Zobacz pełną wersję : Abonament
Witam.
Pytanie do osób posiadających telefony na abonament.
Jaką sieć polecanie. Z wyłączeniem PLAY. Telefon przede wszystkim do dzwonienia, niż sms/internet.
Abonament około 60 zł. Z szybkiego rozeznania najlepsze chyba będzie PLUS, ale może doradzicie coś innego.
Pozdrawiam
rockabilly
27-07-2010, 12:28
kolego, jak do dzwonienia to wlasnie play...
50 zł netto/480 minut do wszystkich/3000 do play i na stacjonarne.- umowa na 12 mc bez sluchawy.
problemów z zasięgiem nie ma a na zadupiu jestem.
ja nawrócilem sie z orange i juz nigdy tam moja noga nie zawita.
ale kwestia tego, że do mnie ludzie też sporo dziwonią a do PLAY jest drożej, więc raczej odpada.
rockabilly
27-07-2010, 12:37
Mnie tam obchodzi moja faktura....ale wiadomo, różnych altruistów się spotyka na świecie.
Ja mam 2 telefony na abonament w erze i są OK! Plus też polecam, zero problemów.
Witam.
Pytanie do osób posiadających telefony na abonament.
Jaką sieć polecanie. Z wyłączeniem PLAY. Telefon przede wszystkim do dzwonienia, niż sms/internet.
Abonament około 60 zł. Z szybkiego rozeznania najlepsze chyba będzie PLUS, ale może doradzicie coś innego.
Pozdrawiam
W orange jestem od lat i jest OK.
Jednak jakiś czas temu przeszedłem na kartę z powodów finansowych - bo wychodzi dużo taniej ;)
A robię tak:
1- za 6 zł kupuje pakiet SMS za grosz i mam 600 sztuk na 30 dni (po 1 groszu sztuka)
2- za 10 zł kupuje pakiet tanich rozmów na orange i stacjonarne (!!!) - na 14 dni 1000 minut (to robię 2 razy w miesiącu) - po 1 groszu minuta
3- za 2 zł kupuje pakiet MMS - 40 sztuk na 30 dni (wychodzi po 5 groszy sztuka)
W sumie na powyższe wydaje miesięcznie niecałe 30 zł - więc pozostanie Ci kolejne 30 na rozmowy z innymi
Sam policz ile masz minut w takim "abonamencie" i ile te ilości kosztowałyby w normalnym trybie.
Wiem... nieco skomplikowane ale się opłaca ;)
I dużo taniej jak w Play.
Telefon też właśnie zmieniłem - 400 zł za 7-miesięczny kombajn pt Nokia E71 i mam wszystko co trzeba!
Od x lat mam w plusie. Moim zdaniem jest ok, a przyciśnięci do muru np jak Ci się umowa kończy potrafią się spiąć w sobie i coś sensownego zaproponować.
słowografia
27-07-2010, 13:39
po 6 latach w orange (idea) wbijam do playa. namow tych, co do ciebnie dzwonia, zeby tez zmienili na play i bedziecie mieli za darmoche:P
Szkoda ze Play rowniez nie do konca wyjasnia wszystkiego i pozniej sie placi za co nie powinno sie placic.
Example: Play Mobile - masz prawo testowac przez 7 dni internet mobilny i zostana ci zwrocone koszty - czyli bez oplat - jedyne co to zaplacisz za Aktywacje kary 49 PLN - hihihih - i malo kto o tym wie.
A pozatym sprawdzcie w umowie czy regulaminie Play czy istnieje punkt odstapienia od umowy ;)
A ja przewrotnie powiem, że dziś bardziej opłacają się oferty Prepaid niż abonamentowe :)
W orange jestem od lat i jest OK.
Jednak jakiś czas temu przeszedłem na kartę z powodów finansowych - bo wychodzi dużo taniej ;)
A robię tak:
1- za 6 zł kupuje pakiet SMS za grosz i mam 600 sztuk na 30 dni (po 1 groszu sztuka)
2- za 10 zł kupuje pakiet tanich rozmów na orange i stacjonarne (!!!) - na 14 dni 1000 minut (to robię 2 razy w miesiącu) - po 1 groszu minuta
3- za 2 zł kupuje pakiet MMS - 40 sztuk na 30 dni (wychodzi po 5 groszy sztuka)
W sumie na powyższe wydaje miesięcznie niecałe 30 zł - więc pozostanie Ci kolejne 30 na rozmowy z innymi
Sam policz ile masz minut w takim "abonamencie" i ile te ilości kosztowałyby w normalnym trybie.
