PDA

Zobacz pełną wersję : D80 + 28-100 G Nikkor



grzesiu26
20-12-2006, 10:41
Witam,
pierwszy raz się tu wypowiadam ale zanosi się na częstsze wizyty więc na wstępie - CZEŚĆ.

I na początek może głupie pytanie: W najbliższym czasie zamierzam kupić D80 i ze względu na oczywiście ograniczone w tym czasie możliwości finansowe chcę go na początku używać z obiektywem od mojego Nikona F65 - 28-100 G Nikkor.

Bedzie to chodzić wogóle ?? Da się ??

Myślę że w styczniu zaopatrzę się w jakieś inne lepsze szkiełko.

Pozdrawiam,
Grzesiek

Piotr Wągrodzki
20-12-2006, 10:53
Będzie chodzić, ale pamiętaj o cropie.
28-100 zamieni się w 42-150.

pozdrawiam

Piowa

grzesiu26
20-12-2006, 12:04
tak tak - pamiętam i wiem że zdjęcia w małych pomieszczeniach nie wchodzą w rachubę...

Dzięki !!

biniubak
20-12-2006, 13:53
A poza tym może być całkiem fajnie. Ja mam 28-80 G i nawet całkiem sympatyczne foty robie z d50. Tylko,że na razie nie bardzo jest światło :-(

wrrum
20-12-2006, 14:34
Zrobiłem podobnie jak Ty - wziąłem samo body.
Tylko pamiętaj o jakości tego szkła. Nie miałem go w ręku, ale wszystkie wypowiedzi jakie czytałem o nim to
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon13.gif).
Ale szkło zawsze możesz dokupić później :).

Imago
20-12-2006, 14:53
Będzie działać. Fakt obiektyw amatorskiej jakości a światło to dramat bo szkło ciemne no i czasem brak szerokiego kąta ale na początek da radę :).
A robienie zdjęć w małych pomieszczeniach wcale nie jest niemożliwe - zamiast całych postaci robisz po prostu portrety ;).
Nie przejmuj się opiniami innych. To ty masz używać tego zestawu. Miałam podobny dylemat ale znalazł się ktoś kto mi powiedział to co ja tobie i jakoś używam tego mojego "przejściowego" zestawu :D a w tak zwanym "międzyczasie" zbieram na lepsze szkło :).
Pozdrawiam i życzę wiele radości z fotografowania :).

grzesiu26
20-12-2006, 23:38
Dzięki wam za wszystkie odpowiedzi - tak jak kolega powiedział (doradził) kupię body i używał na razie 28-100 G. Potem będę się martwił jakie szkło - dla mnie amatora - dokupić.
A może ktoś coś podpowie jeszcze: który - myślałem o którymś z kitów do D80: 18-70 lub 18-135. A może wogóle coś innego w podonym zakresie ??

PZDR
Grzesiek

Miden
27-12-2006, 18:05
narazie naucz sie fotografowania ;)

zanim uzbierasz na dobre szklo sporo minie (chyba ze jestes bogaty ;D )

a tak nawaisem 18-70 fajny jest, ale ja osobiscie preferuje cos jasniejszego, np tamorn 17-50 f2.8 (ale uwazaj na problemy z BF i FF)

grzesiu26
29-12-2006, 23:38
To no stałem się właśnie posiadaczem takiego zestawu o którym pisałem !!!!!
Teraz na pewno nie jednokrotnie będę nękał was czasem głupimi pytaniami !!!!!

Pzdr,
Grzesiek