Zobacz pełną wersję : i-TEC VP6230 - ma już ktoś ?
krzysztof jot
20-12-2006, 18:01
Czy ktoś z Państwa zakupił był może ten databank ?
http://www.vosonic.co.uk/vp6230.html
http://www.i-tec.pl/index.php?lang=pl&pid=2&kid=3&id=DDPP40G
VP6230 X'S-DRIVE SUPER MULTIMEDIA PLAYER - w MM cos około 1300 zł. Interesuje mnie zywotność baterii, czy czyta RAWy z D200, jakie JPG ( max wielkosc) i generalnie to czy jest szybki w podglądzie - bo mam Coolwalkera ale to przymulaste jest strasznie...
suchanek108
21-12-2006, 01:58
Mam I-teca od początku sierpnia br. i jestem zadowolony. Pisałem więcej o nim:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12757&page=2
Ani z rawami (nefami) ani z jpg'ami nie ma problemu.
suchanek108
21-12-2006, 02:01
Nefy z D200. A czy idzie to szybko, czy wolno, trudno mi ocenić. Po zgraniu z karty nefy otwierają się dość szybko. Jpg nie robię, ale pewnie szybciej jest ich podgląd niż nefów.
krzysztof jot
21-12-2006, 16:23
Nefy z D200. A czy idzie to szybko, czy wolno, trudno mi ocenić. Po zgraniu z karty nefy otwierają się dość szybko. Jpg nie robię, ale pewnie szybciej jest ich podgląd niż nefów.
a ile kart np. 1GB zgrasz na jednym ładowaniu akku, czyli czy idąc w teren moge byc spokojny o energie czy raczej ostrozny - do coolwalkera mam trzy akumlatory, to mi to lotto ile on pali :)
suchanek108
22-12-2006, 02:41
Zdarzyło mi się 2 razy, że zrobiłem poza dostępem do gniazdka z prądem zdjęć więcej niż mieszczą moje dwie karty 1 GB i 2 GB. Zrzuciłem tego samego dnia do i-teca najpierw zdjęcia z karty 2 GB, a jak zapełniłem kartę 1 GB - również z niej. Bez wymiany akumulatora (raz, bo zapomniałem przełożyć z dużej torby do małej zapasowe akumulatorki..., drugi raz, bo już wiedziałem, że starczy prądu). Tyle mojego doświadczenia. Czy da radę więcej - nie wiem (nie pamiętam, jaki stan akumulatora pokazywał wskaźnik jego rozładowania). Na moje potrzeby to wystarczy - zawsze gdzieś można się dorwać do gniazdka. Dla pewności jednak po zrzuceniu 3 GB chyba bym wymienił akumulatorek na pełny. Przed wyjazdem/wyjściem w plener zawsze doładowuję akumulatory. A jak się wieczorem po robieniu zdjęć dorwę do gniazdka od razu doładowuję ten akumulator, który używałem.
Nie jestem zbyt szybkostrzelny... Tylko na imprezach robię fotki nieustannie i to były te 2 razy, odkąd mam iteca i D200.
krzysztof jot
22-12-2006, 22:46
jakos tak bez entuajazmu o tym databanku mówisz :) Wezme po swietach karte i pojade do MM i pobawie sie tym bankiem, Chce tylko zgrywac fotki w terenie, do przegladania to mam laptopa, więc wyglada na to ze Coolwalker mimo swych wad, w zgrywaniu jest jednak niezły - na akku wychodzi mi 6 -8 razy 1 GB Lexar zawierajacy 110-120 skompresowanych RAWów...
suchanek108
23-12-2006, 01:28
Hm, bez entuzjazmu... Może... Po prostu staram się być rzetelny. Mam takie, a nie inne doświadczenie w eksploatacji I-teca. Nie bawiłem się w jego testowanie. Osiągi I-teca - jak już pisałem - mnie wystarczają. Wybrałem go ze względu na cenę oraz dlatego, że może służyć jako dyktafon.
Aha - na oryginalnym akumulatorku (assembled in Taiwan, cell made in Japan) pojemność określono jako 1800 mAh, zamienniki Premium Gold mają opis, że pojemność wynosi 2200 mAh - jednak jak to rzeczywiście wygląda?
A na marginesie, wg mnie to najlepsze są Epsony, ale drogie i chyba u nas trudno dostępne.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.