Wiem... nieco skomplikowane ale się opłaca ;)
I dużo taniej jak w Play!
Zależy jak dla kogo. Kolega wyrażnie napisał, że tel. ma służyć do rozmów a nie do sms/mms/net. Byłem w Orange przez ok 16 lat, większość na kartę i po wielkich kombinacjach, promocjach, wyliczeniach i co najważniejsze tonach regulaminów minuta wychodziła najkorzystniej 18gr. Też kombinowałem, liczyłem - bo dzwonię naprawdę dużo - i okazało się, że z kilkuset osób z książki tel. telefony w sieci Orange pozostawiło co najwyżej dziesięciu. I to z tych, do których dzwonię sporadycznie ;). Stacjonarne też mi nie potrzebne bo kto dziś ich używa... A smsy mi nie potrzebne bo w minutę rozmowy przekażę więcej niż w stu esemesach. Mam widok z okna na 4 salony wszystkich operatorów, wszystkie obok siebie - w Play kolejki, w Orange pustki. Wszyscy od nich uciekają.
W dzień przejścia do Play odwiedziłem wszystkich sąsiadów z zapytaniem czy okażą się konkurenyjni i przyciągną mnie do siebie. Na wieść o ofercie Play opadały im szczęki i bezradnie rozkładali ręce.
Po przejściu do Play bez telefonu mam minutę za 9 groszy. Jak się kończą minuty w abo za 9 groszy to dokupuję pakiecik za parę zł i nadal mam minutę za 9 groszy :)
Czego chcieć więcej ?
Do autora - jeśli nie chcesz Play z niewiadomych powodów to będziesz równie dobrze zadowolony z każdego z pozostałych operatorów. Każdy ma jakieś tam przejścia z operatorami, jak to się mówi "opinia jest jak dupa - każdy ma swoją". Wszyscy mają dobry zasięg więc czego nie wybierzesz to będzie ok.
Rafał_Sz
27-07-2010, 14:06
Od x lat mam w plusie. Moim zdaniem jest ok, a przyciśnięci do muru np jak Ci się umowa kończy potrafią się spiąć w sobie i coś sensownego zaproponować.Mi po 7 latach w Plusie tak zaproponowali, że ze wszystkimi numerami przeszedłem do Play Fresh i żałuję, że wcześniej tego nie zrobiłem.
W Playu (przy rezygnacji z telefonu) za 35zl brutto (abo tylko 12 miesiecy!) mam 380 minut do WSZYSTKICH o kazdej porze dnia i nocy (przepraszam, co to pakiet? Tylko do 16? Tylko do xxx? Tylko na 5 numerow? Tylko tu i tam?). Czego chcec wiecej? Dodatkowo dostalem mozliwosc obdarowania kogos abonamentem za 1zl, w ktorym jest 60 minut rozmow do wszystkich. I mozna z niego zrezygowac, kiedy sie chce. Akurat tego nie wykorzystalem, bo bliska osoba juz ma abonament,a nie dam komus, aby mi wydzwonil na gruba banki;)
Tak wiec tylko Play. Co mnie obchodzi, ze ktos ma do mnie drozej? To ja place rachunki czy ten, kto do mnie dzwoni? Uslugodawca, ktory w ten sposob chce wyciac konkurencje strzela sobie w stope, jak i nie w tyl glowy.
A to w dzisiejszych czasach jeszcze da się jakoś rozpoznać w jakiej ktoś jest sieci? ;)
O wyższych kosztach rozmów do Play słyszałem zupełnie inną wersję wydarzeń ale po tekstach o bączkach i egoistach nie chcę się wdawać w dyskusję ;) Jak ktoś do mnie przestanie dzwonić bo będzie miał za drogo to się pochlastam tępą żyletką :D
To jest dokładnie kwestia dogadania się z konkurencją. Pogooglaj sobie o co się wielka trójka pożarła z p4 to Ci trochę wyjaśni.
