PDA

Zobacz pełną wersję : Lightsphere - prośba o pomoc w wyborze.



rafi127
17-08-2010, 17:59
Czy Ktoś z Was maił do czynienia z taką oto podróbką Lightsphere - link poniżej?

http://allegro.pl/item1181659845_dyfuzor_typu_lightsphere_c1_do_sb_6 00_sb_800.html

czy może lepiej dopłacić i zakupić

http://allegro.pl/item1191424888_dyfuzor_lightsphere_ii_cloud_nikon_ sb_600_sb_800.html

Te dodatkowe nasadki w drugim zestawie są przydatne?

A może polecicie cos innego?

Pozdrawiam

puchbeary
17-08-2010, 18:28
Między pierwszym a drugim nie ma żadnej praktycznej różnicy. Który weźmiesz - efekt będzie podobny

Imago
17-08-2010, 18:45
Mam ten http://allegro.pl/item1182714701_dyfuzor_typu_lightsphere_c1_do_sb_6 00_sb600_sb_800.html i mnie pasuje :)
(wygląda na to, że to ten sam co 1 ale sprzedawca bardziej znany na forum ;-))

rafi127
18-08-2010, 20:24
Tak na marginesie - z jakiego tworzywa jest to wykonane? Mam na myśli to czy jest to tworzywo twarde czy jakieś miększe?
DO SB900 dedykowany jest Lightsphere C4. Przy czym producent podaje wymiary od do. Na szerokość jest niby wszystko ok
ale na wysokość wymiar 49 wydaje się być wymiarem prawie na "styk"

szerokość 73-77mm wysokość 46-49mm Sabinka 900 jest szeroka na 75-76 mm a wysoka na 49-50 mm.

Czy Ktoś z tym już walczył? Nie chce zakupić bubla który zniszczy odrazu obudowę Sabinki, stram się być pedantem :-P.

Ponownie pozdrawiam

Dj_Direct
18-08-2010, 20:44
mam C4 i faktycznie idealnie luzno ten dyfuzor na lampe nie wchodzi. zakladanie najkorzystniej realizowac ze zdjeta nasadka (czyli otwartym "zbiornikiem") i od gory przez otwor naciagnac odrobine na lampe. Natomiast przez to scisle opasanie - dobrze przylega i nie ma luzow ani obawy ze spadnie. Przynajmniej u mnie.Pozniej zakladasz nasadke i Voila :)

Jacek S.
18-08-2010, 20:46
Ten, który miałem w rękach raczej twardy, bliżej mu do plastiku niż gumy. Ale to podróba.

Imago
18-08-2010, 22:23
Mój jest bardziej miękki i też trzeba go wcisnąć ale nie niszczy obudowy lampy.

rafi127
21-08-2010, 08:56
Włseni dziś otrzymałem swój dyfuzor.

http://allegro.pl/item1192819413_dyfuzor_typu_lightsphere_c4_550ex_5 80ex_580ex_ii.html

czyli Lightsphere C4. Dyzfuzor jest z miękkiego tworzywa, nie powinien kaleczyć obudowy Sabinki.

Efekty jak na początek i 35zł wydane są ciekawe.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

puchbeary
25-08-2010, 21:22
Czas jakiś temu kupiłem coś, co na allegro sprzedaje sklep Frippers (albo jakoś tak) A nazywa się Aurora Diffuser. Ma uniwersalne mocowanie i dwie czapeczki z częściowo wklęsłym dnem mające kierować światło do przodu. Kupiłem to bo nie mogłem nigdzie dostać Fonga z uniwersalnym mocowaniem na którym mi to bardzo zależało. Każdorazowo przy wciskaniu Lightsphera z allegro na głowicę miałem sraczkę, że ją urwę - po prawdzie to faktycznie wchodziła dość opornie. Ale wracając do rzeczy - okazało się, że nakładka sprawdza się ale jakby ciut słabiej od pseudoFonga z allegro. Przeprowadzone testy wykazały że daje mniej rozproszone światło bo jest odrobinę mniejsza a poza tym profilowanie przykrywek powoduje faktycznie podanie większej ilości światła do przodu. W przypadku trudnych warunków oświetleniowych cud, miód i orzeszki. W przypadku gdy potrzebowałem doświetlenia na zewnątrz musiałem się bawić w korekty. Postanowiłem pobawić się dziś w Pomysłowego Dobromira i przy pomocy rozgrzewanego nad płomieniem kuchni gazowej noża do tapet usunąłem 2 z czterech narożników w pseudofongu z allegro. Poszło nawet sprawnie - na zimno nóż grzązł ale po ogrzaniu szedł jak w masło. Po wyrównaniu krawędzi i delikatnym wygładzeniu dopasowałem wstążkę z rzepem na długość i cieszę się właśnie Lighspherem z uniwersalnym mocowaniem Made in Home. Siedzi sztywno, trzyma się dobrze, głowica nie jęczy przy zakładaniu. Normalnie jestem z siebie tak dumny że idę po zimne piwo do lodówki*

moją radość psuje ino odrobinę fakt że wpadłem na to już po tym jak wywaliłem 170 złotych na ten dyfuzor od frippersów :|

rafi127
26-08-2010, 19:21
Czas jakiś temu kupiłem coś, co na allegro sprzedaje sklep Frippers (albo jakoś tak) A nazywa się Aurora Diffuser. Ma uniwersalne mocowanie i dwie czapeczki z częściowo wklęsłym dnem mające kierować światło do przodu. Kupiłem to bo nie mogłem nigdzie dostać Fonga z uniwersalnym mocowaniem na którym mi to bardzo zależało. Każdorazowo przy wciskaniu Lightsphera z allegro na głowicę miałem sraczkę, że ją urwę - po prawdzie to faktycznie wchodziła dość opornie. Ale wracając do rzeczy - okazało się, że nakładka sprawdza się ale jakby ciut słabiej od pseudoFonga z allegro. Przeprowadzone testy wykazały że daje mniej rozproszone światło bo jest odrobinę mniejsza a poza tym profilowanie przykrywek powoduje faktycznie podanie większej ilości światła do przodu. W przypadku trudnych warunków oświetleniowych cud, miód i orzeszki. W przypadku gdy potrzebowałem doświetlenia na zewnątrz musiałem się bawić w korekty. Postanowiłem pobawić się dziś w Pomysłowego Dobromira i przy pomocy rozgrzewanego nad płomieniem kuchni gazowej noża do tapet usunąłem 2 z czterech narożników w pseudofongu z allegro. Poszło nawet sprawnie - na zimno nóż grzązł ale po ogrzaniu szedł jak w masło. Po wyrównaniu krawędzi i delikatnym wygładzeniu dopasowałem wstążkę z rzepem na długość i cieszę się właśnie Lighspherem z uniwersalnym mocowaniem Made in Home. Siedzi sztywno, trzyma się dobrze, głowica nie jęczy przy zakładaniu. Normalnie jestem z siebie tak dumny że idę po zimne piwo do lodówki*

moją radość psuje ino odrobinę fakt że wpadłem na to już po tym jak wywaliłem 170 złotych na ten dyfuzor od frippersów :|

To się nie chwal tylko zamieść fotki tego cuda :)