PDA

Zobacz pełną wersję : System Error 2



Marcin M
01-05-2005, 21:22
Potrzebuję pomocy!
Mam Nikona coolpixa 8800 i jak zrobię zdjęcie podczas zapisu pojawia mi się napis SYSTEM ERROR 2. Nie wiem co to znaczy ale już się boję. Proszę o pomoc

[ Dodano: Nie 01 Maj, 2005 ]
Marcin

Saint
01-05-2005, 21:23
najlepiej zadzwon do serwisu. Zobacz moze w instrukcji jest cos napisanme (nie koniecznie tej po polsku)

kacperek
01-05-2005, 21:24
Probowales na inne karcie? Karta jest sformatowana i daje sie ja odczytac w czytniku?
Moze to jakis blad karty tylko jest?

Marcin M
01-05-2005, 21:28
Tak jest sformatowana. Nie wiem co to jest czytnik ale nie można przeglądać zrobionych zdjęć bo zaraz wywala błąd.

[ Dodano: Nie 01 Maj, 2005 ]
Marcin

kacperek
01-05-2005, 21:33
Zdjecia przegladasz podlaczajac aparat do komputera przez USB?
Mozesz sprawdzic reakcje aparatu na innej karcie?
Czytnik to takie zewnetrzne urzadzenie ktore podlaczasz do komputera i tam wkladasz karte.

Marcin M
01-05-2005, 21:37
Niestety nie mam czytnika ani drugiej karty. Muszę chyba skontaktować się z serwisem. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 01 Maj, 2005 ]
Marcin

gmoszkow
02-05-2005, 15:36
Marcinie

A czy przypadkiem Twoja karta to nie jest Kingston???

Przejedź się do znajomych i wypróbuj inna kartę - będziesz miał odpowiedź.

Niestety z częścią Kingstonów i paroma innymi kartami takie problemy się pojawiają. Na razie nie panikuj i sprawdź inną kartę.

Jeszcze raz napiszę: SPRAWDŹ INNĄ KARTĘ

Grzegorz

irekka
02-05-2005, 18:47
Kingstony maja problemy z d70. Z innymi aparatami pracują o dziwo perawidłowo. A to tez nie jest zasada - wile osób na kingstony o różnej pojemności (np ja) i żadnych problemów. Ale warto zacząć sprawdzanie od karty. Do 8800 nikon nie dawał startowej ?

ddMON
02-05-2005, 19:04
Potrzebuję pomocy!
Mam Nikona coolpixa 8800 i jak zrobię zdjęcie podczas zapisu pojawia mi się napis SYSTEM ERROR 2. Nie wiem co to znaczy ale już się boję. Proszę o pomoc
Zobacz:
Tutaj_1 (http://www.stevesforums.com/forums/view_topic.php?id=50803&forum_id=21)
i
Tutaj_2 (http://nikoneurope-en.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_en.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=1003&p_created=1034477378&p_sid=z2GjpqEh&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9OTYmcF9wcm9kcz0xLDE0NiZwX2NhdHM9MCZwX3B 2PTIuMTQ2JnBfY3Y9JnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZ WFyY2hfbmwmcF9wYWdlPTMmcF9zZWFyY2hfdGV4dD0ic3lzdGV tIGVycm9yIDIi&p_li=&p_topview=1)

a może znajdziesz coś, co wskaże Ci kierunek działania :wink:

Na pocieszenie mogę jedynie dodać, że nie jesteś sam w swym kłopocie, koledzy z Ukrainy też mają podobny:

Kłopot kolegów z Ukrainy (http://www.nikon.com.ua/club/forum/read.php?f=3&i=196&t=196)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem!
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!! :wink:

NinoBask
27-08-2006, 22:23
Mam dokładnie taki sam problem po zrobieniu zdjęcia pojawia się komunikat system error 2, mam dwie karty kingstone 512 i 1GB gdy używałem tylko 512 wszystko było w pożadku dopiero po założeniu 1GB pojawił się po jakimś czasie ten komunikat także nie wiem czy to ma akurat jakiś związek z tą sprawą. Sformatowałem obydwie karty i na obydwu pojawia się ten komunikat. Ponadto obydwie karty można odczytać w czytniku dla kart CF i bezproblemowo oglądać z nich zdjęcia. Aparat zachowuje się w taki sposób, że po zrobieniu zdjęcia zapisuje je jednak aby skasować błąd i zrobić kolejne zdjęcie muszę wyłączyć i włączyć aparat ponadto reszta funkcji oraz jakość zapisanych zdjęć zachowuje się raczej normalnie. Firmware w aparacie to wersja 1.7 a więc nie mogę już zrobić update aby usunąć ten błąd ewentualnie w ten sposób. Moje pytanie do ciebie - czy rozwiązałeś już ten problem i czy ewentualnie mógłbyś opisać o co chodzi i jak sobie z tym problemem poradziłeś - Pozdrawiam

Irvine
28-08-2006, 16:13
Wyjimj karte. Wyjmij baterie. Odczekaj z minute.
Wlacz aparat. Powinno przejsc ale nie musi...

