PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki foramt odbitki dla ślubnych?



Al Bundy
27-04-2005, 21:35
Pytam ponieważ za kilka dni trzsnę jak się okazało jedno wesele ale 2 pary młodych :) Nie wiem tylko do jakiego formatu się mam przyłożyć. Jaki najczęściej format odbitki otrzymują klienci z ceremoni ślubnej? Czy 13x18 wystarczy czy mam ich ostrzec przed ceną za większy format? Jakie albumy są najpopularniejsze?

Gamling
27-04-2005, 22:45
Ja zazwyczaj robie wiekszosc 13x18 + kilkanascie wybranych powiekszen 15x21 (najciekawsze ujecia + plener), do tego jeszcze jedno (czasem wiecej) 20x30. Ale oczywiscie wszystko zalezy od tego co klient chce.

@nia
28-04-2005, 08:35
dokładnie tak samo jak Gamling.... choć ostatnio skłaniam się do oddawania zdjęć tylko na płytce - niech sobie wywołują sami... bo jak mówię jaka jest cena za odbitki to większość osób stwierdza, że sobie taniej wywoła w jakimś supermarkecie ;-( - szkoda tylko, że to nie ta sama jakość :-(

Gamling
28-04-2005, 09:26
A ja chyba nigdy nie zdecyduje sie na taki krok. Potem ludzie oddaja to do jakiegos labu gdzie robia odbitki za 15 gr. i efekt jest taki ze zdjecia sa blade i po prostu brzydkie. A opinia oczywiscie za fotografem ze to on takie kiepskie zrobil.

@nia
28-04-2005, 09:28
A ja chyba nigdy nie zdecyduje sie na taki krok. Potem ludzie oddaja to do jakiegos labu gdzie robia odbitki za 15 gr. i efekt jest taki ze zdjecia sa blade i po prostu brzydkie.

zgadza się.... niestety....
tyle, że do niektórych to nie dociera....

Lolas
28-04-2005, 09:45
@niu, moze warto do plytki z fotkami dorzucic jedna odbitke zrobiona w porzadnym labie. To swego rodzaju inwestycja - we wlasne dobre imie. Moze po porownaniu takiej odbitki z tym co odbiora z supermarketu zobacza na czym zaoszczedzili.

@nia
28-04-2005, 09:47
@niu, moze warto do plytki z fotkami dorzucic jedna odbitke zrobiona w porzadnym labie.

pokazuję im przed oddaniem płytki kilka z ich zdjęć z dobrego labu w dużym formacie - mają porównanie....

Lolas
28-04-2005, 09:51
@niu, moze warto do plytki z fotkami dorzucic jedna odbitke zrobiona w porzadnym labie.

pokazuję im przed oddaniem płytki kilka z ich zdjęć z dobrego labu w dużym formacie - mają porównanie....

Tym trudniej ich zrozumiec :evil:

sinner
28-04-2005, 11:15
Duży album najlepiej z czarnymi kartkami zdjęcia wklejone w formatach 13x18 i 15x21 po jednej sztuce.
Płytkę oddaję.
Inaczej sobie nie wyobrażam.
Acha oczywiście zostawiam sobię kopię tak na wszelki wypadek.

linux_user
28-04-2005, 17:10
większość osób stwierdza, że sobie taniej wywoła w jakimś supermarkecie ;-( - szkoda tylko, że to nie ta sama jakość Sad


A twoja reputacja idzie na piwo......
Tak przy okazji to nie lepiej zrobic faktyczne odbitki i dac to klijentowi wkalkulowujac to w cene....... np: za tyle a tyle strzelam zdjecia od - do i w tym macie np 15 zdjec za kazda moja godzine spedzona na weselu....
Wiem wiem wszyscy chca taniej z tej strony wodytez . Jesli mlodych stac na wydanie kasy na duze wesele to nie stac ich na zdjecia dobrej jakosci..........?

Z rynku amerykanskiego: najczesciej odbitki sa 3.5x5 cala ale coraz wiecej jest tez 4x6

Redskull
28-04-2005, 19:43
Ja oddaje 10x15 i 21x15. Jesli klient wybiera opcje "taniosc widze, taniosc" to ma odbitki 9x13. A ludzie i tak sie pytaja gdzie moga jeszcze zaoszczedzic... :(