PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do użytkowników Windows7



Seeth
17-08-2010, 18:07
Witam, mam takie pytanie odnośnie pojawiającego się skrótu na pulpicie w Windows7.
Jeśli wkładam do napędu płytę CD/DVD, albo podłączam pod USB pendriva lub kartę pamięci to na pulpicie automatycznie pojawia mi się ikonka skrótu do tego CD/DVD, Pendriva, karty pamięci.
Jak można wyłączyć tą funkcję, aby nie pojawiała mi się ta ikonka skrótu?

Pozdrawiam.

Strus
17-08-2010, 18:15
Aż specjalnie Pen'a wpakowałem do USB żeby sprawdzić. I jest tak jak myślałem - nic się nie pokazuje. I raczej domyślnie nie ma takiego fjuczera

stig
17-08-2010, 18:22
Tez pierwsze slysze o czyms takim...

Ruppel
17-08-2010, 18:27
Również i u mnie nie ma żadnego skrótu. Po wyciągnięciu nie znika ten skrót? W zasadzie to tak jak w życiu, czasami też "skrót" zostaje, hehe.

Yova
17-08-2010, 18:34
u mnie też żadnego skrótu nie ma, wszystko na około :)

Seeth
17-08-2010, 18:42
No jak wyciągnę pena to skrót znika, to jest taki jakiś bajer w Windows 7 i nie wiem jak to wyłączyć.

Grzybu
17-08-2010, 18:44
A co się stanie jak ten skrót usuniesz??

Seeth
17-08-2010, 18:49
Jak usunę to zniknie, ale jak następnym razem włożę to znów się pojawi

Seeth
17-08-2010, 18:50
Tutaj przykład o co chodzi:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img686.imageshack.us/img686/7820/26883298.jpg)

BlackRoger
17-08-2010, 19:06
Przecież masz tam na dole okna widoczny jak byk skrót do opcji autoodtwarzania. Ustawiasz w nich wszystko jak Ci pasuje.

amirez
17-08-2010, 19:06
1. Przepuścić cały komputer przez dobrego antywirusa.
2. wyłączyć autoodtwarzanie.
3. sprawdzić co startuje przy uruchamianiu komputera.
Mam siódemkę i nigdy coś takiego nie miało miejsca.
ps. ew. próbowałeś "ulepszyć" system i coś niechcący sam włączyłeś ;)

Seeth
17-08-2010, 19:09
A jakie macie wersje Windowsa 7? może to tez dlatego ze wersja Home Premium, Profesional i Ultimate różnią się od siebie. Ja mam Ultimate. I od samego początku jak zainstalowałem Windowsa to takie coś mam.

Seeth
17-08-2010, 19:11
Wyłączyłem wszystkie opcje autoodtwarzania i nie wyskakuje mi okienko to co widać na wcześniejszym przykładzie, natomiast skrót dalej się pojawia

Strus
17-08-2010, 19:16
mam Ultimate i nadal się będe upierał że domyślnie takiego fjuczera nie ma. Musiałeś coś sam włączyć

Seeth
17-08-2010, 19:19
No ale tak mam od kiedy zainstalowałem system, nic nie mieszałem. No chyba ze przy instalacji systemu była opcja gdzie się wybiera ten bajer, ale nie przypominam sobie aby coś takiego było. Natomiast wczoraj odebrałem kompa z wersją Windows Home Premium OEM - no i takiego bajeru tam nie mam. Nie wiem już sam o co chodzi.

jackrabbit
17-08-2010, 19:20
moze masz linuksa? :mrgreen:

Seeth
17-08-2010, 20:21
Znalazłem przyczynę :) Przepraszam za wątek, w sumie to nie wina systemu tylko oprogramowania, od początku na kompie miałem zainstalowany taki program i on powododował ten bajer ze skrótem. Nawet nie wiedziałem ze mam taki program zainstalowany. Dzięki wszystkim za pomoc ;)

miron19j
17-08-2010, 20:54
a tak z ciekawości - co to za program?

Orkaniusz
17-08-2010, 21:05
Qna, jak kiedyś OS X na macówce próbowałem u kolegi, to mi się ten ficzer bardzo podobał i sobie mówiłem: Szkoda, że na windzie tak nie ma...". A ten jak już ma, to chce wyłączyć :-). Zaiste, trudno nam, userom, dogodzić, żeby wszyscy byli szczęśliwi.... (A piszę to jako soft dev :-))

Seeth
17-08-2010, 21:33
a tak z ciekawości - co to za program?

Virtual CD v10.

jak instalowałem sterowniki po zainstalowaniu Windowsa to był mi potrzebny później go nie używałem. Pewnie dlatego skojarzyłem że od początku zainstalowania systemu mam coś takiego i myślałem ze to sprawka Windowsa ;)