PDA

Zobacz pełną wersję : [f1] 2010 formula 1 eni magyar nagydij



adolfik9501
29-07-2010, 12:17
Witam ponownie ;)

Zbliża się GP Węgier na torze Hungaroring.

Tor obecnie wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Z satelity tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(47°34'55.42" N, 19°15'01.60" E)

Do 2002 r wyglądał tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Widoczny inny układ zakrętu nr 11 (lub 12 jeśli szykanę liczyć jako 2 zakręty, tak jak na stronie F1) oraz krótsza prosta startowa. W latach 1986-1988 tor obejmował również szykanę po zakręcie nr 3. W latach 1989-2002 szykanę te omijano. Tak zostało do dzisiaj. Od 2003 r tor posiada przebieg taki jak obecnie. Wszystko widoczne na zdjęciach.

Diagram toru z mini zdjęciami i opisem poszczególnych zakrętów dostępny na oficjalnej stronie F1 (http://www.formula1.com/races/in_detail/hungary_835/circuit_diagram.html).

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 4381 m
Ilość okrążeń: 70
Dystans wyścigu: 306.458 km
Pierwsze Grand Prix: 2003 (1986)
Ostatnie Grand Prix: 2009
Ilość rozegranych Grand Prix: 7 (24)

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Fernando Alonso (Renault R23B/Renault RS23 3.0 V10) 1:39'01.460 hrs. 185.810 km/h.
(1986 - Nelson Piquet (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 2:00'34.508 hrs. 151.804 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2009 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/24-Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:38'23.876 hrs. 186.973 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'19.146 min. 199.272 km/h.

Rekord toru (Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'19.071 min. 199.461 km/h.
(2002 - Michael Schumacher (Ferrari F2002/Ferrari 051 3.0 V10) 1'16.207 min. 187.778 km/h.)
(1988 - Alain Prost (McLaren MP4/4-Honda RA168E 1.5 V6T) 1'30.639 min. 149.428 km/h.)

Wyniki wyścigu w poprzednim sezonie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

-----------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 30 lipiec 2010 r
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 31 lipiec 2010 r
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 1 sierpień 2010 r
Wyścig: 14:00

Oczywiście dostępny będzie ubogi (jak na (samozwańczą) królową sportów motorowych przystało) live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do znalezienia m.in. na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

--------------------------------------

Z biblioteki YT proponuję:

AeemlgJkjUs

oraz porównanie starej i nowej konfiguracji toru, jak również wysokości krawężników i różnicy w prowadzeniu się bolidów.

uIwNO6TcN4E

JlbO_AdG-Y4

Aby nie wczytywało automatycznie filmów z YT należy zainstalować dodatek do FF - Stop Autoplay (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1765/?src=oftenusedwith)

Zapraszam.

----------------------------
Jakby kto miał ochotę na prawdziwe wyścigi to zapraszam na kanał http://www.youtube.com/user/Lukeyson1981 gdzie można sobie całe wyścigi V8 Supercars oglądnąć.

MadOnion
30-07-2010, 07:45
Witamy i czekamy na 10:00

elarco
30-07-2010, 11:09
duża przepaść jak narazie między bykami a resztą stawki

MadOnion
30-07-2010, 11:34
Przednie skrzydła ze sklejki sprawdzają się znakomicie ;)

elarco
30-07-2010, 11:39
Wyniki pierwszej sesji treningowej :



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img824/8318/practise1.jpg)

adolfik9501
30-07-2010, 11:40
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Co się tyczy przedniego skrzydła RB to masakra. Szurają tym po glebie a FIA struga głupa i udaje, że nie widzi.

MadOnion
30-07-2010, 11:49
Lekko

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/felxiwing31300x177-2.jpg
źródło (http://www.jamesallenonf1.com/wp-content/uploads/felxi-wing31-300x177.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/flexiwing2300x165-2.jpg
źródło (http://www.jamesallenonf1.com/wp-content/uploads/flexi-wing-2-300x165.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/FLEXIBEST2300x174-2.jpg
źródło (http://www.jamesallenonf1.com/wp-content/uploads/FLEXI-BEST2-300x174.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/FLEXIMC1300x189-2.jpg
źródło (http://www.jamesallenonf1.com/wp-content/uploads/FLEXI-MC1-300x189.jpg)

adolfik9501
30-07-2010, 12:00
F1 i FIA są żałośni. Tworzą dziwne twory, zwane przepisami, których sami nie są w stanie wyegzekwować, a te do których się przyczepiają, są ocenianie wedle własnego bliżej niesprecyzowanego punktu widzenia. Oglądam F1 z sentymentu choć coraz bardziej mi się przestaje podobać. V8 Supercars to to nie jest ;)

adolfik9501
30-07-2010, 15:34
Wyniki drugiej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Grzybu
30-07-2010, 16:17
A o co chodzi z tymi nowymi skrzydłami Czerwonego Byka??

