Zobacz pełną wersję : MySql - pomoc potrzebna
grudzinsky
30-07-2010, 10:50
witajcie forumowicze!
juz pisze o co chodzi. projektant strony dostarczyl mi wszystko co potrzebne do uruchomienia jej, chociaz niektorzy wiedza, ze byly z tym problemy "Shared IP"
teraz mam problem z edytowaniem tresci na stronie. mam system zarzadzania trescia CMS i wszystko bylo by fajnie gdybym mogl spokojnie edytowac. jak udalo mi sie wstawic oferte w krajobraz i panramy tak juz nie daje rady wstawic tekstu w oferte slubna i portretowa :( wpisuje tekst w pole, klikam "dodaj" dostaje informacje, ze teks dodany pomyslnie, ale na stronie sie nie pokazuje. jak wracam do zarzadzania trescia to okazuje sie, ze tekstu nie ma wogole...ktos cos wie? sa na sali jacys spece?
p.s.
projektant wykonal kawal swietnej roboty, ale wyjechal gdzies daleko od domu i dopiero za tydzien wroci, a mi na czasie zalezy...
Pokaż kod php który odpowiada za wysyłanie danych do bazy, będzie łatwiej stwierdzić buga.
A co tu ma MySql do rzeczy? Generalnie żeby zbadać taki problem trzeba mieć dostęp do administracji CMS-a, a czasem też do ftpa strony. A raczej nie dasz takiego dostępu pierwszej lepszej osobie, która zgłosi chęć pomocy :). Chyba, że to jest jakaś ogólnie znana przypadłość tego konkretnego CMS-a, wtedy google powinien dać odpowiedź.
A co tu ma MySql do rzeczy? Generalnie żeby zbadać taki problem trzeba mieć dostęp do administracji CMS-a, a czasem też do ftpa strony. A raczej nie dasz takiego dostępu pierwszej lepszej osobie, która zgłosi chęć pomocy :). Chyba, że to jest jakaś ogólnie znana przypadłość tego konkretnego CMS-a, wtedy google powinien dać odpowiedź.
Może ma jakiegoś babola w kodzie i wypisuje mu, że poprawnie dodano mimo niedodania?
grudzinsky
30-07-2010, 12:48
ogolnie to czasami udaje sie zamescic jakis tekst. sam nie wiem. moze to wina serwera? moze wina bazy?
Mnie nieraz zdarzało się, że treści umieszczone na www pojawiały się dopiero po jakimś czasie, jakby serwer potrzebował czasu na publikację.
Moze wlaczone jest cache'owanie strony?
grudzinsky
30-07-2010, 12:54
to moze jeszcze tak napisze.
dodaje tekst, ktory powinien pojawic sie w bazie. loguje sie do phpAdmin i tego tam na serwerze nie widac, wszystko inne tak, a tych dwoch przypadkow (wedding i portrait) ni widu ni slychu.
jakies pomysly?
Wg mnie: Źle wysyła do bazy dane.
OMG juz wiem, czemu nie dziala. Lepiej niech kolega grudzinsky nie mowi...
Ktoś o mysql_real_escape_string zapomniał? ;-)
Sendilkelm
30-07-2010, 16:01
Ktoś o mysql_real_escape_string zapomniał? ;-)
skoro
OMG juz wiem, czemu nie dziala. Lepiej niech kolega grudzinsky nie mowi...
to podejrzewam, że wina leży po stronie użytkownika a nie programisty :) Czyżby ktoś zapomniał zapisać zmian, zaakceptować lub coś w tym stylu?
True, nie widziałem poprzedniego wpisu jak to pisałem :)
Ktoś o mysql_real_escape_string zapomniał? ;-)
:mrgreen:
grudzinsky
30-07-2010, 17:04
dobra dobra "cfaniaki" ;) lepiej niech ktos na PW sie do mnie odezwie i napisze co i jak zrobic zeby bylo ok :)
A nie prościej napisać do Łukasza? On zawsze pomoże, w końcu zdaje się jest autorem strony.
grudzinsky
30-07-2010, 17:40
A nie prościej napisać do Łukasza? On zawsze pomoże, w końcu zdaje się jest autorem strony.
Łukasz jest z dala od komputera. pisalem juz o tym w pierwszym poscie. gdyby byl w domu to nie pisal bym na forum, a sprawa jest troche pilna. po weekendzie bede promowal uslugi na wysepkach i chcial bym miec juz w 100% dzialajaca strone...jak Łukasz wroci to napewno bede sie z nim konsultowal. teraz mi codzi o to bym mogl spokojnie i bez stresu zrobic "apgrejd" strony...
Łukasz jest z dala od komputera. pisalem juz o tym w pierwszym poscie.
Przeoczyłem, sorrrrrry :oops:
Ale ja juz Ci napisalem, co mozesz zrobic. Uzyj encji (np. Znajdz/zamien w edytorze tekstu)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.