PDA

Zobacz pełną wersję : Przynudzam ale muszę - jakie ISO na ślubie?



Al Bundy
28-04-2005, 21:30
Zważając na masę fotek i pewnie tylko kilkadziesiąt wartościowych jakie ISO mam dać w pomieszczeniu? Jak najczęściej robicie? Czy przy odbitce 13x18 widać szumy z czułości 800, 100, czy nawet 1600?

Wybaczcie ale od kilku dni o niczym innym nie myślę jak o ślubach w ten weekend...

cahe
28-04-2005, 21:36
ISO najmniejsze potrzebne, zeby fotka byla nieporuszona ( dla uproszczenia 1/ogniskowa * crop), ew troche dluzsze czasy i np. zdjecia seryjne (ktores z serii moze wyjsc nieporuszone). Odbitki - przy 13x18 i 1600 ISO szum widac, ale po odszumieniu np. NeatImage jest duzo duzo lepiej! Ew. jakis monopod, statyw :-).

Gamling
28-04-2005, 22:30
Ja staram sie nie wychodzic ponad 640, ewentualnie jak bardzo ciemno to 800. Reszta to juz lampa.

szymony
28-04-2005, 22:41
Zaczynam się obawiać, o foty z tej imprezy. Sorry nie miej mi za złe, ale twe pytania sugerują że jesteś "zielony". Czy nie rzucasz się od razu na głęboką wodę :?:

kacperek
28-04-2005, 22:42
Zaczynam się obawiać, o foty z tej imprezy. Sorry nie miej mi za złe, ale twe pytania sugerują że jesteś "zielony". Czy nie rzucasz się od razu na głęboką wodę :?:

Widze ze mowisz to co inni mysla :) Czytasz w myslach czy cos?

Gamling
28-04-2005, 22:45
Wlasiwie to macie racje chlopaki. A do autora postu: mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe z tego jaka odpowiedzialnosc bierzesz na siebie? To nie sa zdjecia ktore KIEDYKOLWIEK bedzie mozna powtorzyc. Jesli nie czujesz sie na silach to po prostu odpusc. Pierwsze zdjecia jakie ja robilem na slubach to jako drugi fotograf (trzy razy).

krzysiekk
28-04-2005, 23:10
W sumie tak jak mowicie, ale ...

Dodatkowo pracuje jako organista :-) tak tak
I niestety ale musial byc ten pierwszy raz ... chociaz zawsze slubow boje sie najbardziej,
ze wzgledu za kamery, ktore utrwala ewentualne wpadki.

Al Bundy
28-04-2005, 23:30
1. To mój pierwszy raz na ślubie a fotografuję poważniej od 6 miesięcy.
2. Pytam o ISO bo mam zrobionych kilka tysięcy fotek ale zawsze oddaję na CD a moje czekają na HD. Tym razem zamierzam oddać album.
3. Zadaję masę pytań bo traktuję to poważnie a nie dlatego że jestem zielony.
4. O foty sam się obawiam - nie o jakość a klimat zdjęć.
5. Nie brałbym się za to gdyby nie to że nie mam wyjścia.
6. Za zdjęcia nie biorę kasy.
7. Klienci (przyjaciele) są uświadomieni a mimo wszytko mi ufają.

Mam nadzieję że wiecie już wszytko i następne posty ograniczą się do pomocnych rad a nie ironicznych uwag :wink:

szymony
29-04-2005, 10:16
3. Zadaję masę pytań bo traktuję to poważnie a nie dlatego że jestem zielony.

Mam nadzieję że wiecie już wszytko i następne posty ograniczą się do pomocnych rad a nie ironicznych uwag :wink:

Zadajesz masę pytań bo jesteś zielony, ale traktujesz sprawę poważnie. :wink:
Każdy kiedyś zaczynał, to nie wstyd i hańba.

A co do sytuacji o której piszesz, to moja rada jest taka. Przed imprezą przejdź się do kościółka (najlepiej tego w którym będziesz później focił) i dokładnie popatrz jak to robią inni.
A przed samą imprezą jakiś nerwosolek :wink: Pamietam jak sam pierwszy raz tego typu imrezę obskakiwałem, to kualsy mi się trzesły nie mniej niż młodym, teorycznie też byłem przygotowany, ale jak przyjdzie panika to wiadomości, bardzo szybko ulatują w kosmos :mrgreen:

lukas_o
29-04-2005, 11:52
nerwosolek
to ona ma się denerwować czy młodzi?

może to zabrzmi trywialnie :], ale robiłem zdjęcia na ślubie jako fotograf rodzinny i (nawet nie pamiętam już czy jakiś profi był zatrudniony) nikt nie narzekał pomimo tego, że to był zwykły dobry kompakt :oops: :P

no to po takim "wyznaniu" to lepiej się nie pokazywać :wink:

szymony
29-04-2005, 11:59
to ona ma się denerwować czy młodzi?


A jak se sete dziabniesz to jesteś bardziej zdenerwowany czy wręcz odwrotnie ? :mrgreen:

lukas_o
29-04-2005, 18:03
to zależy jaką setę, czy 100 film czy prawdziwą sete :]

linux_user
29-04-2005, 21:09
2. Pytam o ISO bo mam zrobionych kilka tysięcy fotek ale zawsze oddaję na CD a moje czekają na HD. Tym razem zamierzam oddać album
A jakie zdjecia masz zamiar dac do tego albumu. Chodzi mi o wielkosc.
Jezeli male no to 800 ISO nie powinno sprawiac wiekszego problemu.
Ja na wszelki wypadek staram sie tego trzymac. Czasami dla efektu robie 2 albi 3 zdjecia tej samej scenyna ISO 800 1250 i 1600 i potem wybieram albo mlodzi decyduja co im sie podoba.....
Zrob odbitke 25cm x 25cm lub cos kolo tego ( u mnie 10 cali na 10 cali) i zobacz efekt, popytaj przyszlych malzonkow czy to akceptuja i masz problem z glowy.
Mozesz oczywiscie bawic sie w "noise ninja" lub cos innego (PSCS2 ma wbudowany filter ale jeszcze go nie rozpracowalem) ale czy ma to sens......zawsze mozna cos poprawic ale ziarno ma tez swoj urok ( Robiles kiedys na filmie 3200) kwestia gustu