PDA

Zobacz pełną wersję : jaki monitor 17" uzywany



pepe76
08-08-2010, 20:48
witam
moj eizo s1721 padl dzisiaj - szukam monitora uzywanego do 400pln. wstepnie wypatrzylem LCD 17" NEC
1770NX na allegro. czy jakosc obrazu jaki uzyskam bedzie dorownywal eizo s1721?

jakie modele monitorow lcd innych producentow moglibyscie polecic.
dzieki

Czornyj
08-08-2010, 21:13
Seria NX to syf.

Na tą chwilę widzę dwa potencjalnie interesujące paneliki:

http://allegro.pl/item1176151727_nec_multisync_lcd1990fxp_matryca_pv a_warto.html

http://allegro.pl/item1181167900_eizo_l768_19_cali_ideal_dla_grafika _fotografa.html

pepe76
09-08-2010, 09:57
sprzedawca twierdzi iz ponizszy monitor jest na matrycy pva, ja wyszukalem (ceneo) ze to matryca tn.

http://allegro.pl/item1177978090_monitor_17_cali_lcd_eizo_flexscan_s limedge_l568.html
czy ten monitor bedzie ok czy dac sobie spokoj?

Czornyj
09-08-2010, 10:43
L568 jest na PVA - o ile nie będzie zajechany na amen i nie będzie miał poobijanej matrycy, to można zaryzykować.

pepe76
10-08-2010, 10:46
L568 jest na PVA - o ile nie będzie zajechany na amen i nie będzie miał poobijanej matrycy, to można zaryzykować.
ktory z dwoch polecilbys (czy tez jakosc obrazu bedzie porownywalna):

LCD Eizo FlexScan SlimEdge L568 - sprzet poleasingowy, brak mozliwosci ustalenia ilosci przepracowanych godzin /maja ich kilkadziesiat w magazynie/; na plus polroczna gwarancja
http://allegro.pl/show_item.php?item=1177978090

NEC MultiSync LCD1990FXp - wg sprzedawcy przepracowanych 1000-1500h;
http://allegro.pl/show_item.php?item=1176151727

dzieki

Czornyj
10-08-2010, 11:06
1990FXp jest zdecydowanie nowszy i większy, L586 to dość zabytkowy model. 1000-1500h to tyle, co nic (a przebieg jest prosty do sprawdzenia).

pepe76
10-08-2010, 11:30
1990FXp jest zdecydowanie nowszy i większy, L586 to dość zabytkowy model. 1000-1500h to tyle, co nic (a przebieg jest prosty do sprawdzenia).
w jaki sposob mozna sprawdzic przebieg? sprzedajacy wspominal iz w menu monitora nie mogl znalezc info o czasogodzinach.

i jeszcze ten mi wpadl - jak on sie ma do 1990fxp
FUJITSU SIEMENS P19
http://allegro.pl/show_item.php?item=1176737529

Czornyj
10-08-2010, 12:09
Wyłącz monitor przyciskiem z przodu i włącz trzymając przycisk "INPUT" by wejść w zaawansowane menu, wciśnij przycisk "MENU", przejdź do ostatniej zakładki po prawej stronie (bodaj "E") i jednocześnie wciśnij przyciski "w lewo" i "do góry".

Jeśli chodzi o listę zalet Fufu-Siemens P19-2, to jest ona krótka - matryca PVA i nic ponadto. Monitor cieszył się szaloną popularnością, bo był tani a matryca PVA na tle TN-owego syfiszcza to oaza piękna i doskonałości, natomiast pominąwszy ten szczegół to jest dość badziewny. Profesjonalna seria x90 w NEC-a jest o niebo lepsza.

pepe76
27-08-2010, 15:37
Wyłącz monitor przyciskiem z przodu

monitor od 2 dni testuje - i jak najbardziej daje rade przy poprzedniku eizo s1721. jeszcze raz dzieki za pomoc