PDA

Zobacz pełną wersję : ostrość zdjęć reportażowych



monikowska
18-08-2010, 10:45
większość tutaj nie błyska podczas ślubów i wesel, zdjęcia na blogach i stronach są naprawdę ostre ( wiem wiem wyostrzane po zmniejszaniu )

zastanawiam się jak w 1:1 prezentuje się ostrość takich zdjęć, ile nadaje się od razu do kosza, i jak poradzić sobie z małą GO a ostrym zdjęciem przy dynamicznych ujęciach chociażby w tańcu.

stock
18-08-2010, 11:10
mozesz przymknac do f22 :)
a tak na powaznie jesli masz TEN moment to olej ostrosc :) to nie jest najistotniejsze w reportazu

himi
18-08-2010, 11:46
Kwestia wprawy, opanowania, trochę czasem szczęścia (mała GO+ super dynamiczna akcja) i już.

manfred
18-08-2010, 11:46
mozesz przymknac do f22 :)
a tak na powaznie jesli masz TEN moment to olej ostrosc :) to nie jest najistotniejsze w reportazu

A jeśli nie chodzi o "TEN" moment tylko o zwykłe dynamiczne zdjęcie w tańcu to jak sobie poradzić? (iso 4000 lub wyżej f-5.6, t- 1,125 srodkowy af i co jeszcze?)

PS Tylko niech sie forumowicz nie denerwuje, że wnoszę małowartościowe posty.

monikowska
18-08-2010, 11:50
bardziej o techniczne względy mi chodziło...

to jak panowie z tą ostrością, jest czy nie?? Pomijam nieostrą rękę itp...

himi
18-08-2010, 11:51
Nie ma reguły. Metoda prób i błędów.

kalina
18-08-2010, 11:54
Ostrość to przeżytek drobnomieszczański :>

R
18-08-2010, 11:57
Ostrość to przeżytek drobnomieszczański :>


opinia osoby ktora fotografuje canonem... nie dziwi :mrgreen:

kalina
18-08-2010, 12:01
opinia osoby ktora fotografuje canonem... nie dziwi :mrgreen:

... nooo, dużo więcej ładności i pięknej plastyki tracę niż nikoniarze kiedy przymykam przysłonę :D

monikowska
18-08-2010, 12:20
nie chcę być niewolnikiem ostrości, jednak taka myśl mnie dręczy od jakiegoś czasu...

ostre czy nie

R
18-08-2010, 12:22
... nooo, dużo więcej ładności i pięknej plastyki tracę niż nikoniarze kiedy przymykam przysłonę :D


eee... w dzisiejszych czasach ta plastyka jest przereklamowana ;) plastyka plastyka a cos ostre byc musi ;)