PDA

Zobacz pełną wersję : galeria krakow



Damian.P
19-08-2010, 15:49
witam
Chcialbym sie zapytac gdzie w Krakowie moge znaleźć jakas fajna galerie sztuki

messer
19-08-2010, 15:51
Yyy... wszędzie? :)
Co Cię konkretnie interesuje?

Damian.P
19-08-2010, 15:59
nie wiem co konkretnie jestem otwarty na wszystko byl bylo to gdzies w centrum, ta na florianskiej jest spoko?

2pompony
19-08-2010, 16:51
To zależy co Cię interesuje... Monumentalny budynek i szerokie wnętrza to dość niedaleko centrum (aczkolwiek spacerkiem 20 minut od Rynku) i bardzo ciekawa wystawa Abakanowicz - to Muzeum Narodowe w Krakowie, Oddział Głowny, vis a vis kina Kijów i hotelu Cracovia. Łatwo trafić, sporo zwiedzania. Zdjęcia (http://www.fotoforum.org.pl/index.php?topic=4374.0)i zdjęcia (http://www.fotoforum.org.pl/index.php?topic=4388.0).

Jeśli idzie Ci o coś mniejszego (ale dalej nowocześnie), to na Plantach pomiędzy Szewską a Placem Szczepańskim - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (z knajpą przyklejoną z wierchu do budynku). Wnętrza mniejsze, nie wiem, co tam teraz jest, bo przez miesiąc nie wychodzę z domu - ale zawsze można było coś ciekawego znaleźć.

A jeśli chcesz coś rustykalnego, młodopolskiego, lechicko-szlacheckiego, coś Wyspiańskiego, jakąś secesję, piękne podwóreczka - wystarczy rzeczywiście przejść się po uliczkach w obrębie plant. Kilkanaście muzeów, galeryjek, wystaw...

c-man
20-08-2010, 13:33
Bunkier Sztuki na Plantach, między Placem Szczepańskim a Szewską (chadzam tam na World Press Photo i inne wystawy fotograficzne): http://www.bunkier.art.pl/
Jak pisał przedmówca - Muzeum Narodowe, w głównym gmachu stała wystawa nowoczesnego malarstwa polskiego, ciekawe wystawy czasowe (był m.in. Wyspiański, Goya).
Jeśli chodzi o fotografię:
Muzeum Historii Fotografii (ul. Józefitów 16, na rogu) + galeria i księgarnia fotograficzna f5
Galeria Camelot & Galeria fundacji Imago Mundi - na klimatycznej ul. św Tomasza, ze świetnymi artystycznymi knajpkami.
Galeria Pauza - na Floriańskiej, na pietrze
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (często organizują ciekawe wystawy) - http://www.manggha.krakow.pl/
I setki, setki innych...
Ogólnie to polecam dorwać jakiś stary (albo i nowy, jak wyjdzie wiosną) informator z Miesiąca Fotografii w Krakowie - będziesz tam miał adresy wielu, wielu galerii, razem z mapą i kontaktami.