NinoBask
29-08-2006, 08:15
nic z tego nawet po 24 godzinach po wyjęciu bateri jest nadal to sama - interesuje mnie to co oznacza ten komunikat

IMTM
29-08-2006, 19:10
Według instrukcji obsługi jak nie pomaga wyjęcie baterii na 24h należy wysłac aparat do serwisu. Wyjaśnienie komunikatu:Error has occurred in camera’s internal circuitry.

Władca Pixeli
29-08-2006, 21:26
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1007&message=17069194&changemode=1
Wygląda, że jest to uszkodzenie obiektywu i autofocusa.

NinoBask
30-08-2006, 18:16
Nie sądzę zeby to był problem z AF lub żeby to było uszkodzenie obiektywu - aparat działa poprawnie pozatym tylko że trzeba go wyłączyć i włączyć aby zrobić kolejne zdjęcie. Chodzi mi przedewszystkim o uzyskanie informacji od jakiejś osoby która miała ten sam błąd i jak sobie z tym poradziła i ewentualnie jaki był koszt naprawy tej usterki. :?:

asart
23-10-2006, 21:18
Aparat po trzech miesiącach nie używania został właczony po naładowaniu baterii i po trzydziestu sekundach wyskoczył na ekraniee napis "system error 2".

Po przeglądnięciu kilkunastu stron www dochodzę do wniosku, że jest to problem 1) masowy (Iran, Izrael, USA, Anglia, Włochy, Niemcy, Polska) 2) związany z wadą fabryczną produktu, która ujawnia się tuż po okresie objętym gwarancją, jeśli nawet wada ujawni się gdy produkt jest na gwarancji to z opinii użytkowników wynika, że jest ona traktowana przez NIKON'a jako nie podlegająca warunkom gwarancji.
Ciekawostką jest to że problem pojawia się nie tylko w tym modelu, ale także w innych COOLPIX'ach...
Dziwi mnie to, że taka firma jak NIKON nie dba o swoją markę, i nie bierze przykładu z takich firm jak DELL czy HONDA, które bez względu na okres po jakim wykryto wady fabryczne w ich produktach zaprosiły użytkowników swoich produktów do bezpłatnego usunięcia usterki.

Może należałoby się zastanowić nad jakimś pozwem zbiorowym przeciwko NIKON'owi???

Hogata
14-11-2006, 17:35
Witam! Miałam dokładnie ten sam problem ze swoim 8800. Robił zdjecia bez problemu, zapisywał je i po zapisaniu wyrzucal komunikat system error 2. Aparat mam od 3 mieisecy - jest na gwarancji. Od razu oddalam go do serwisu. W serwisie wymienili mi obiektyw (!!!), twierdzac, ze jest to uszkodzenie mechaniczne, bo aparat musial mi upasc, albo był uderzony, co oczywiscie jest bzdurą!!!! Po krótkiej, acz burzliwej wymianie zdan, uznali mi to za naprawe gwarancyjna. Nastepnego dnia aparat wrócil do nich na poprawkę - jakis magik nie podłączył wizjera... heh... ALe po wymianie obiektywu problem z erorem zniknął :) Mam za to kilka innych pytan, ale zaczne nowy watek :)

pozdr
Hogata

ktx
17-11-2006, 15:50
Witam
Jeszcze nie wysłałem aparatu. Spróbuję jeszcze załadować nowszą wersję oprogramowania i zobaczymy co się będzie działo. Ale pewnie w końcu i tak wyląduje w serwisie. Mam nadzieje że na święta wróci..........

ktx
08-12-2006, 15:05
Zebym wiedział ze takie jaja bedą z aparatem to bym go nie kupił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak jest wszędzie zachwalany..............