A jeszcze jedno - sprobujcie zadzwonic na infolinie i zakladajac ze nie mozna sie dogadac z konsultantem.
Sprobuj poprosic do telefonu lub przelaczyc sie do kogos do kogo mozesz wyeskalowac problem
Wiesz gdzie cie skieruja na poczte zebys wyslal liscik na adres P$ Skrytka Pocztowa cos tam w Komornikach -
Fajnie nie.
To jest dokładnie kwestia dogadania się z konkurencją. Pogooglaj sobie o co się wielka trójka pożarła z p4 to Ci trochę wyjaśni.
Czytalem i nie do konca jestem przekonany ze to wina wielkiej trojki
Wypowiedz:
---
W pewnym sensie konkurencja.
Jest to sprawa tzw. umów interconnectowych między operatorami, tzn. wysokości stawek na połączenia. Play ma stawki niesymetryczne, tzn. inni operatorzy dzwoniąc do Play płacą więcej, niż gdy Play dzwoni do innych operatorów. Wynika to ze zgody UKE na takie rozwiązanie, by Play szybciej zdobył pieniądze na rozbudowę infrastruktury i mógł konkurować z wielką trójcą (Polkomtel, PTC, PTK).
Jedynie Plus zachował stawki, ale Play częściowo korzysta z sieci Plusa. Dlatego też Play i Plus mają zawartą umowę na zasadach innych, niż Play z pozostałymi graczami rynku.
Niektórzy operatorzy zbuntowali się słusznie, bo po co mają dopłacać do interesu? Z drugiej strony, nawet bez podwyższenia stawki Play ma tak mały udział w rynku, że nic by nie stracili nie podwyższając stawek. A że Play zdobywa popularność, to konkurencję trzeba jakoś udupić, póki konkurencja nie udupi jednego z pozostałych wielkich graczy na rynku.
-------
Wyjasnienie UKE:
Urząd Komunikacji Elektronicznej ustosunkował się co do wyższych opłat za połączenia do sieci Play, niż do innych operatorów.
W ocenie Prezesa UKE fakt, iż P4 jest operatorem od niedawna funkcjonującym na rynku telefonii ruchomej i ponoszącym w związku z tym stałe nakłady inwestycyjne na budowę niezbędnej infrastruktury telekomunikacyjnej, uzasadnia wyższy poziom stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej P4.
Podkreślenia wymaga również to, że w chwili obecnej P4 świadcząc usługi telefonii ruchomej, tylko w nieznacznym stopniu wykorzystuje własną sieć mobilną. W celu świadczenia usług telefonii ruchomej P4 zwarł tzw. umowę o roamingu krajowym z Polkomtel S.A., na podstawie której korzysta on z infrastruktury sieci dostępowej Polkomtel S.A. Spółka P4 rozpoczęła swoją działalność komercyjną na terenie całego kraju w dniu 16 marca 2007 r., co wiąże się z faktem, iż koszty ponoszone przez P4 są nieporównywalnie większe od kosztów ponoszonych przez pozostałych operatorów zasiedziałych na rynku telefonii ruchomej, choćby z uwagi na niewielką liczbę abonentów tejspółki.
Operatorzy wyznaczeni przez Prezesa UKE jako przedsiębiorcy posiadający znaczącą pozycję na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych w ich sieciach osiągają tzw. korzyści skali dzięki czemu koszty prowadzonej przez nich działalności maleją, a podmiot dopiero wchodzący na rynek praktycznie nie ma szans na skuteczne konkurowanie z operatorami zasiedziałymi. Wobec tego nie byłoby uzasadnionym wydanie decyzji w sprawie zmiany stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieci P4 poprzez wprowadzenie stawek analogicznych do stawek występujących w umowach zawartych z operatorami pozostałych sieci komórkowych, czytamy w uzasadnieniu Regulatora.
Na podstawie Prawa telekomunikacyjnego z dniem 1 października 2007 r. rozpoczęło się postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie zmiany Umowy o połączeniu sieci pomiędzy Telekomunikacją Polską, a P4 operatora sieci Play. Przedmiotem niniejszego postępowania konsultacyjnego jest projekt decyzji w sprawie odmowy zmiany wysokości stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieci ruchomej P4.
