PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie dla miłośników F16



jerezano
18-08-2010, 11:15
Pracuję w centrum Poznania i z okna widzę przelatujące nisko i powoli F16. Z Krzesin to już kawałek drogi, a oni lecą z wysuniętymi kółkami. Dlaczego?

mcl
18-08-2010, 11:35
podchodzą do lądowania (ćwiczą) na Ławicy

jakieś 30-40 minut temu dwa leciały

jerezano
18-08-2010, 11:48
podchodzą do lądowania (ćwiczą) na Ławicy

jakieś 30-40 minut temu dwa leciały

No właśnie o tych dwóch piszę :) Ale nie lądują, bo potem słyszę jak dają do pieca...

Challenger426
18-08-2010, 11:57
Prawdopodobnie wykonują tzw. Touch & Go - podejście jak do lądowania, ale zaraz po dotknięciu kołami podwozia głównego odchodzą do kolejnej próby.

mcl
18-08-2010, 12:08
Tak, nie lądują.
Jest jeszcze taki manewr "touch and go", gdzie samolot dotyka kołami pasa i odlatuje, ale chyba na Ławicy tego nie robią.
Chyba ćwiczą tak na różnych lotniskach w kraju.
Pewnie samo lądowanie wiązało by się z jakimiś dodatkowymi problemami, może zużycie kół, formalności, czas (?).

jerezano
18-08-2010, 12:14
Właśnie się dziwiłem, bo tu coraz większy ruch pasażerski, a wojsko ćwiczy ;)
Dzięki, jestem teraz nieco mądrzejszy :)

siona
18-08-2010, 12:18
Właśnie się dziwiłem, bo tu coraz większy ruch pasażerski,

no z tym ruchem to nie przesadzajmy za nadto. jak mnie nie myli to coś koło 60 operacji dziennie jest.

jerezano
18-08-2010, 14:16
Jak tu siedzę , przy tym oknie od 14 lat, to przecież zauważyłem ten bardzo dynamiczny rozwój ruchu pasażerskiego na Ławicy :mrgreen:

dominikpl72
18-08-2010, 14:27
@jerezano: hehe - pocieszyłeś mnie z tym "siedzę tu od 14 lat" - bo ja tez z Poznania i tez mam taki staż pracy w jednym miejscu... (i zaczynam mieć objawy wypalenia zawodowego co mnie odrobinę wkurza) :)

qooba
18-08-2010, 15:03
Jędrzej, Ty to masz tam w swoim zaciszu cichutko :) Ja dzisiaj siedzę cały dzień na Przybyszewskiego, dokładnie POD podejściem do lądowania :) Te nasze sokoły ostatnio coraz częściej nade mną latają...

siona
18-08-2010, 15:05
ale za to coraz rzadziej nade mną :)

jerezano
19-08-2010, 08:22
@jerezano: hehe - pocieszyłeś mnie z tym "siedzę tu od 14 lat" - bo ja tez z Poznania i tez mam taki staż pracy w jednym miejscu... (i zaczynam mieć objawy wypalenia zawodowego co mnie odrobinę wkurza) :)

Co tam wypalenie. Zobacz jakie masz możliwości obserwowania zmian zachodzących za oknem... :)