PDA

Zobacz pełną wersję : Polaroid - pytania do uzytkowników.



offeath
01-08-2010, 13:24
Naszła mnie chęć na aparat Polaroid.
I mam pytanie;
Jaki konkretnie aparat marka model, kaseta oraz baterie?
Jaki Wybrać aparat tak, żeby materiały eksploatacyjne były w miarę dostępne i nie kosztowały kilkakrotnie więcej niż do innego modelu?
Jak z wytrzymałością baterii?
Nie musi być to jakiś nowy model, ale chciałbym żeby był sensowny w użytkowaniu.

też chciałbym się dowiedzieć coś na temat użytkowania takiego sprzetu, na co uważać itp...

nuke666
02-08-2010, 11:08
Ja miałem doczynienia z Polaroidem z serii 600, był to chyba jakis model 630 kosztował jakie 20 zł :)

W tym aparacie bateria jest w kasecie ze zdjeciami, taka kaseta jest trudno dostępna, zawiera tylko 10 zdjęc. Baterie wytrzymały by pewno z 500 zdjęc ale że są integralną częscią kasety. Taka kaseta jak uda sie znaleźć np. na allegro kosztuje koło 80-90 zł i termin ważności np. skonczył sie 11 lat temu :D są też takie ktore maja termin do 2011.

Generalnie mało opłacalna zabawa, ale nie powiem całkiem fajne i klimatyczne zdjęcia taka puszka potrafi :D

fIlek
02-08-2010, 11:22
Kiedyś przelicznik był prosty 1zdjęcie-1$, a teraz to już 2-3$

marszull
02-08-2010, 15:05
w natychmiastowe odbitki to teraz chyba najbardziej oplacalnie wejsc w fuji
sa dwa aparaty jeden na duze drugi na male ladunki, i aparaty i ladunki do dostania bez problemu na ebay
z polaroidem jest taki problem ze wlasciwie ta firma nie istnieje, fanatycy ozywiaja go jako niezalezny projekt
ale niestety jakosc troszke gorsza a ceny duzo wyzsze niz byly, a i z dostepnoscia krucho

offeath
03-08-2010, 00:23
Dzięki;)
W takim razie "padło" na nowego polaroida: Fuji Instax 210.
Główny powód to dostępność i możliwość wsadzenia zwykłych aku.

Jeszcze trochę poszukam na temat tego aparatu i możliwe, że za niedługo sobie go sprawie;)

marszull
03-08-2010, 01:16
Jesi bys kupil to daj znac, tez sie zastanawialem nad kupnem.

cinek85
04-08-2010, 11:21
Chyba w czarno-biale.pl mają te fuji. Przynajmniej mi się o oczy obiły jakoś

marszull
04-08-2010, 13:01
Chyba w czarno-biale.pl mają te fuji. Przynajmniej mi się o oczy obiły jakoś

Rzeczywiscie maja,przynajmniej w necie, dzieki za info. wybiore sie do nich obadac

krolewicz
04-08-2010, 19:08
widzialem ten aparat na półce, kawał cegły - wielki i niezgrabny

offeath
04-08-2010, 22:28
widzialem ten aparat na półce, kawał cegły - wielki i niezgrabny

ale i tak mniejszy i poręczniejszy od tych wersji sprzed kilkunastu lat;)

Gabaryty to "cena" za to, że masz zdjęcie zaraz po jego wykonaniu.

marszull
04-08-2010, 22:40
widzialem ten aparat na półce, kawał cegły - wielki i niezgrabny

chyba nie miales wczesniej w reku aparatu na polaroidy ;)
aha zeby zaraz ktos nie napisal o sx70 ;)

cinek85
06-08-2010, 09:08
Nie ma sprawy :)