Zobacz pełną wersję : Kadrowanie po pijaku
Podroznik
24-08-2010, 19:19
Która fotografia jest poprawnie skadrowana i dlaczego? i
Oryginalna fota
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img638.imageshack.us/i/waszkaorg.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Propozycja 1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/i/waszkaja.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Propozycja 2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/i/waszkamagdy.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Jak dla mnie jedynka, bo pusty obszar wyznacza prawidłowy kierunek dla owada.
Może i jedynka ale do mnie bardziej przemawia dwójka. Nie mam pojęcia dlaczego. Chyba przez przeciwwagę cienia do światła.
Oczywista oczywistość - 1
vince.vega
25-08-2010, 01:24
dla mnie również 1
D_Z_I_A_D_E_K
25-08-2010, 08:56
1
1 ponieważ iż zostawiony został pas na ewentualny ruch owada i to że patrzy on w prawo sprawia że ludzkie oko chce też zobaczyć na co on patrzy a co za tym idzie nie szybko zdjęcie się kończy (wg tej teorii 2 można równie dobrze ciąć w kwadrat)
a dla mnie żadna :)
Dla mnie również.
a dla mnie żadna :)
może jakieś wytłumaczenie? jakieś swoje cięcie? czy po prostu kolejni hejterzy trollują?
Mając do wyboru 1 i 2 wybieram 1 ponieważ ważka "wchodzi" w kadr.
może jakieś wytłumaczenie? jakieś swoje cięcie? czy po prostu kolejni hejterzy trollują?
Jako, że odpowiedziałem podobnie jak Mavierik postaram się ustosunkować do do tego typu odpowiedzi.
Pytanie było:
Która fotografia jest poprawnie skadrowana i dlaczego?
a nie,
Która fotografia jest źle skadrowana i dlaczego?
Gdybym stwierdził, że któraś jest skadrowana prawidłowo, to bym ją wskazał i uzasadnił dlaczego.
Jako, że odpowiedziałem podobnie jak Mavierik postaram się ustosunkować do do tego typu odpowiedzi.
Pytanie było:
Która fotografia jest poprawnie skadrowana i dlaczego?
a nie,
Która fotografia jest źle skadrowana i dlaczego?
Gdybym stwierdził, że któraś jest skadrowana prawidłowo, to bym ją wskazał i uzasadnił dlaczego.
to ja zadam pytanie dlaczego jest źle skadrowana biorąc pod uwagę że była tu stosowana reguła trójpodziału ;>
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img576.imageshack.us/img576/1299/waszkaorg.jpg)
Kadr Łukasza zdecydowanie najlepszy. Jedyny sensowny.
Jeśli ktoś ma zamiar kierować się śmieszną zasadą trójpodziału to kompozycji nigdy się nie nauczy. Temat jest tak żałosny, że nawet gadaćsię nie chce...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.