Źródło: UKE, telix
----------
I pytanie czemu chca zarabiac na rozmowach przychodzacych w celu rozbudowania infrastruktury a nie na rozmowach wychodzacych ktore sa baaardzo tanie - nie uwazasz ze jest to dupienie konkurencji a nie sposob na dogadanie ?
Jedni chcą dołożyć drugim i vice versa. To normalne, zwłaszcza, że co innego opłaca się starym operatorom a zupełnie co innego nowemu graczowi. Tylko dlaczego płacą za to de facto klienci starych operatorów?
Mam dwa numery, podobne wysokości abo, i minut z playa nie jestem w stanie wygadać. I nie muszę się zastanawiać kto ma jaki numer, jedyne co to, że jak dzwonię do play nie płace nic?
Nikt Cię na siłę nie nawraca ;) więcej luzu ;)
A jeszcze jedno - sprobujcie zadzwonic na infolinie i zakladajac ze nie mozna sie dogadac z konsultantem.
Sprobuj poprosic do telefonu lub przelaczyc sie do kogos do kogo mozesz wyeskalowac problem
Wiesz gdzie cie skieruja na poczte zebys wyslal liscik na adres P$ Skrytka Pocztowa cos tam w Komornikach -
Fajnie nie.
To akurat problem u każdego operatora telefonicznego. Dziś każdy tnie koszty jak może zatrudniając przez biura pracy studentów na umowę zlecenie za 7zł brutto/h. Po 5 godzinnym szkoleniu stają się pełnoprawnymi konsultantami.
W Orange z reklamacją - gdy orżnęli mnie na 100zł - musiałem słać pismo do Warszawy. I to po godzinnych tłumaczeniach w salonie Orange, że 2 + 2 = 4.
W Play od razu po zawarciu umowy zatelefonowałem aby rozwiać wszelkie pytania i wątpliwości na temat kosztów, faktur, płatności itd itp. Gdy po paru pytaniach słyszałem jedynie kolejne "yyyy, eeee, proszę o chwilę cierpliwości" stwierdziłem, że czuję się jak na infolinii TPSA lub Orange, gdzie rozmawiałem z niewiele wiedzącymi studentami pracującymi od wczoraj.
Przemiły konsultant z rozbrajającą szczerością i rubasznym uśmiechem odpowiedział: " a myśli Pan, że tu jest inaczej?" :D
Tak więc marny to argument mający zniechęcić autora do Play...
wybierz cokolwiek, byle nie Orange... wg mnie najgorszy poziom usług, wieczne problemy z jakością połączenia, częste komunikaty "sieć chwilowo zajęta". Używając Play, Ery i Plusa nigdy nie miałem łącznie tylu problemów co z Orange
wybierz cokolwiek, byle nie Orange... wg mnie najgorszy poziom usług, wieczne problemy z jakością połączenia, częste komunikaty "sieć chwilowo zajęta". Używając Play, Ery i Plusa nigdy nie miałem łącznie tylu problemów co z Orange
Nie wiem gdzie mieszkasz i gdzie bywasz ale jakoś przez ostatnie 5 lat nie stwierdziłem żadnych problemów z zasięgiem, i NIGDY nie dostałem podobnego komunikatu. A podróżuje zawodowo po największych pipidówkach naszego kraju (nawet po stolicy)
Może po prostu wtedy miałeś kiepściejszy telefon (choć pewnie teraz napiszesz, że ten sam działa Ci wszędzie doskonale)
Jak dla mnie - a zdanie to opiera się na solidnej praktyce - ta Twoja wypowiedź ma niewiele wspólnego ze stanem faktycznym.
No chyba, że masz tak solidnego pecha i zasięg Orange Cię omija szerokim łukiem!
jackrabbit
27-07-2010, 20:37
No chyba, że masz tak solidnego pecha i zasięg Orange Cię omija szerokim łukiem!
no bardzo mi przykro ale Orange ma najgorszy zasieg takze z moich doswiadczen, np tam gdzie mieszkaja moi rodzice zasiegu w ogole nie ma
i zawsze jak dzwonie do kogos i wlacza mi sie poczta albo komunikat ze nie mozna nawiazac polaczenia to dziwnym trafem akurat jest to abonent Orange, psipadek czy co
no bardzo mi przykro ale Orange ma najgorszy zasieg takze z moich doswiadczen, np tam gdzie mieszkaja moi rodzice zasiegu w ogole nie ma
A tam gdzie ja mam działkę to Plus i Era ma problem a Orange odbiera najlepiej.
