PDA

Zobacz pełną wersję : Leica x1



gadas
18-08-2010, 10:20
LEICA X1 Czy ktoś posiada ? a może ktoś testował ?
By mi napisał jak faktycznie się sprawuje ten sympatyczny sprzęt .

meliszipak
18-08-2010, 21:44
Ja tylko macałem w sklepie firmowym w Blue City.
Trochę się rozczarowałem. Za taką cenę to lipa.
Jakości obrazka nie znam. Podobno jak w D300.

wpkx
19-08-2010, 12:33
LEICA X1 Czy ktoś posiada ? a może ktoś testował ?
By mi napisał jak faktycznie się sprawuje ten sympatyczny sprzęt .

Był na Forum kolega Jaipur, pokazał zdjęcia z M9 i X1 oraz podzielił się uwagami z użytkowania. Ale spotkał się z tak "pozytywną" reakcją niektórych, że skasował konto. Wątek chyba też coś zeżarło...

Sputnik_Wwa
21-08-2010, 14:30
http://www.flickriver.com/search/leica+x1/ służę

http://www.flickriver.com/photos/tags/leica+m9/interesting/

Co do używania nie widziałem nie wiem :) Wiem tylko, że fajne bo małe a ładne zdjęcia robi

ryszkut
21-08-2010, 22:30
łaaaaaaa robi zdjęcia jak d300 ;)

można też powiedzieć robi zdjęcia jak d5000 i wtedy nie brzmi już to tak przyjemnie, nie? ;)

wpkx
21-08-2010, 22:34
łaaaaaaa robi zdjęcia jak d300 ;)

można też powiedzieć robi zdjęcia jak d5000 i wtedy nie brzmi już to tak przyjemnie, nie? ;)

Dobrze, jak D300/D5000 ale z jakim szklem? ;)

Michał Jędrak
21-08-2010, 22:53
Hmm... Płacenie 6200zł tylko po to, żeby poczuć 'magię' typowego rangefindera na film?

Jakiś stary dalmierzowy Canon czy Yashica to wydatek około 200zł i pozostałe 6000zł mamy na filmy i wywołanie, a jakość będzie lepsza niż z X1. Film to 15zł, wywołanie około 7zł i 30zł za odbitki. Razem daje to ok 50zł. Mamy więc kasy na 120 filmów czyli 4320 odbitek. I to odbitki full frame. Można mieć filmy czarno-białe, slajdy i kolor...

Czyli X1 się w ogóle nie opłaca. Za 1800zł OK, ale nie za 6200

pawel
22-08-2010, 18:31
Hmm... Płacenie 6200zł tylko po to, żeby poczuć 'magię' typowego rangefindera na film?
Nie nie, X1 to nawet nie RF, tylko zwykła chamska małpa.

wpkx
22-08-2010, 19:36
Nie nie, X1 to nawet nie RF, tylko zwykła chamska małpa.

Masz całkowitą rację.
Jest bardzo chamska, brak jej bowiem tak podstawowych a niezbędnych i do dobrego tonu należących programów, jak choćby:
- rozpoznawanie uśmiechu na twarzy teściowej,
- rozpoznawanie smutku w głosie kochanki,
- rozpoznawanie błędów ortograficznych w słowie "dupa",
- i wielu, wielu innych funkcji "green trendy - user friendly".
Ma za to niezwykle chamskie pokrętła do ustawiania migawki i przysłony, co u żadnej "szanującej się małpy z towarzystwa" jest nie do pomyślenia. ;)

Keek
22-08-2010, 22:58
Masz całkowitą rację.
Jest bardzo chamska, brak jej bowiem tak podstawowych a niezbędnych i do dobrego tonu należących programów, jak choćby:
- rozpoznawanie uśmiechu na twarzy teściowej,
- rozpoznawanie smutku w głosie kochanki,
- rozpoznawanie błędów ortograficznych w słowie "dupa",
- i wielu, wielu innych funkcji "green trendy - user friendly".
Ma za to niezwykle chamskie pokrętła do ustawiania migawki i przysłony, co u żadnej "szanującej się małpy z towarzystwa" jest nie do pomyślenia. ;)

Ale miales "to" w reku czy moze magia czerwonej kropki dziala?
Lajka to taka firma schizofrenik wiec nalezy ostroznym byc.

wpkx
22-08-2010, 23:14
Ale miales "to" w reku czy moze magia czerwonej kropki dziala?
Lajka to taka firma schizofrenik wiec nalezy ostroznym byc.

Magia na mnie działa całkiem dobrze, bo mam trochę tych kropek, ale "tego" X1 akurat nie macałem. ;)
Co nie znaczy, że powyżej napisałem nieprawdę.
Jeśli M9 kosztuje 23, MP kosztuje 15, D-Lux 4 kosztuje 3 - to nic dziwnego, że X1 kosztuje 6.
Jak napisałeś - firma schizofrenik i magia działa, dlatego należy być ostrożnym... :D

koniecpolska
23-08-2010, 14:01
LEICA X1 Czy ktoś posiada ? a może ktoś testował ?
By mi napisał jak faktycznie się sprawuje ten sympatyczny sprzęt .Aparat sympatyczny. Podobnie sympatyczny i o połowę tańszy jest Panasonic GF-1 z obiektywem 20mm/1.7