PDA

Zobacz pełną wersję : Blenda



rambobambo
15-12-2006, 17:35
Witam
Mam zamiar kupić blende. Czy ktoś z was używa może takiej? http://www.fotozoom.pl/index.php?fl=pr&idg=82&idp=1701 ... Chcę biało - srebrną. Warto taką kupić czy może polecicie coś innego?

piotrowm
15-12-2006, 21:03
Mam identycnej wielkości ale 5 w 1 tj. obok srebrnej i zlotej jest jeszcze czarna biala ibiala dyfuzyjna. Po kupnie
(159zl) gdzieś tutaj na forum doczytalem, że blendę mozna spokojnie zrobić z koca ratowniczego. Jest to cienkie
tworzywo z jednej strony srebrne a z drugiej złote o wielkości jak pamiętam 210x160. Do tego tylko wymyśleć
ramkę i masz super blendę. Koc ten można kupić w każdej aptece - cena 7 - 9 zł. Ja kupiłem 3 takie po 7,60zł/1szt

rambobambo
15-12-2006, 21:10
Mam identycnej wielkości ale 5 w 1 tj. obok srebrnej i zlotej jest jeszcze czarna biala ibiala dyfuzyjna. Po kupnie
(159zl) gdzieś tutaj na forum doczytalem, że blendę mozna spokojnie zrobić z koca ratowniczego. Jest to cienkie
tworzywo z jednej strony srebrne a z drugiej złote o wielkości jak pamiętam 210x160. Do tego tylko wymyśleć
ramkę i masz super blendę. Koc ten można kupić w każdej aptece - cena 7 - 9 zł. Ja kupiłem 3 takie po 7,60zł/1szt

Wiem ale nie chce mi się bawić w robienie tego ;) ... a ta sie pewno ladnie sklada i jest futeral ;) ... a jak z użytkowaniem jej tej twojej blendy spełnia swoje funkcje? moze masz jakies zdjecia zrobione jedno z blenda a drugie bez?

Ludmar
15-12-2006, 21:23
kolega piotrowm właśnie mnie uprzedził, tez zrobiłem blend z takiego koca znane tez pod nazwą "folia życia" ale jednak kupna jest bardziej mobilna, trwała, w futerale i nie chałasuje tak strasznie jak folia ;)

piotrowm
19-12-2006, 00:57
Te fakbryczne są fajne ale doć duże i trzeba pomocnika. Do dziś nie nauczyłem sie tego skladać. W środku jest
metalowa ramka ktora sprężynuje a pokorowiec jest okrągly taki z 50cm średnicy. Nie mogę w tej chwili
pokazać zdjęć porównawczychbo musialbym dlugo szukać a jestm mocno zajęty kompletowaniem studia foto.

Robert S.
19-12-2006, 01:00
a używał ktoś jakiś statywów do blend?? Coś taniego i coś co się sprawdza??

Czy te tanie blendy po 150zł różnią się bardzo od drogich, profesjonalnych?? Ciekaw jestem, w czym jest róźnica, trwałość materiału, lepsze odbicie??

rambobambo
19-12-2006, 01:07
dobra zamówiłem w sobote już sobie taką blende więc może jutro już będe miał :) więc nadniach będe testował :)))

Robert S.
19-12-2006, 01:11
który model konkretnie wybrałeś??
Jak tylko przetestujesz, to podziel się wrażeniami :) ja też stoję przed wyborem blendy ;)

rambobambo
19-12-2006, 01:24
Model dokładnie ten co podałem w linku na samej góże ... wersje srebrno-białą ... wymiary 92x122cm. Miałem dyletam czy nie wziąść tej większej. Ale jednak ta będzie bardziej poręczna.

roberto603
20-12-2006, 13:54
a ja mam dylemat czy owalną taką jak w tym wątku czy może okrągłą 107cm ???
która lepiej sie sprawdza???

Robert S.
20-12-2006, 15:24
mnie się wydaje, że do oswietlenia postaci lepsza będzie owalna.

rambobambo
27-12-2006, 15:46
dzisiaj doszłą blenda ... wszystko ładnie pięknie ale nie moge złożyć jej ;) ... czytałem wcześniej tutaj ktoś pisał jak to sierobi ale nie moge znaleść ... mógłby ktoś podpowiedzieć? :)

rambobambo
27-12-2006, 17:09
dobra już sobei poradziłem :)

photoprint
29-12-2006, 11:38
Blenda - piekna sprawa ! Tylko ja po jednym pstrykaniu mialem juz jej dosc. Tez mam taka wielka!! Bardzo ciezko sie sklada i niestety potrzebuje drugiej osoby do jej noszenia. Statyw to chyba pomylka - w plenerze sie nie sprawdzi. I musisz pamietac ze taki zaglowiec stawia straszny opor i wiatr walczy z nia niemilosiernie. Moja od wrzesnia stoi rozlozona bo juz nie mam cierpliwosci by ja wyginac i skladac. Ale warto uzywac bo efekt jest ciekawy.
Tu mozesz zobaczyc zdjecie z jej zastosowaniem - http://photoprint.pl/galeria/wioleta_radek/fig/

rambobambo
29-12-2006, 12:59
no ja jeszcze nie testowałem bo słońca nie ma :( ... ale czekam czekam :) ... i dzięki za link ze djęciami