Bez przesady, dzisiaj te 3 sieci mają porównywalny zasięg dla całego kraju.
A z Play jest jeden problem - "zasięg Internetu". Niskie ceny za internet w Play jest dostępny tylko na ich infrastrukturze.
PS. ja migruję się do mTelefonii ;)
jackrabbit
27-07-2010, 21:00
A tam gdzie ja mam działkę to Plus i Era ma problem a Orange odbiera najlepiej.
Bez przesady, dzisiaj te 3 sieci mają porównywalny zasięg dla całego kraju.
pracowalem tez kiedys w firmie gdzie mielismy sluzbowe telefony w Orange, czesto byl problem z dodzwonieniem sie do kogos
Z mojego doświadczenia wynika, że Orange i Plus maja najmniejszy zasięg na południu Polski, sporo podróżuje, na obecną chwilę posiadam zarówno play' a i ere, era ma nie porównywalnie większy zasięg...ale jak wiadomo czasem znikają minuty:)
no bardzo mi przykro ale Orange ma najgorszy zasieg takze z moich doswiadczen, np tam gdzie mieszkaja moi rodzice zasiegu w ogole nie ma
i zawsze jak dzwonie do kogos i wlacza mi sie poczta albo komunikat ze nie mozna nawiazac polaczenia to dziwnym trafem akurat jest to abonent Orange, psipadek czy co
Takich przypadków zawsze kilka się znajdzie. I tyle samo (lub znacznie więcej) przykładów pozytywnego działania orange. Tak jak w moim przypadku. Pewnie że Play ma ciekawą ofertę, zwłaszcza dla wchodzących ze swoim telefonem. Ale cholera wie jak długo potrwa ta sielanka, zwłaszcza że sieć prawdopodobnie zmieni właściciela.
A prawda jest taka, że jeszcze nie urodził się taki, który dogodzi wszystkim.
I dobrze, że na rynku jest różnorodność i konkurencja
Niedobrze natomiast, że klienci innych sieci są oszukiwani. Bo jak można nazwać to, iż dzwoniąc na nr tożsamy dla plusa czy ery, tak naprawdę łączą się za znacznie więcej kasy z play.
No ale o tym już kiedyś dyskutowaliśmy...
Jak dla mnie: złodziejstwo i tyle!
I nieistotne na czyje zlecenie taki myk powstał: P4 czy urzędasów.
pracowalem tez kiedys w firmie gdzie mielismy sluzbowe telefony w Orange, czesto byl problem z dodzwonieniem sie do kogos
No i tak możemy się licytować. Ale po co?
Kasandra
27-07-2010, 21:12
A czy mając numer na abonament mogę pozostać w sieci, ale przejść na kartę?
Bo to się bardziej opłaca istotnie, ale nie bardzo chce mi się numer swój zmieniać
Mam w Orange i jestem zadowolona
A czy mając numer na abonament mogę pozostać w sieci, ale przejść na kartę?
Bo to się bardziej opłaca istotnie, ale nie bardzo chce mi się numer swój zmieniać
Mam w Orange i jestem zadowolona
Można - ja tak zrobiłem w orange i, jak pisałem wyżej, temat jest bardzo opłacalny.
Zwłaszcza kiedy, zawodowo czy prywatnie, dzwonisz sporo na stacjonarne.
Grosz za minute powala wszelkie oferty! ;)
Kasandra
27-07-2010, 21:33
No ja wiem, bo mam teraz darmowe wieczory i weekendy , a kumpela na kartę te Twoje promocje i lepiej na tym wychodzi, bo całą dobę może dzwonić.
A jak to zrobiłeś dokładnie?
Przez telefon czy do salonu trzeba się udać.
