PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o zdjecia z D70



magic
29-04-2005, 17:51
Zdaje sie ze zaczynam gadac wspolnym jezykiem z moim aparacikiem. Potrzebuje dla porownania tylko 6 zdjec wg konfiguracji

1. Auto WB, Optimize image Normal, reszta standardowa
2. To samo zdjecie co w pkt 1 tylko WB cien domka
3. To samo zdjecie co w pkt 2 tylko optimize image color Ia (reszta z tego podmenu auto)
4. To samo zdjecie co w pkt 3 tylko color II
5. To samo zdjecie co w pkt 3 tylko color IIIa
6. Kompletny Auto

Niestety jestem bardzo daleko od Was i zeby porownac osobiscie to takich wspanialych aparatow tutaj nie maja :) raczej kompakciki i to na klisze. Bardzo bym prosil o zdjecie z D70 z lampa wewnetrzna w raczej ciemnym pokoju gdzie byloby kilka kolorow (szczegolnie czerwony i bialy).

Wiem, ze zawracam glowe i to bardzo, ale moze choc jedna osoba mi pomoze. Moj adres taki jak w opisie czyli saab@epf.pl

Musze tutaj powiedziec, ze jak ustawilem aparat na cien domka +2, optimize image color II to w 9/10 wypadkow kolory wychodza idealnie. Z moich obserwacji wynika rowniez iz "cieplejszy" WB jest latwiej "schlodzic" niz "chlodny" WB podnosic barwe nawet -3. Wtedy robi sie jakis taki dziwny mix. No ale moze powinienem pojsc zbadac wzrok :) Koledzy mowia ze mi odbilo z tymi kolorami :)
Pozdrowienia
Maciek

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2005 ]
Jeszcze jedno. Moj problem z kolorami w wiekszosci polega na tym, ze tutaj w Indiach ziemia jest koloru czerwonego, skutkiem czego bardzo silne swiatlo sloneczne odbija i kladzie ten kolor na wszystkim, nawet na zielonych drzewach. Malo tego, w domach zazwyczaj sciany maluja na czerwonkawy odcien :) Ciezko to opisac, ale generalnie Ia i IIIa wychodzi tu bardzo kuriozalnie.

sinner
01-05-2005, 10:06
Pewnie zwłaszcza IIIa tam czerwony jest na maxa

magic
02-05-2005, 13:26
Pewnie zwłaszcza IIIa tam czerwony jest na maxa

Dokladnie. Ale najgorzej wychodzi kolor skory, tutejsi sa oczywiscie ciemni, a wychodzi takie nie wiadomo co. Generalnie jak nastawie RGB II to jest tak, jak powinno byc.

Pozdrowienia
Maciek

mziel
07-05-2005, 10:29
magic, jesteś w takim miejscu i nie widzieliśmy jeszcze żadnych zdjęć?! Wstydź się!!
Podzielsię z nami fotkami :-)

magic
08-05-2005, 08:43
Tylko ja nie mam gdzie ich umiescic. Ale chetnie bym cos przekazal.
Pozdrowienia
Maciek

matej
08-05-2005, 09:07
magic,

mziel slusznie prawi, dawaj zdjecia, ktore sie Tobie podobaja, uwazasz za ciekawe, tylko nie rob dramatu z nadmiaru niebieskiego, czy innego koloru, bo akurat na naszych monitorach/wyswietlaczach tego nie widac :D
a co do zasobow do umieszczania, to musisz sobie lepsze usprawiedliwienie znalezc, bo @nia w praktycznie w kazdej kategorii tematycznej umiescila zasady i metody wrzucania zdjec na forum 8)

takze czekamy na foty :mrgreen:

<| MICHAŁ |>
08-05-2005, 10:20
magic, ale Ci wspolczuje :!:
Ja mam az za duzo doczynienia z tymi sk...... z Bangalore.
nie jestem rasista ale...

magic
10-05-2005, 07:12
magic, ale Ci wspolczuje :!:
Ja mam az za duzo doczynienia z tymi sk...... z Bangalore.
nie jestem rasista ale...

Najgorszy jest problem ze maja wszystko w dupie (za przeproszeniem). Nic nie planuja balagan wszedzie.
Wlasnie wrocilem z zebrania. K.. mac wyprowadzili mnie z rownowagi. Normalnie chyba zaraz komus tutaj cos powiem brzydkiego. Mam spedzic tutaj jeszcze co najmniej 4 miesiace i powiem szczerze naprawde zeby nie night life to by mnie tu szlag trafil.

Podejrzewam ze pracujesz z nimi w softwarze? Jaka dziedzina, a jak nie tajemnica to jaka firma? Ja pracuje w produkcji softwaru bankowego. Byles tutaj? Generalnie wszyscy wczesniej czy pozniej maja takie same zdanie jak Ty.

Pozdrowienia,
Maciek

alekw
02-01-2006, 11:01
male OT :mrgreen: :mrgreen:

http://www.bookpool.com/sm/0976694018