PDA

Zobacz pełną wersję : Kadrowanie po pijaku



Podroznik
24-08-2010, 19:19
Która fotografia jest poprawnie skadrowana i dlaczego? i

Oryginalna fota


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img638.imageshack.us/i/waszkaorg.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Propozycja 1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/i/waszkaja.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Propozycja 2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/i/waszkamagdy.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pebal
24-08-2010, 19:24
Jak dla mnie jedynka, bo pusty obszar wyznacza prawidłowy kierunek dla owada.

McSimus
24-08-2010, 19:30
Może i jedynka ale do mnie bardziej przemawia dwójka. Nie mam pojęcia dlaczego. Chyba przez przeciwwagę cienia do światła.

A.R
24-08-2010, 19:55
Oczywista oczywistość - 1

vince.vega
25-08-2010, 01:24
dla mnie również 1

D_Z_I_A_D_E_K
25-08-2010, 08:56
1

jatoja2
25-08-2010, 10:44
1 ponieważ iż zostawiony został pas na ewentualny ruch owada i to że patrzy on w prawo sprawia że ludzkie oko chce też zobaczyć na co on patrzy a co za tym idzie nie szybko zdjęcie się kończy (wg tej teorii 2 można równie dobrze ciąć w kwadrat)

Mavierk
25-08-2010, 10:56
a dla mnie żadna :)

freefly
25-08-2010, 11:51
a dla mnie żadna :)

Dla mnie również.

jatoja2
25-08-2010, 14:44
a dla mnie żadna :)

może jakieś wytłumaczenie? jakieś swoje cięcie? czy po prostu kolejni hejterzy trollują?

Nemeth
25-08-2010, 14:54
Mając do wyboru 1 i 2 wybieram 1 ponieważ ważka "wchodzi" w kadr.

freefly
25-08-2010, 15:18
może jakieś wytłumaczenie? jakieś swoje cięcie? czy po prostu kolejni hejterzy trollują?

Jako, że odpowiedziałem podobnie jak Mavierik postaram się ustosunkować do do tego typu odpowiedzi.

Pytanie było:
Która fotografia jest poprawnie skadrowana i dlaczego?

a nie,
Która fotografia jest źle skadrowana i dlaczego?

Gdybym stwierdził, że któraś jest skadrowana prawidłowo, to bym ją wskazał i uzasadnił dlaczego.

jatoja2
26-08-2010, 00:03
Jako, że odpowiedziałem podobnie jak Mavierik postaram się ustosunkować do do tego typu odpowiedzi.

Pytanie było:
Która fotografia jest poprawnie skadrowana i dlaczego?

a nie,
Która fotografia jest źle skadrowana i dlaczego?

Gdybym stwierdził, że któraś jest skadrowana prawidłowo, to bym ją wskazał i uzasadnił dlaczego.

to ja zadam pytanie dlaczego jest źle skadrowana biorąc pod uwagę że była tu stosowana reguła trójpodziału ;>

GL
26-08-2010, 00:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img576.imageshack.us/img576/1299/waszkaorg.jpg)

jatoja2
26-08-2010, 08:42
Łukasz
bo dlatrgo iż?

Wujot
26-08-2010, 15:31
Kadr Łukasza zdecydowanie najlepszy. Jedyny sensowny.

Jeśli ktoś ma zamiar kierować się śmieszną zasadą trójpodziału to kompozycji nigdy się nie nauczy. Temat jest tak żałosny, że nawet gadaćsię nie chce...