Zadowoleni pewnie nie będą i będą marudzić, że się nie da, więc chcę się przygotować;-)))
No ja wiem, bo mam teraz darmowe wieczory i weekendy , a kumpela na kartę te Twoje promocje i lepiej na tym wychodzi, bo całą dobę może dzwonić.
A jak to zrobiłeś dokładnie?
Przez telefon czy do salonu trzeba się udać.
Zadowoleni pewnie nie będą i będą marudzić, że się nie da, więc chcę się przygotować;-)))
Nic nie marudzą! A jak co to w ryj! ;)
Oczywiście jeżeli nie obowiązuje już umowa na określony czas.
Ja to zrobiłem w salonie w momencie gdy umowa się kończyła.
Jak już to załatwisz to wszelkie promocje dostępne są przez konkretne sms-y
Kasandra
27-07-2010, 21:58
Już dawno mi się skończyła, tak ze 3 lata temu;-)))
Polecam PLAY, odradzam ORANGE, nigdy do tej sieci nie powrócę, PLUS i ERA są ok.
Kasandra
27-07-2010, 22:22
Wszyscy znajomi są w Orange plus stacjonarne i mnie to wystarcza.
Orange jest ok;-)
od 10 lat w niej jestem
Nie wiem gdzie mieszkasz i gdzie bywasz ale jakoś przez ostatnie 5 lat nie stwierdziłem żadnych problemów z zasięgiem, i NIGDY nie dostałem podobnego komunikatu. A podróżuje zawodowo po największych pipidówkach naszego kraju (nawet po stolicy)
Może po prostu wtedy miałeś kiepściejszy telefon (choć pewnie teraz napiszesz, że ten sam działa Ci wszędzie doskonale)
Jak dla mnie - a zdanie to opiera się na solidnej praktyce - ta Twoja wypowiedź ma niewiele wspólnego ze stanem faktycznym.
No chyba, że masz tak solidnego pecha i zasięg Orange Cię omija szerokim łukiem!
faktycznie, mieszkam w pipidówie o nazwie Warszawa, a korzystam z Orange obecnie z całkiem nowym telefonem Nokii...
Psychotrop
27-07-2010, 22:59
jeszcze raz proszę Was o rzeczowe wypowiedzi, a nie przepychanki.
nie mam zamiaru po raz drugi czyścić tego wątku !
Nie chce sie znowu przepychac - powiem jedno
Kazda siec jest dobra o ile spelnia nasze oczekiwania pod kazdym wzgledem.
Rafał_Sz
28-07-2010, 08:11
(...)
Kazda siec jest dobra o ile spelnia nasze oczekiwania pod kazdym wzgledem.To takiej nie ma i nie będzie.
Polecam PLAY, odradzam ORANGE, nigdy do tej sieci nie powrócę, PLUS i ERA są ok.
Kondziu, to już ustaliliśmy w tym wątku.
Są tacy, którzy kochają Play, są też tacy którzy uwielbiają Orange...
Są również tacy, którzy nienawidzą Play i tacy, którzy nie trawią Orange
I dlatego Świat jest piękny i kolorowy ;)
faktycznie, mieszkam w pipidówie o nazwie Warszawa, a korzystam z Orange obecnie z całkiem nowym telefonem Nokii...
no to mów od razu że mieszkasz na kresach wschodnich:razz: ja korzystam chyba z wszystkich operatorów poza playem i nigdy nie miałem problemów z nimi. Playa nie kupię bo nie chce obciążać tych co do mnie dzwonią, i nie jestem altruistą ale nie jestem egoistą. A ja na playa też nie dzwonię. Co najwyżej sms wyśle.
Kondziu, to już ustaliliśmy w tym wątku.
Są tacy, którzy kochają Play, są też tacy którzy uwielbiają Orange...
Są również tacy, którzy nienawidzą Play i tacy, którzy nie trawią Orange
I dlatego Świat jest piękny i kolorowy ;)
frostic czy ty nie pracujesz dla Orange, już kolejny raz wpierasz ludziom coś odwrotnego niż napisali.
Moim zdaniem Orange to najgorsza siec i już, nie jestem pierwszy w tym wątku z takim zdaniem a jakoś złych opinii o pozostałych sieciach brak, pozdrawiam.
bez przesady, różnice w cenie w dzwonieniu np. do ery vs do playa chyba nie są jakieś mega duże, żeby z tego robić czynnik determinujący wybór operatora.
frostic czy ty nie pracujesz dla Orange, już kolejny raz wpierasz ludziom coś odwrotnego niż napisali.
