Zobacz pełną wersję : hdr - ale jak taka obróbka?
Witam wszystkich.
Ostatnio zacząłem bawić się w hdry. Insteresują mnie szczególnie zdjęcia takie jak podane poniżej. Bardzo bym prosił o porady jak zrobić takie zdjęcia, noi później jak obrobić, aby efekt przypominał coś podobnego.
http://farm1.static.flickr.com/57/214317898_596c96ecb6_b.jpg
http://www.digitalcameratracker.com/wp-content/uploads/2006/10/hdr-truck.jpg
Moze juz było na ten temat, ale nie mogłem nic konkretnego znaleźć. Bardzo prosze o pomoc. Mam do dyspozycji CS5.
Wyjątkowo podłe przykłady podałeś... nie ucz się robić takiego czegoś ;/ to jest masakra.
Jeśli chcesz porad odnośnie HDR to Helion właśnie wydał książke na ten temat. Nie widziałem jej, nie czytałem, ale wiem, że jest - może się tym zainteresuj?
http://optyczne.pl/3162-nowo%C5%9B%C4%87-Technika_HDR._Warsztaty_fotograficzne_-_30_procent_taniej_.html
Ale jednak lepiej jest się doradzić osób które już to robiły i mogą z własnego doświadczenia coś na ten temat powiedzieć.
2pompony
06-08-2010, 17:01
Witam wszystkich.
Bardzo bym prosił o porady jak zrobić takie zdjęcia
To bardzo proste. Weź pierwszy z brzegu program do produkcji tzw. HDRów (im gorszy, tym lepiej) i każdy suwak jaki znajdziesz daj do oporu w prawo. Dopilnuj, żeby każdy parametr jaki da się ustawić był na swojej maksymalnej wartości.
Będzie miło jak pokażesz wszystkim na forum tak obrobione obrazki (im więcej, tym cieplejsze przyjęcie). Tytułem, który zapewni Ci spory odzew będzie coś w rodzaju 'mój pierwszy HDR', lub jakoś podobnie.
w takim razie dziekuje za porady na poziomie. Pozdrawiam
2pompony
06-08-2010, 17:06
Nie wiem, o co Ci chodzi. Ja mówię śmiertelnie poważnie: te obrazki są zrobione właśnie tak.
tak na wszelki wypadek sprawdzilem za poradą kolegi i moge wsumie wstawić tutaj to zdjecie aby pokazać jak madre potrafia byc porady bardziej doswiadczonych kolegow.
Innervoice
06-08-2010, 17:38
Tu masz jeden tutek
http://www.olympusclub.pl/oprogramowanie/tutorial-hdr-qbic.html
Prosze. Komentować chyba nie trzeba...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/img340/6711/naforumdla.jpg)
Jakbyś jasnością nie przewalił, to byłoby podobanie jak te z linków. Czyli ten sam syfny poziom. Czyli rady kolegi 2pompony były jak najbardziej trafne.
2pompony
06-08-2010, 18:01
Snikers - no widzisz. Trzeba było lepiej naświetlić zdjęcie.
ja to zdjecie zrobilem w inny sposob i efekt wyszedl duzo lepszy. Ja kolegi pompona posluchalem i dalem na maxa wszystkie suwaki jakie znalazlem. Ja prosilem o porade, a nie o szydere. Jesli komus sie nie podoba ta technika to spoko, ja do tego nic nie mam. Ale ankiety tutaj nie robilem, wiec tak samo nie pytalem czy komus sie to podoba czy nie. Zostalem poproszony o zrobienie takiego zdjecia a wczesniej sie tym nie zajmowalem. Poprosilem tylko o pomoc a widac co wyszlo. Podobno forum ma takze pomogac. A jak widac nie zawsze tak jest. A troche urozmaicenia nikomu nie zaszkodzilo. Pozdrawiam
marszull
06-08-2010, 18:51
pomijajac ze te zdjecia ktore przedstawiles jako przyklady to nie za bardzo ;)
to sprobuj moze tego
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=114877
lub tego
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=138937
To bardzo proste. Weź pierwszy z brzegu program do produkcji tzw. HDRów (im gorszy, tym lepiej) i każdy suwak jaki znajdziesz daj do oporu w prawo. Dopilnuj, żeby każdy parametr jaki da się ustawić był na swojej maksymalnej wartości.
Będzie miło jak pokażesz wszystkim na forum tak obrobione obrazki (im więcej, tym cieplejsze przyjęcie). Tytułem, który zapewni Ci spory odzew będzie coś w rodzaju 'mój pierwszy HDR', lub jakoś podobnie.
A pisałeś, żeś na piwo już dawno poszedł... :)
Witam wszystkich.
Ostatnio zacząłem bawić się w hdry. Insteresują mnie szczególnie zdjęcia takie jak podane poniżej. Bardzo bym prosił o porady jak zrobić takie zdjęcia, noi później jak obrobić, aby efekt przypominał coś podobnego.
http://farm1.static.flickr.com/57/214317898_596c96ecb6_b.jpg
http://www.digitalcameratracker.com/wp-content/uploads/2006/10/hdr-truck.jpg
Moze juz było na ten temat, ale nie mogłem nic konkretnego znaleźć. Bardzo prosze o pomoc. Mam do dyspozycji CS5.
O HDR na tym forum było sporo wątków, porad, wojen, etc.
Zakładając, że o taki "efekt" Ci chodzi polecam bezmyślne użycie photomatixa. By uzyskać taki efekt nie trzeba zbyt wielu suwaków ruszać. To ten program wypluwa niejako z automatu. Będziesz mieć coś mniej więcej w tym "stylu".
Jednak warto poczytać o tym czym jest sam HDR i po co ktoś stworzył tę technologię. W tych przykładach które podałeś bez wątpienia nie zachodziła konieczność jej zastosowania. Może się natomiast przydać jak nie wyrabia matryca. Tak jak poniżej.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/08/39a041f4631cf15416bf849932b4f122-1.jpg
źródło (http://fc02.deviantart.net/fs46/f/2009/246/3/9/39a041f4631cf15416bf849932b4f122.jpg)
To też HDR i tez photomatix. Może nie doskonały ale bliżej mu do HDR niż to co podlinkowałeś.
Polecam poszperać w sieci poradnika niejakiego Macieja Duczyńskiego - lonlywolf. Jest wiele przepisów jak zrobić udany hdr ale jego jest jednym z lepszych moim zdaniem.
Polecam poszperać w sieci poradnika niejakiego Macieja Duczyńskiego - lonlywolf. Jest wiele przepisów jak zrobić udany hdr ale jego jest jednym z lepszych moim zdaniem.
Swieta prawda! Duczek prawde powie!
A HDR ktory pokazales to lipa straszna!
I nie wiem o co sie tak pieklisz jak kolega napisal "wszystko na maxa" ma swieta racje ale troche twojej wyobrazni tez by sie przydalo.....kombinowac!
Myslisz ze ktos napisze "shadows na 52, midle tone na 34" i bedzie idealnie??
Wiesz cos o obrobce zdjec? HDR daleko Ciebie nie zaprowadzi a wrecz bedziesz siedzial w tym samym miejscu nie rozwijajac sie! Za poprawne i prawdziwe HDRy mozna sie brac sie jak nabierzesz troche doswiadczenia a przede wszystkim gustu!
To co pokazales na pierwszysch linkach mozna osiagnac bez HDRa.....
Jezeli jednak juz musisz sciagnij sobie Photomatix i jazda czyt. trzy kroki w tyl w rozwoju;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.