PDA

Zobacz pełną wersję : [ Przyroda ] Lwica



PaSkal
21-12-2006, 15:49
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Tanzania, w drodze do Serengeti, 01 2006
EXIF: FM2, Nikkor 70-300, Kodak Ultra 400

p.s. na tym zdjęciu jest pewien element "nienaturalny", który zauważyłem jakiś czas po zrobieniu odbitki. Widzicie?

jurgen
21-12-2006, 17:14
Paskal zazdroszczę. Nie wiem kiedy ale tam bedę.
Najpierw jednak PÓŁNOC
POZDRAWIAM

lukaszMM
21-12-2006, 18:09
zdjecie super

co do elementu do chyba chodzi o opaske na szyji :)

jurgen
21-12-2006, 19:23
najprawdopodobniej nadajnik telemetryczny z czujnikiem ruchu
pozdrawiam

Archangel
21-12-2006, 20:21
fajan fotka

tak pewnie chodzi o "obrzoze" czy cokolwiek to jest ;)

PaSkal
22-12-2006, 11:22
Tia, cholerna obroża. Prawie wszystkie te bydlaki takie miały, a ta akurat za krzaczkiem się schowała.

Paweł

zkrzysztof
22-12-2006, 19:06
Fajna.

Pucha
25-12-2006, 13:07
Ostrość nie tam gdzie trzeba, centralny kadr, kiepskie kolory, obroża. Trzeba ostatnio długo przeglądać forum zanim znajdzie się coś godnego uwagi, może tak więcej samokrytyki?

PaSkal
28-12-2006, 11:58
Ostrość zła, czyli gdzie zła? Ostre wąsy, oko i włoski w lewym uchu.

Centralny kadr, mówisz? To jest portret. Ciasnych kadrów nie lubię. Dalej w lewo byłoby już widać drogę. Chrzanię (jak mam taką potrzebę) podręcznikowe zalecenia odnośnie kadrowania.
Obroża - jak napisałem, prawie wszystkie w tej grupie takie miały. To jest dokument. Mam inne zdjęcia lwów bez obroży, ale to mi się podoba, więc je dałem na forum. MSZ nie szpeci zwierzęcia ani zdjęcia.

Kolory - jeśli masz monitor LCD, to się zgadzam. To zdjęcie na moim laptopie wygląda na wyprane. Na moim CRT z temp. ustawioną na 6500 K wygląda jak powinno.
Lew jest płowo-żółty. Trawy naprawdę były takie blade - wysuszone (koniec pory suchej), a na dodatek zakurzone.

Pozdrawiam,
Paweł

Pucha
28-12-2006, 18:34
Zajrzyj np. tutaj i jeszcze raz pomyśl:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=15780

Ktoś mi zaraz zarzuci że się czepiam, ale tracę cierpliwość przedzierając się przez dziesiątki gniotów zanim zobaczę ciekawą fotkę. To że było za ciasno dla dobrego kadru, kolory były kiepskie, zwierzak wystąpił w biżuterii itp. tylko dowodzi tego że zdjęcie nie nadaje się do prezentacji.
Odwiedzam forum od dłuższego czasu ale nie piszę jak nie mam nic do powiedzenia i nie zamieszczę tutaj zdjęcia z którego nie będę 100% zadowolony, polecam tą metodę niektórym forumowiczom którym potrzeba zaistnienia zastępuje czasem zdrowy rozsądek.
P.S. 1 - Mam CRT i nie planuję zmiany.
P.S. 2 - AF trafił w roślinki przed kotem.

PaSkal
29-12-2006, 12:39
"...ale tracę cierpliwość przedzierając się przez dziesiątki gniotów zanim zobaczę ciekawą fotkę"

Przyjmuję krytykę, ale nie przyjmuję tonu.
Czy za Tobą stoi Steven Seagal, przykłada Ci spluwę do głowy i mówi: "Będziesz, gnoju, oglądał te gnioty na forum Nikona bo inaczej ci łeb rozwalę!" ?

To jest forum w większości dla amatorów. Zdjęcia zawodowe znajdują się na stronach National Geographic itp.

Ale jednym mnie zaskoczyłeś: "AF trafił w roślinki przed kotem".
Nie miałem pojęcia, że mój Nikon FM2 ma autofocus, a mam go od ponad 15 lat! :-? .

Pozdrawiam noworocznie,

Paweł

thor88
29-12-2006, 12:45
czyzby kolejny profesjonalista.... zaprezentuj cos swojego kolego... Pozdrawiam wszystkich co mają autofocusa:)

Pucha
29-12-2006, 19:48
PasKal, ton faktycznie niezbyt trafiony, przepraszam. Lubię pooglądać dobre foto i jeszcze niedawno na tym forum nie było właściwie innych, od kiedy dSLR trafił pod strzechy jakość pokazywanych prac spadła dramatycznie. Twoje zdjęcie nie jest najgorszym z tych które tu można zobaczyć, poprostu przy nim nie dałem już rady szukać dalej ...
Również pozdrawiam i życzę nieziemskich fotek w nowym roku ;)

thor88, nie przeczytałeś uważnie moich postów bo: po pierwsze mój podpis mówi "początkujący amator" a po drugie napisałem że nie pokażę tu zdjęcia z którego nie będę całkowicie zadowolony.

To ja już więcej tutaj nie śmiecę.