adolfik9501
30-07-2010, 16:34
Zobacz sobie na zdjęcia wyżej. W trakcie jazdy końcówki skrzydeł przednich są niżej niźli ustawa przewiduje, jednak podczas kontroli FIA, stwierdzono, że wszystko OK. Ferrari też takie ma, lecz w RB lepiej to działa. Pozostałe zespoły na razie muszą wpaść na pomysł z czym to się je i jak to wykonać aby się FIA nie przyczepiła.

kaktus
31-07-2010, 11:38
FIA testuje elastyczność skrzydeł naciskając na nie z określoną siłą. Kwestią jest to, jak zrobić skrzydło, które podczas jazdy się wygina, a podczas testów, przy nacisku w określonych miejsach, jest sztywne.

adolfik9501
31-07-2010, 12:07
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

W F1 zawsze był wyścig co by przechytrzyć przepisy. Skrzydła RB są tego kolejnym potwierdzeniem, jednak zawsze mogli ich zabronić (tylko pewnie nie wiedzieli czym to umotywować), tak jak zabronili potrójnych dyfuzorów który był w zgodzie z przepisami.

elarco
31-07-2010, 12:14
Robert znowu wysoko, Witek też blisko... napawa to optymizmem przed Qualem. Oby tylko udało się złożyć 3 perfekcyjne sektory i nie trafić w korek a druga linia w zasięgu :)

Sendilkelm
31-07-2010, 12:17
Coraz gorzej się robi ... aż nie chce się oglądać jak w czołówce są takie różnice.

No i taka pozycja Kubicy potwierdza jego umiejętności. Przy takiej różnicy w bolidach naprawdę trzyma się wspaniale.

adolfik9501
31-07-2010, 12:39
Różnice między RB a resztą zaczynają przypominać czasy Williamsa FW14B-Renault V10 (1992 r) i początek 1993 (FW15C) - różnicę ponad 2 sek. na okr. Nie muszę chyba wspominać kto był konstruktorem tegoż bolidu...

-----------

Jakby się komuś nudziło przed kwalifikacjami to od 13:00 można oglądać wyścig F2 w Brnie z naszym damskim rodzynkiem Natalią Kowalską tutaj (http://www.formulatwo.com/f2tv-live.aspx).

EDIT2: Dla chcących oglądać walkę polecam V8 Supercars. Zaległe wyścigi na YT, a na oficjalnej stronie można lookać na żywca, tylko to z Australii, więc jak kto spać nie może ;) .

adolfik9501
31-07-2010, 15:06
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

RB masakra. Renault zaś coś przekombinowało, do tego Robertowi kółka nie poszły i są nawet za Barbie z Merca. Vitek w końcu wysoko.

MadOnion
31-07-2010, 17:26
Czuje spory niedosyt. Red Bull zmasakrował jak Brawn GP na poczatku '09

grudzinsky
31-07-2010, 19:07
dzisiaj w BBC poruszali sprawe przedniego skrzydla RB. zrobili nawet animacje komputerowae pokazujace dzialanie tegoz skrzydla. pokazali tez, ze to skrzydlo rusza sie na zakretach ;) ciekaw jestem jak to sie skonczy, ktora z ekip jako kolejna obnizy skrzydlo i tym samym zaplaci kare za obnizanie? ;)
tak aldnie Kubkowi szlo w Q i zmarnowal szanse na dorbry start...szkoda straszna. mam nadzieje, ze w wyscigu pojedzie zdecydowanie lepiej. biorac pod uwage fakt, ze RB maja taka przewage na kazdym okrazeniu to pod koniec wyscigu moga zdublowac wszystkich...to bedzie straszne ;)

Sendilkelm
31-07-2010, 19:27
No właśnie, Renault jak zwykle w Q3 najsłabiej ;/ Mam takie wrażenie, że albo się spinają i wychodzi źle, albo coś kombinują żeby było lepiej. Gdyby Kubek pojechał tak jak w Q2 to byłoby o niebo lepiej, a tak miał dużo gorszy czas niż Q2 - jak to w ogóle jest możliwe?

Ja mam nadzieję, że te skrzydła przednie niedługo wywiną im jakiś numer. Ktoś bardziej zetnie zakręt, bolid podskoczy a skrzydło walnie o ziemie i się rozwali, pójdą iskry i coś zapalą albo coś w tym rodzaju. Chyba, że są tak inteligentne, że mierzą odległość do ziemi i nigdy jej nie dotykają :) A mechanicy mogą ustawiać na ile od ziemi maksymalnie mogą się wyginać ;p

adolfik9501
31-07-2010, 22:17
FIA powinna nakazać zamontowanie na końcówkach skrzydeł, od dołu, deseczki (tak jak kiedyś pod podłogą) i po wyścigu jak kto będzie miał przytarte do dyskwalifikacja. Ot tak testowo na 2-3 wyścigi ;)

EDIT: Kobayashi dostał karę 5 miejsc do tyłu za nie zjechanie po Q1 do garażu na ważenie i takie tam, tylko zjazd do swojego.

kaktus
31-07-2010, 23:38
Kubica w Q3 mial problem z dyferencjalem. Najprawodpodobniej nie uda sie usunac usterki do wyscigu, bo sa tam elementy, w ktorych grzebac nie mozna. A jak sie pogrzebie, to w najlepszych wypadku -5...

