PDA

Zobacz pełną wersję : BF a wyostrzanie zdjec



neverhood
26-07-2010, 08:26
witam. mam ogromna prosbe
tutaj --> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=124911 pisze o tym ze mam cofnieta ostrosc na zdjeciach

nie chce przepisywac tematu wiec tylko zadam pytanie
czy da sie w jakis sposob wyostrzyc choc troche zdjecia, by mozna je bylo potem wywolac chociaz do formatu 15x21 (max)
wiem ze ostrosci nie przeniose na juz spapranym zdjeciu, ale chodzi mi tylko o to czy da sie jakos oszukac by byly w miare ostre przy wywolywaniu.

neverhood
26-07-2010, 10:26
nikt nie ma pomyslu?

arturjb
26-07-2010, 10:50
kiedys o tym pisałe. 100 % sprawdzonych przeze mnie 18-70 (chyba 6 czy 7 sztuk) wykazywało tendencje do BF. Ten typ tak fabrycznie.

A jesli zdjecie masz nie ostre to ostrego z niego nie zrobisz.

neverhood
26-07-2010, 10:55
kiedys o tym pisałe. 100 % sprawdzonych przeze mnie 18-70 (chyba 6 czy 7 sztuk) wykazywało tendencje do BF. Ten typ tak fabrycznie.

A jesli zdjecie masz nie ostre to ostrego z niego nie zrobisz.
czy da sie to w ogole wyregulowac i czy nie orientujesz sie jaki moglby byc koszt

Pimps
26-07-2010, 11:00
Może daj link do jakiejś foty jak to wygląda.

neverhood
26-07-2010, 11:32
TUTAJ (http://a.imageshack.us/img15/2218/62618506.jpg) w pelnym rozmiarze zdjecie kolegi z jego slubu
ostrzylem na jego oczy

neverhood
26-07-2010, 11:49
Może daj link do jakiejś foty jak to wygląda.
mozesz zobaczyc? moze to wada body, juz sam nie wiem, ale na 70-200 jest ok kilka polecialo jakis 7 na 200 wiec raczej przypuszczam ze to jednak to szklo 18-70

Pimps
26-07-2010, 12:00
Co do wyostrzenia to troszkę się da to zrobić choć szkoda że fotka jest w JPG a nie w NEF.

LINK (http://www.h.tar.pl/62618506p.jpg)

neverhood
26-07-2010, 12:04
nef tez posiadam, ale widze ze rzeczywiscie wzrasta ziarno i kiszka, tak tez kombinowalem ale slaby efekt koncowy, no coz trudno
musze szklo oddac do serwisu nikona

Tekiel
26-07-2010, 12:11
Witam kiedyś też miałem problem podobny do twojego i przestałem używać szerokiego końca szkła. Moje szkiełko miało Bf'a w zakresie ogniskowyh 18-30 powyżej było dobrze. Co do ostrzenia to da się troszkę pokombinować ale nigdy nie będzie to co ma być
jak masz kilka fot to można się bawić

neverhood
26-07-2010, 12:21
no coz tak jak pisalem musze wyslac do serwisu, a ze zdjeciami sie pomecze

deep
26-07-2010, 12:26
Można spróbować ratować tak zdjęcie że wycinasz motyw główny i tylko jego wyostrzasz, przykład na szybko:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://komeko.strefa.pl/FOTO/TEMP/62618506am.jpg)
i full size:
http://komeko.strefa.pl/FOTO/TEMP/62618506a.jpg

Nie chciało mi się bawić dokładnie więc zaznaczyłem lustro i szafkę za osobami, ale jak się przyłoży to można wyrysować samą parę.

neverhood
26-07-2010, 12:30
Można spróbować ratować tak zdjęcie że wycinasz motyw główny i tylko jego wyostrzasz
fajny pomysl, dzieki na pewno pomoze, troche wiecej pracy, ale lepszy efekt koncowy, dzieki raz jeszcze

Pebal
26-07-2010, 18:05
Selektywne ostrzenie na dużym promieniu + redukcja szumu na ostrzonym obszarze (Capture NX 2).
http://www.mmj.pl/~snibisz/tmp/62618506s.jpg