PDA

Zobacz pełną wersję : Londyn i okolice - ciekawe miejsca



Rafał_Sz
05-08-2010, 11:17
Witam! W przyszłym tygodniu wybieram się w okolice Londynu na 2 tygodniowy plenerek połączony z nieróbstwem. Rejon mojego działania to koło o promieniu 100 km wokół stolicy UK. Oczywiście południe i wschód to "aż do wody".

Podpowiecie mi jakieś ciekawe miejsca w temacie landszafcików i architektury? Inne ciekawe rzeczy też mogą być. Londyn i Portsmouth mam już oklepane, chyba, że się tam wybiorę nocą.

Dodatkowo szukam w tym rejonie wesołego miasteczka z możliwie najbardziej hardcorowymi maszynami (rollercoaster itp.) - nasze jakieś takie słabe... ;)

Dzięki! :)

grudzinsky
05-08-2010, 12:17
Londek to stolica Anglii :razz: a nie calego UK. Szkocja ma za stolice Edynburg, a Irlandia Polnocna Belfast :razz:

Rafał_Sz
05-08-2010, 12:26
Londek to stolica Anglii :razz: a nie calego UK. Szkocja ma za stolice Edynburg, a Irlandia Polnocna Belfast :razz: Wiem, wiem! :) Dawaj namiary, nie marudź!;)

Strus
05-08-2010, 12:37
ja nie podpowiem bo nie wiem. Na plenery, jak mam czas, to jade sporo dalej niz 100km. Jak zamki lubisz to zdecydowanie polecam do Arundel podskoczyc. Nawet na FESTIWAL (http://www.arundelfestival.co.uk/) sie zalapiesz. Ze standardow okololondynskich to Brighton, Hastings i Southend. W tym ostatnim masz najdluzsze molo w Europie. W przedostatnim pozostalosci zamku na klifach a w Brighton nie ma nic poza takim (http://www.freefoto.com/images/1015/12/1015_12_2---The-Royal-Pavilion--Brighton--Sussex_web.jpg?&k=The+Royal+Pavilion%2C+Brighton%2C+Sussex) nieangielskim dziwem :D

dzejms
05-08-2010, 14:24
Klify w Eastbourne, Rollercoaster w ThorpePark.

grudzinsky
05-08-2010, 14:56
ja tam nie wiem czy na poludni jest cos wartego focenia ;)
jak bys pytal o Szkocje to mogl bym polecic cos ciekawego, ale okolic Ladka wogole nie znam ;)

w promieniu 100km od Ladka znajduje sie...Ladek :D z centrum Szczecina do blachy jest prawie 20km, a co dopiero w Londynie, ktory jest 20 razy wiekszy :D

kepih
05-08-2010, 15:08
Polecam Devil's Dyke niedaleko Brighton - bardzo fajne widoki, kilkugodzinny spacer wskazany :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Devil%27s_Dyke,_Sussex
Do tego dochodzi oczywiście Brighton i Beachy Head - naprawde warto.
http://en.wikipedia.org/wiki/Beachy_Head

Rafał_Sz
05-08-2010, 15:34
Klify w Eastbourne, Rollercoaster w ThorpePark.
Klify zacne. A o taką właśnie kolejkę mi chodzi. Zobaczymy, ile mój organizm wytrzyma. Na pewno trzeba będzie iść na głodniaka. ;)


ja tam nie wiem czy na poludni jest cos wartego focenia ;)
jak bys pytal o Szkocje to mogl bym polecic cos ciekawego, ale okolic Ladka wogole nie znam ;)

w promieniu 100km od Ladka znajduje sie...Ladek :D z centrum Szczecina do blachy jest prawie 20km, a co dopiero w Londynie, ktory jest 20 razy wiekszy :D A można tam jeszcze jakieś Bravehearty upolować? :) Szkocja nie jest wykluczona. Niewątpliwie w kwestii krajobrazów masz na co popatrzeć.


ja nie podpowiem bo nie wiem. Na plenery, jak mam czas, to jade sporo dalej niz 100km. Jak zamki lubisz to zdecydowanie polecam do Arundel podskoczyc. Nawet na FESTIWAL (http://www.arundelfestival.co.uk/) sie zalapiesz. Ze standardow okololondynskich to Brighton, Hastings i Southend. W tym ostatnim masz najdluzsze molo w Europie. W przedostatnim pozostalosci zamku na klifach a w Brighton nie ma nic poza takim (http://www.freefoto.com/images/1015/12/1015_12_2---The-Royal-Pavilion--Brighton--Sussex_web.jpg?&k=The+Royal+Pavilion%2C+Brighton%2C+Sussex) nieangielskim dziwem :D
Spoko impreza, dzięki.


Polecam Devil's Dyke niedaleko Brighton - bardzo fajne widoki, kilkugodzinny spacer wskazany :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Devil%27s_Dyke,_Sussex
Do tego dochodzi oczywiście Brighton i Beachy Head - naprawde warto.
http://en.wikipedia.org/wiki/Beachy_Head Dzięki. Takich cudów szukam.

grudzinsky
05-08-2010, 16:51
czasami mozna trafic "brejwharta" biegnacego po polu, ale to tylko podczas swiat narodowych ;)
aaa przepraszam :) jeden taki jest w Edynburgu pod zamkiem...wyglada identycznie jak Mel Gibson :D mozna sobie z nim fote strzelic chyba za £5 ;)

Rafał_Sz
07-08-2010, 08:28
Mam jeszcze jedno pytanie. Są zakazy fotografowania w jakiś szczególnych przypadkach (policja, Underground itp)?

The Structorr
07-08-2010, 11:06
Mam jeszcze jedno pytanie. Są zakazy fotografowania w jakiś szczególnych przypadkach (policja, Underground itp)?

http://photographernotaterrorist.org/map/

ekonet
07-08-2010, 11:18
pewno trzeba będzie iść na głodniaka. ;)
Myślisz, że aż tak drogo może być? ;)

grudzinsky
07-08-2010, 11:27
drogo to nie jest ;) za £5 mozna sie tak objesc, ze bedzie wychodzic bokami ;)
napewno taniej jest niz w Norwegii :D