Zobacz pełną wersję : ostrość zdjęć reportażowych
monikowska
18-08-2010, 10:45
większość tutaj nie błyska podczas ślubów i wesel, zdjęcia na blogach i stronach są naprawdę ostre ( wiem wiem wyostrzane po zmniejszaniu )
zastanawiam się jak w 1:1 prezentuje się ostrość takich zdjęć, ile nadaje się od razu do kosza, i jak poradzić sobie z małą GO a ostrym zdjęciem przy dynamicznych ujęciach chociażby w tańcu.
mozesz przymknac do f22 :)
a tak na powaznie jesli masz TEN moment to olej ostrosc :) to nie jest najistotniejsze w reportazu
Kwestia wprawy, opanowania, trochę czasem szczęścia (mała GO+ super dynamiczna akcja) i już.
mozesz przymknac do f22 :)
a tak na powaznie jesli masz TEN moment to olej ostrosc :) to nie jest najistotniejsze w reportazu
A jeśli nie chodzi o "TEN" moment tylko o zwykłe dynamiczne zdjęcie w tańcu to jak sobie poradzić? (iso 4000 lub wyżej f-5.6, t- 1,125 srodkowy af i co jeszcze?)
PS Tylko niech sie forumowicz nie denerwuje, że wnoszę małowartościowe posty.
monikowska
18-08-2010, 11:50
bardziej o techniczne względy mi chodziło...
to jak panowie z tą ostrością, jest czy nie?? Pomijam nieostrą rękę itp...
Nie ma reguły. Metoda prób i błędów.
Ostrość to przeżytek drobnomieszczański :>
Ostrość to przeżytek drobnomieszczański :>
opinia osoby ktora fotografuje canonem... nie dziwi :mrgreen:
opinia osoby ktora fotografuje canonem... nie dziwi :mrgreen:
... nooo, dużo więcej ładności i pięknej plastyki tracę niż nikoniarze kiedy przymykam przysłonę :D
monikowska
18-08-2010, 12:20
nie chcę być niewolnikiem ostrości, jednak taka myśl mnie dręczy od jakiegoś czasu...
ostre czy nie
... nooo, dużo więcej ładności i pięknej plastyki tracę niż nikoniarze kiedy przymykam przysłonę :D
eee... w dzisiejszych czasach ta plastyka jest przereklamowana ;) plastyka plastyka a cos ostre byc musi ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.