PDA

Zobacz pełną wersję : Cyfrowy kompakt, z malym sensorem i uzywalnym iso1600, tu:



arra
29-04-2005, 14:40
Jestem zaskoczony, ze udalo sie wymyslec technologie i oprogramowanie, ktore naprawde niezle sobie radzi z sensorem wilekosci 1/1.7'' przy duzych wartosciach ISO. Wrzucam tu stronke z samplami (tlumaczona):
http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?url=http%3A%2F%2Fdc.watch.impres s.co.jp%2Fcda%2Freview%2F2005%2F02%2F24%2F1033.htm l&lp=ja_en

I moja konkluzja: Jak widac technologia idzie naprzod i moze wcale nie potrzebujemy wiekszych sensorow w lustrzankach. Co myslicie?

Pozdrowienia

Al Bundy
29-04-2005, 15:28
To będzie następny krok w ewolucji kompaktów. Teraz będą ludziom sciemniać możliwościami ISO zamiast megapikselami - a jakosć swoją drogą pójdzie w las... :mrgreen:

Kaleid
29-04-2005, 15:31
Na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia, ale postepy są coraz bardziej widoczne. Przyszlosc raczej nie nalezy do duzych matryc w sensie fizycznym. Pakowanie w matryce kolejnych megapixeli powoli traci sens...ja zdecydowanie wolalbym kroki w innym kierunku..glownie poprawy rozpietosci tonalnej.

mario
29-04-2005, 20:17
wolalbym kroki w innym kierunku..glownie poprawy rozpietosci tonalnej.

Witam.
Zdecydowanie popieram.
Teraz chyba nabardziej odczuwamy zbyt małą rozpiętość tonalną (przynajmnie ja)

Czornyj
24-06-2005, 08:12
Ja bym chciał mieć choć połowe rozpietości tonalnej jaką daje Nikon LS9000 ED... Mogliby już zwiekszyć rozdzielczość binarną matryc do 16bitów/pixel!
Niby jest Fuji S3, niby ma poszerzoną rozpietość i sampling 14bit/pix, ale body jest siermieżne, drogie jak diabli a efekt nieznaczny...

arra
24-06-2005, 17:21
Ja bym chciał mieć choć połowe rozpietości tonalnej jaką daje Nikon LS9000 ED... Mogliby już zwiekszyć rozdzielczość binarną matryc do 16bitów/pixel!
Niby jest Fuji S3, niby ma poszerzoną rozpietość i sampling 14bit/pix, ale body jest siermieżne, drogie jak diabli a efekt nieznaczny...

Sony 717 tez ma 14bit/pixel i co z tego? ilosc bitow na piksel nie ma takiego znaczenia, bo zwykly monitor nie pokaze wiecej niz 7 ;) Problemem nie sa bity na piksele, ale to od jakiego do jakiego EV matryca zarejestruje dane, a od jakiego przeswietli lub nie zarejestruje nic. Juz przy 8 i nawet mniej bitach oko ludzkie nie zauwazy przejsc tonalnych (wystarczy zerknac na palete w PS ;)

Czornyj
24-06-2005, 18:10
Tak tylko dysponując układami próbkującymi kolor z wiekszą rozdzielczością uzyskujemy (teoretycznie) wiekszą rozpietość tonalną co pozwala na uzyskanie lepszej ciągłości tonalnej podczas forsowanej obróbki zdjecia.