PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Fotografować?



kaziu
29-04-2005, 01:08
Mam pytanie jak pracować nikonem d 70 z lampa sb 600 w ciemnym pomieszczeniu z mozliwymi roznymi zrodłami światła i białymi elementami w kadrze?Czy macie jakieś uwagi i doswiadczenie w tej kwesti?

szymony
29-04-2005, 10:18
Dobrze :mrgreen:
A poważnie to tak samo jak każdym (prawie) innym aparatem z błyskogratem. Jak świecić to też zależy co chcesz uzyskać. Możliwości jest niemal tyle ilu fotografujących.

Saint
29-04-2005, 10:31
wg. mnie najlepszym wyjsciem bedzie uzyc preselekcji wb na poczatek i zalezy jak traktujesz sb600 jak masz umieszczone kna jesli mowa o takim swietle w pomieszczeniu ... jak sprecyzujesz bardziej to wtedy uzyskasz bardziej przydatna odp.

kaziu
29-04-2005, 14:06
wg. mnie najlepszym wyjsciem bedzie uzyc preselekcji wb na poczatek i zalezy jak traktujesz sb600 jak masz umieszczone kna jesli mowa o takim swietle w pomieszczeniu ... jak sprecyzujesz bardziej to wtedy uzyskasz bardziej przydatna odp.wlasciwie to mam te lampke od dzis i nie chodzi tak jak bym chciał do konca własciwie zalezy mi prawidłowym naswietleniu zdjecia w kosciele na komunii!I nie moge do konca wyczuc tematu?jezeli macie jakies rady to chetnie posłucham!

Al Bundy
29-04-2005, 14:41
Pomiar centralnie ważony i mydelniczkę zapodaj bo od sufitu raczej nie odpijesz. TTL załatwi resztę...

Saint
29-04-2005, 14:56
kaziu, (fajne masz imie ;) wiec robisz tak jesli chodzi o komunie :P najpierw toczaopatrz sie w akumulatory jesli nie masz to biegiem bo na bateryjkach to nie wyrobisz, a poza tym na bateriach lampa dlugo sie przeladowuje akumulatory 2400 beda ok (komplet 4 sztuki w zapasie) lampe co prawda mam sb800 ale one w sumie tak dotkliwie sie nie roznia... jesli chesz isc na latwizne tto ustawisz sobie automatyczna selekcje przeslony i czasu (P), a lampe na TTL ja robie na manualu ustawiam sobie WB na preselekcje i na podstawie teg ustawiasz balans bieli (WB) ewentualnie WB na auto lampe na manualu jade czesto chodz mozesz tez na ttl-u

@nia moze ci cos jeszcze doradzic w tej kwestii z racji doswiadczenia.

Kaleid
29-04-2005, 15:54
Saint, używaj znaków interpunkcyjnych. Zdecydowanie łatwiej będzie Cie zrozumieć.