Hamilton znow pokazal miejsce w szyku Buttonowi :)

ASAHI
01-08-2010, 13:50
Ma ktos jakis przekaz w sieci?

mexx
01-08-2010, 13:57
http://antektv.comeze.com/transmisje.php

MadOnion
01-08-2010, 16:10
Brawo Alonso, Petrov, Webber to co pokazał Vettel i Schumacher pozostawiam bez komentarza.
Lollipop men załatwił Roberta, a kara 10s. stop&go może i dobrze bo tak to by Robert jechał dalej a sensu nie było.
Liczyłem ze Felippe dojdzie Vettela. A jak by Vettel wyprzedził Alonso to mialibysmy 2 team order :D
Oj działo się.

costi
01-08-2010, 18:19
Ogladajac scene w pitlane po wejsciu SC na usta cisnelo sie jedno: "jaka piekna katastrofa" :D

grudzinsky
01-08-2010, 18:24
ladnie Rosberga puscili ;)
szkoda Kubka. calkiem niezle sie to zapowiadalo...

edit:
wlasnie wyczytalem w wiadomosciach sportowych
"Zespół Renault zapłaci 50 tys. dol. za niebezpieczne wypuszczenie z pit stopu Roberta Kubicy. Bolid Polaka, na skutek błędu członka zespołu, uderzył w samochód prowadzony przez Adriana Sutila. Obaj kierowcy przedwcześnie zakończyli zawody.

Natomiast zespół Mercedesa również otrzymał karę w wysokości 50 tys. dol. za niebezpieczne wypuszczenie Nico Rosberga."
no niezla masakra!

costi
01-08-2010, 18:32
Schumacher dostal 10 miejsc do tylu w SPA za probe zrobienia muralu z Rubensa.

MadOnion
01-08-2010, 21:05
Niebardzo rozumiem dlaczego Renault otrzymało 2 kary.
W zasadzie Kubica nie był winny więc kary dostać nie powinien, kara dla zespołu zasłużona.

ekonet
01-08-2010, 21:08
Nie bardzo rozumiem dlaczego Renault otrzymało 2 kary.
W zasadzie Kubica nie był winny więc kary dostać nie powinien, kara dla zespołu zasłużona.
Karę dostaje zespół, a kierowca jest jego reprezentantem.
Nieźle położyli sprawę, nie ma co.

adolfik9501
01-08-2010, 21:32
By dopełnić formalności wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Schumacher walczył o ten jeden punkt jak dawniej w wyścigach o mistrza... Super, że go nie zdobył. Bravo Rubens.
Oczywiście wygrana Webbera również mnie satysfakcjonuje, szkoda tylko, że niedojrzały młokos wysoko ukończył...

EDIT: Czy przypadkiem nie wypadałoby młodego ukarać za jazdę bez rąk na kierownicy ? O pięknym w jeździe do PL nie wspomnę, lecz taki manewr już Hamilton zrobił w Chinach bez kary, więc nie zdziwi mnie jak kiedyś ktoś wjedzie od strony wyjazdu...

MadOnion
01-08-2010, 23:01
Kobayashi z 23 na 9 no no no...
Dla mnie w ogóle wyjaz i wyjazd z boksów oznaczony jest linia i w obu przypadkach powinien być zakaz przekraczania linii.
Vettel w tym roku pokazuje rogi, chciałbym żeby Webber utarł mu nosa.

adolfik9501
01-08-2010, 23:03
Linia linią, ale jazda po wertepach moim zdaniem już jest przesadą.

kaktus
01-08-2010, 23:04
Mam dziwne wrażenie, że Vettel zostawił tyle miejsca sobie za Webberem, bo chciał pomóc Webberowi - przecież bezpośrednio po zjeździe SC Webber miał 3.2 sekundy przewagi... Swoją drogą SC był chyba tylko dlatego, żeby cokolwiek się w tym wyścigu wydarzyło - produkt F1 trzeba sprzedać.