Eremita
19-05-2007, 15:52
Mam ten sam problem po zrobieniu fotki włącza się "system error 2" nie mam już gwarancji na apartat. Formatowałam juz karte pamięci, wyciągałam baterie, wgrywałąm oprogramowanie i nic... dalej to samo, trzeba wyłączyć i ponownie włączyć aparat aby zrobić kolejne zdjęcie. Podobno w serwisie taka naprawa kosztuje 550 zł :( Jeżeli ktoś ma pomysł jak to naprawić prosze o pomoc

scare
24-05-2007, 10:09
Jeżeli formatowanie karty i wyjęcie baterii nie pomogło to niestety bez interwencji serwisu się nie obędzie. Komunikat SYSTEM ERROR jest zbiorczą informacją dla wielu usterek. mogła paść np. elektornika odpowiedzialna za przetważanie obrazu.

Naprawa będzie najprawdopodobniej kosztowna, niestety.
Jako ciekawostkę napiszę, że niedawno musiałem skorzystać z usług serwisu. Wymiana trybów wysuwu obiektywu w CP 5700. Pękły 4 zęby w plastikowych kółeczkach. Koszt elementów: 13,01 zł. Koszt robocizny: 300 zł.
:???:

NinoBask
03-09-2007, 20:04
APARATY Firmy Nikon serii coolpix to SYF!!! serwis to SYF do kwadratu mam coolpixa 8800 z tym błędem i nie będę go naprawiał - Napewno też nie kupię więcej sprzętu tej firmy - normalna firma robiłaby te usterki za darmo - jest to generalnie drogi sprzęt dla PEDAŁÓW który po okresie gwarancyjnym sypie się jak tanie chińskie podróbki

Jacek_Z
03-09-2007, 21:04
APARATY Firmy Nikon serii coolpix to SYF!!! serwis to SYF do kwadratu mam coolpixa 8800 z tym błędem i nie będę go naprawiał - Napewno też nie kupię więcej sprzętu tej firmy - normalna firma robiłaby te usterki za darmo - jest to generalnie drogi sprzęt dla PEDAŁÓW który po okresie gwarancyjnym sypie się jak tanie chińskie podróbki
Za obrażanie - ostrzeżenie. Niektórzy użytkownicy Coolpixów poczuli się nie najlepiej. Na przyszłość waż słowa. Staramy się na tym forum zachować jakiś poziom kultury wypowiedzi.

PS. ja tez kiedyś miałem coolpixa

ekonet
03-09-2007, 21:17
PS. ja tez kiedyś miałem coolpixa
...należy tu wspomnieć, że w wielu FotoJokerach stoją przy aparatach kartki z napisem: "Nikon Coolpix D70s" (to jeden z przykładów)... :) Chociaż ostatnio ktoś zauważył chyba tę bzdurę i część tych kartek zmienili.

FotoPstryk
16-01-2011, 21:52
Witam Wszystkich
Chciałbym ponowić wątek. Mój cp8800 po sześciu latach dość intensywnego ale bezawaryjnego użytkowania w końcu prosi o serwis. Wszystkie funkcje działają normalnie jedynie po zapisie zrobionej fotki na karcie pojawia System Error 2 i totalna blokada. Funkcja Off, funkcja On i tak w kółko! Próbowałem wszystkich opisanych powyżej działań reanimacyjnych włącznie z resetem wszystkich ustawień i wciąż to samo. Wydaje się, iż pozostał mi tylko serwis i tu stawiam prośbę z pytaniem o kogoś kto mógł by pomóc mojemu 8800 najlepiej we WROCŁAWIU. Rozważam możliwość wysłania do Warszawskiego serwisu Nikona lecz obawiam się, że koszty przekroczą wartość.
z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi

messer
20-01-2011, 15:54
Po sześciu latach - to IMO warto zastanowić się nad kupieniem nowego aparatu :)
To, że się popsuł, może stanowić świetny ku temu pretekst.

Serio. To jest sprzęt wyprodukowany w roku 2004, z tego co znalazłem informacje. To już 7 lat! Wiesz na pewno ile w tym czasie zmieniło się w sprzęcie fotograficznym...
Jeśli jednak zdecydujesz się na serwisowanie - mam wrażenie, że wysyłanie go na Postępu do "oficjalnego serwisu" nie jest pomysłem najlepszym. We Wrocławiu na pewno są jakieś serwisy fotograficzne; Niech oni najpierw na to spojrzą i wypowiedzą sie, czy w ogóle jest czym sobie głowę zawracać. Postępowi skasują Cię za taką diagnozę na wymierną kasę.