PDA

Zobacz pełną wersję : Problemik z zapisem zdjecia z PS do Lightroom



Kargulo
23-08-2010, 12:13
Witam mam pytanko/problemik

Natomiast

Otwieram RAWa w Ligtroom przykładowo cos tam poprawiam i otwieram tego samego RAWa w PS za pomocą Bridga.
Jest Ok, w PSie widze moje poprawdzi na zdjęciu które zrobiłem w Ligtroomie.

I teraz zaczynają się schody.

Jak przezucić tego RAWa z powrotem do Lightrooma tak aby były zachowane poprawki z PSa??

Bo ja robie to tak:

otwieram RAWa w Lightroom i obrabiam,
otwieram tego RAWa w PSie za pomocą Bridge
W PSie obrabiam i zapisuje go jako .PSD
.PSD otwieram w Lightroomie i mogę dokończyc obróbkę i finalnie zapisując RAWa do JPG



I teraz ta:

Jeżeli zdjęcie zapisze w PSie do JPG to to samo zdjęcie różni mi się od tego samego zdjęcia zapisanego do JPG z poziomu Lightrooma, (już po tym drugim przeniesieniu z PS do Lightrooma) . Różni się kolorami

Ups, chyba wytłumaczyłem wyraźnie . Jak nie to postaram się to poprawić

tymancjo
23-08-2010, 12:23
Sprawdź proszę czy przy eksporcie w LR i PS masz te same przestrzenie barwne docelowe, być może stąd wynika różnica. W jakiej przeglądarce porównujesz te zdjęcia ? Czy jak otworzysz oba w PS to też mają różne kolory ?

Pozdrawiam,
Tomek

Kargulo
23-08-2010, 18:12
W jakiej przeglądarce porównujesz te zdjęcia ?

Firefox


Czy jak otworzysz oba w PS to też mają różne kolory ?

Maja takie same kolory

Jeszcze jak można się spytać to gdzie można znaleźć tą opcje do zmiany przestrzeni barwowej przy zapisywaniu zdjęcia?

.........................

A co z tym przenoszeniem obrabianego zdjęcia Lightroom - PS - Lightroom?

Czy ktoś tak robi, a może ktoś wie a nie robi to też może sie podzielić tą informacją, please.

gawar
23-08-2010, 20:08
ja to robię tak: w lightroom prawym na fote. edit in PS, poprawiam co chce, potem krzyżyk zamykający program . wyskakuje okno czy zapisać zmiany klikam tak i masz fote w formacie *.tif w lightroom (wszystko z automatu przerzuca)

Kargulo
23-08-2010, 20:22
i oto mi chodziło , gawar jesteś wielki. Wielkie dzieki

gawar
23-08-2010, 20:35
no 192 cm mam:P

Michał Jędrak
23-08-2010, 20:50
Kargulo, bo masz po prostu dziwny tzw. workflow. Bridge jest dla tych, którzy nie mają Lightrooma. A Ty masz, więc bridge do kosza. Jeśli masz JPGi w LR to klikasz 'Edit in', albo łatwiej ctrl+E i wyskakuje okno z opcjami czy chcesz edytować oryginał bez ustawień LR czy może ma stworzyć nowy plik w PS wraz z ustawieniami z LR. Jeśli zamierzasz edytować RAWa to po wybraniu opcji Ctrl+E nie masz okienka wyboru, bo wiadomo, że nie wyretuszujesz RAWa i od razu w PS otwiera się TIFF już z naniesionymi ustawieniami z LR. Proste... I na co Ci Brydż?