Kara dla MSC zasłużona, dla Kubicy dość dziwna - zazwyczaj w takich wypadkach karano tylko zespół. Żal mi Hamiltona, bo takim crapem ładnie zbiera punkty - ta strata może boleć pod koniec sezonu.

ekonet
01-08-2010, 23:09
A ktoś w ogóle zauważył, z jakiego powodu pojawił się SC na torze? Bo mi to umknęło, komentatorzy jak zwykle nic nie powiedzieli, bo sami byli w dzikich malinach...

adolfik9501
01-08-2010, 23:12
Mam dziwne wrażenie, że Vettel zostawił tyle miejsca sobie za Webberem, bo chciał pomóc Webberowi - przecież bezpośrednio po zjeździe SC Webber miał 3.2 sekundy przewagi... Swoją drogą SC był chyba tylko dlatego, żeby cokolwiek się w tym wyścigu wydarzyło - produkt F1 trzeba sprzedać.

Kara dla MSC zasłużona, dla Kubicy dość dziwna - zazwyczaj w takich wypadkach karano tylko zespół. Żal mi Hamiltona, bo takim crapem ładnie zbiera punkty - ta strata może boleć pod koniec sezonu.

Sorry, ale mówienie o pomocy Vetttela dla Webbera jest tak absurdalne jak teks Maurycego o tym, że Webber może być winny ukarania Vettela...


A ktoś w ogóle zauważył, z jakiego powodu pojawił się SC na torze? Bo mi to umknęło, komentatorzy jak zwykle nic nie powiedzieli, bo sami byli w dzikich malinach...

Jakieś części bolidu poniewierały się po torze, a wiadomo, że kosmiczne tworzywa naszych złomiarzy nie interesują.

EDIT: Tak swoją drogą teraz jest 4 tygodnie przerwy więc w trzy weekendy Robert może znowu na rajdowanie przeznaczyć. Ciekawe co zwycięży: laba czy rajdy.

MadOnion
01-08-2010, 23:21
Najlepiej Borowczyk o tym jak to w klasyfikacji Mercedes (+0pkt.) odjechał Renówce (+10pkt.)
SC: pytanie czy był potrzebny, w Valencji kulały sie butelki i jakoś sobie z tym poradzili.

adolfik9501
01-08-2010, 23:30
W ulubionych przeze mnie V8 Supercars SC wyjeżdża nawet jak zaparkuje gdzieś fura na poboczu. Od razu cała stawka robi zamieszanie w boksach i jest potem jeszcze większa zabawa ;) W CartSeries jest podobnie, lecz tam SC nie zawsze wyjeżdża, a i do boksu zanim go otworzą można tylko po paliwo zjechać jak się kończy.

kaktus
02-08-2010, 15:17
Sorry, ale mówienie o pomocy Vetttela dla Webbera jest tak absurdalne jak teks Maurycego o tym, że Webber może być winny ukarania Vettela...

Horner temu zdążył zaprzeczyć przed pytaniem dziennikarza :) Vettel nie był zagrożony, Webber by spokojnie z boksu wyjechał za Sebastianem... więc dlaczego nie? Wierzysz w to, że Vettel miał akurat taki kaprys, żeby sobie zostawić 3.2 sekundy za Webberem, prócz tego akurat nie działało mu radio, nie zauważył świateł na SC, nie wyświetliła mu się informacja na kierownicy i nie zauważył ani jednej flagi wzdłuż toru? Bo żeby Vettel nie wiedział o zjeździe SC na danym okrążeniu te wszystkie czynniki by musiały wystąpić - trochę ich dużo....

adolfik9501
02-08-2010, 19:22
Horner temu zdąrzył zaprzeczyć przed pytaniem dziennikarza :) Vettel nie był zagrożony, Webber by spokojnie z boksu wyjechał za Sebastianem... więc dlaczego nie?

Dlatego nie, że Vettel ma jobla na punkcie bycia pierwszym. Tak na mecie czy w kwalifikacjach jak i na liście z najlepszymi kółkami. Wmówili mu, że jest cudownym dzieckiem i teraz psychika mu siada, a co to będzie jak w końcu RB gorszy samochód zrobi i nie będzie się w czołówce walczyło...



Wierzysz w to, że Vettel miał akurat taki kaprys, żeby sobie zostawić 3.2 sekundy za Webberem, prócz tego akurat nie działało mu radio, nie zauważył świateł na SC, nie wyświetliła mu się informacja na kierownicy i nie zauważył ani jednej flagi wzdłuż toru? Bo żeby Vettel nie wiedział o zjeździe SC na danym okrążeniu te wszystkie czynniki by musiały wystąpić - trochę ich dużo....

Był zajęty "zabawą" w zwalnianie Alonso, poza tym "jestem najszybszy i nic poza tym mnie nie interesuje czy to regulamin, czy jakieś flagi na torze." A tutaj Webber zagrał mu na nosie wyciskając co się da z fury na miękkich oponach. Obecnie wszyscy jeżdżą z dużą rezerwą ze względu na ograniczenia silników i skrzyni, ale jak trza to można pocisnąć, co zrobił Webber.