokton-25mm-f0-95/) do systemu micro 4/3
Ale fajny :)
Nokton 25mm f/0.95 (http://photorumors.com/2010/08/25/the-first-voigtlander-lens-for-microfourthirds-nokton-25mm-f0-95/) do systemu micro 4/3
kąt widzenia ~50'ki dla FX i to ze światłem 0,95:) ciekawe jak się będzie sprawować na pełnej dziurze.
[EDIT] teraz doczytałem, że ma 10 listków przysłony, co może wskazywać na ładny bokeh...
Michał Jędrak
26-08-2010, 11:37
Ale kicha... manual focus. Spróbujmy sobie teraz takim super hiper obiektywem ustawić ostrość...
Może planują jeszcze jakieś body z dalmierzem ;) coś jak Epson E-D1 w m4/3.
Bardzo chciałbym . Ale też oczywiście bardzo wątpię.
Mimo wszystko miło, że pojawiają się takie cacka.
głębia ostrości jak dla 50/2, więc nie powinno być problemu z ostrzeniem. tylko m4/3 zupełnie nie ma plastyki... ;)
mibartek
26-08-2010, 15:03
słyszałem już od kilku osób, że w Penach jest jakieś całkiem sprytne udogodnienie do manualnego ostrzenia. Chodzi chyba o to, że podczas ostrzenia da się powiększyć na podglądzie obszar gdzie ustawia się ostrość (np oko w portrecie)
głębia ostrości jak dla 50/2, więc nie powinno być problemu z ostrzeniem. tylko m4/3 zupełnie nie ma plastyki... ;)
etam, może nie będzie tak źle:) ja osobiście bym takiego malucha przytulił
No to muszę zacząć zbierać kaskę na tego Noktona. Teraz używam N28/2 i już jest fajnie a co dopiero 0,95 :) Z tym ostrzeniem na pełnej dziurze naprawdę nie jest ta zle (zwłaszcza, że tak jak napisał mibartek, można w dowolnej chwili wyświetlić 100% zbliżenie i wyostrzyć obiekt idealnie, przynajmniej w Penie).
słyszałem już od kilku osób, że w Penach jest jakieś całkiem sprytne udogodnienie do manualnego ostrzenia. Chodzi chyba o to, że podczas ostrzenia da się powiększyć na podglądzie obszar gdzie ustawia się ostrość (np oko w portrecie)
A to w innych, normalnych puszkach tak się nie da? W d700 jest w LV powiększanie, pstrykałem tak z Samyagiem i nie powiem, żeby to było wygodne - albo widzisz cały kadr, albo tylko powiększenie, bez kontroli reszty :roll:
koniecpolska
27-08-2010, 09:49
A to w innych, normalnych puszkach tak się nie da? W d700 jest w LV powiększanie, pstrykałem tak z Samyagiem i nie powiem, żeby to było wygodne - albo widzisz cały kadr, albo tylko powiększenie, bez kontroli reszty :roll:No to dla równowagi wziąłbyś kiedyś coś z m4/3 do rąk i wtedy dopiero wyraziłbyś sensowną opinię porównawczą. Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może zrobić to lepiej niż jest w D700?
A czy ja gdziekolwiek cokolwiek porównywałem?
mibartek
29-08-2010, 14:38
http://www.youtube.com/watch?v=1_1RpCLLqlA&feature=related
tak to wygląda w penie - czy wygodnie każdy może sam ocenić ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=1_1RpCLLqlA&feature=related
tak to wygląda w penie - czy wygodnie każdy może sam ocenić ;-)
No i czym to się różni od tego co jest w D700 ?
mibartek
29-08-2010, 15:45
No i czym to się różni od tego co jest w D700 ?
a ja nie napisałem, że się różni :-P tak wkleiłem poglądowo tylko
a ja nie napisałem, że się różni :-P tak wkleiłem poglądowo tylko
No wiem wiem, ale niech user koniecpolska mi wyjaśni na czym polega ta różnica...:roll:
Ale kicha... manual focus. Spróbujmy sobie teraz takim super hiper obiektywem ustawić ostrość...
I po kiego takie kiszki produkują ? :-)
koniecpolska
30-08-2010, 09:45
No wiem wiem, ale niech user koniecpolska mi wyjaśni na czym polega ta różnica...:roll:Wg. tego co udało mi się znaleźć w sieci obiektyw Cosiny/Voiglander'a będzie zgodny ze standardem m4/3 czyli będzie miał styki, czyli puszka będzie go widziała. A to spowoduje, że będzie można ustawić tak aby powiększenie wybranego punktu kadru pojawiło się w momencie ruszenia pierścieniem ustawienia ostrości. Czyli nie trzeba wciskać żadnych innych przycisków. Przy portrecie ustawiasz powiększenie w mocnym punkcie, wstępnie celujesz tym fragmentem kadru w oko, ruszasz pierścieniem, dostajesz powiększenie, ostrzysz, wciskasz spust migawki (nie czekając na powrót do pełnego kadru, który sam się pojawia po około 0,5sek od momentu wyostrzenia). Z D700 i Samyangiem niestety musisz wciskać dodatkowy przycisk.
Ok, o to mi chodziło (rzeczywiście lepiej rozwiązane) :)
Dzięki.
mibartek
30-08-2010, 12:21
myślę, że dodatkowym atutem jest, że mając elektroniczny wizjer w PENie cała operacja odbywa się bez odrywania oka od aparatu. Ja osobiście nienawidzę robić zdjęć przy pomocy LCD
pierwsze sample z Olka E-P2
http://ganref.jp/magazines/index/1/0/378
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.