Może sprecyzuj ten beznadziejny zarzut!
Nic nikomu nie wpieram. Jest kilka sieci i każdy ma prawo wyboru. Ja wybrałem Orange i jestem w pełni zadowolony. Co w tym złego???? Ty jesteś szczęśliwym posiadaczem Play. I też pięknie!
Nie, nie pracuje w Orange, ale gdybym miał podobne plany życiowe na pewno nie składałbym CV do Playa. Ale patrząc tak na zaciętość niektórych wpisów, coś mi się wydaje, że jednym z atutów polityki sprzedażowej marki play, jest werbowanie TW - pewnie w zamian za kilka darmowych minut. Mam nawet jakieś skojarzenia z wyznawcami pewnej rozgłośni z Torunia ;) To żart, oczywiście... Ale ludzie z poczuciem humoru to pewnie wiedzą...
Co do telefonu z abonamentem dla firmy - to ja mam Plusa już ponad 5 lat - jak już poustawia się wszystkie zniżki, pakiety na eboku(strona www), to nie ma co narzekać. No ale każdemu według potrzeb.
Od stycznia tego roku jestem w Play.
Wcześniej za rachunki płaciłem średnio ok 200-300zł, a teraz płacę ok 100-150zł.
Jakość połączeń i zasięg podobny do poprzedniego operatora (Orange).
Jetem zadowolony.
Najprostszym sposobem na sprawdzenie sieci Play jest zakupić sobie starter za 9zł i sprawdzić jak z zasięgiem i jakością połączeń jest na danym terenie. Jedno co trzeba od razu zrobić to w ustawieniach telefonu przestawić na ręczne wybieranie sieci i przestawić na przekaźniki Plusa. Mamy wtedy lepszy zasięg.
Pozdrawiam.
Play zwerbowało mnie najlepszą ofertą na rynku:-P
Pozdrawiam.
silverpaul
29-07-2010, 09:45
Mam cztery abonamenty w Erze od dziesięciu lat, mogę śmiało polecić, kłopotów nie mam. Erę wybrałem, bo podobało mi się logo. Pozdrawiam
piotr_74
29-07-2010, 10:54
Miałem dłuuugi czas 2 telefony w Plusie razem rachunek wychodził 180 - 200 zł. Jakiś rok temu przeniosłem się do Play i za 2 telefony nie przekraczam 100 zł (ja tam ogólnie mało dzwonię :) ale moja żonka nadrabia to kilkukrotnie :D ) dla mnie wybór operatora na dzień dzisiejszy jest oczywisty.
Kasandra
29-07-2010, 11:01
A nasz kumpel został zbojkotowany-miał w Play my w Orange, i nikt do niego nie dzwonił, bo wiadomo-drożej się do nich płaci, i co?
Zmiękł i kupił w Orange;-)))
i wszyscy szczęśliwi
Trzeba zobaczyć w jakiej sieci ma się osoby najbiższe i taką sieć kupić
Rafał_Sz
29-07-2010, 11:24
Teraz i tak nie wiadomo kto ma w jakiej sieci telefon. Zagadka (dla tych co nie czytali wcześniejszych postów :) ) :
Mam tak zaczynający się numer telefonu: 607 307 XXX. Jaka to sieć?
No właśnie, dopiero na fakturze można się dowiedzieć, ale to po fakcie...;)
Maciek R
29-07-2010, 11:30
A ja korzystam z heyah, darmowe esemesy i połączenia wewnątrz sieci, w miarę tani internet - to czego mi potrzeba mam tutaj.
Nosiłem się z zamiarem jakiegoś abonamentu, bo telefon mi się zepsuł, ale skończyło się na zakupie telefonu bez simlocka i pozostaniu w heyah. Dodatkowy plus jest taki, że heyah to praktycznie era, więc nie mam żadnych problemów z zasięgiem.
Ale z tego co się rozglądałem wśród operatorów to najlepszą ofertę jak dla mnie miał właśnie PLAY.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.