PDA

Zobacz pełną wersję : Metz 40AF-4N - czy to dobra lampa?Jak to gra z F100?



bastek73
17-12-2006, 12:35
Witam. Mam możliwość kupic taką - nowa za 140 zł z roczna gwarancją- jak to się sprawuje z F100?
Uprzedzając wypowiedzi -wiem,że jest SB 600, 800 itd., lecz ze względów finansowych teraz na nic się nie szarpnę - a kuchnia nadal w remoncie a kobita może być zmierzła :).
Warto kupic czy lepiej zaczekać, dozbierac na coś lepszego??????.
Zaznaczam , że z lampą fotografuje sporadycznie .Ostatnio powoli myslę o makro i chyba można by ją także do tego wykorzystac w przyszłości.
Może ktoś ma tą lampę i jak ona się sprawuje ???
Niestety w necie znalazłem bardzo niewiele na jej temat - poza danymi technicznymi, co pozwala przypuszczać ,że jest mało używana i badziewna ?Czy tak ?
Pozdrawiam i czekam na porady.
Sebastian

ALF
18-12-2006, 00:47
taka raczej słaba...poszukaj w używce metza 54MZ3, ja niedawno takiego sprzedałem, kosztuje trochę drożej, ale to mocna lampa i pięknie współpracuje z nikonami analogowymi

wrrum
18-12-2006, 08:51
Badziewna to ona nie jest.
Zależy do czego Ci lampa potrzebna.
Do makro się nie nadaje - jak każda zewnętrzna na stopce.
Do wnętrz jak najbardziej OK, przy odbiciach od sufitu też starcza. Gorzej w ciemnych dużych pomieszczeniach (czyt. kościoły). Wtedy jest ból i trzeba kombinować.
Generalnie fajna amatorska lampka, do podstawowych amatorskich zastosowań. Jak możesz żyć bez obracanej głowicy (ja już nie mogę), to bierz. Tym bardziej za taką kasę - pół... nie - ćwierć darmo!
Ja swoją kupiłem nową za 650 PLN. I to było tanio.

bastek73
18-12-2006, 19:27
Pozdrawiam Sebastian