mill
24-07-2010, 23:42
Witam!!!
szykuje się do zakupu pierwszej lustrzanki (d5000 lub d90) i nie bardzo mogę rozczaić o co chodzi z czułościami ISO wiem ze im większe wartości tym szumy są większe ale zdjęcie jaśniejsze ale nie wiem czemu np. ktoś daje mniejszy czas migawki 1/500s przysłona f/5,6 i iso 1100 (jeżeli można dać mniejsza przysłonę) jak to zrobił jeden z forumowiczów na zdjęciu: http://www.photoblog.pl/darksidephoto/63543552. nie wiem czy ktoś rozumie o co mi chodzi a mianowicie, czemu zwiększać szumy na zdjęciu jak można zdjęcie rozjaśnić innymi opcjami takimi jak czas migawki i przysłona
szykuje się do zakupu pierwszej lustrzanki (d5000 lub d90) i nie bardzo mogę rozczaić o co chodzi z czułościami ISO wiem ze im większe wartości tym szumy są większe ale zdjęcie jaśniejsze ale nie wiem czemu np. ktoś daje mniejszy czas migawki 1/500s przysłona f/5,6 i iso 1100 (jeżeli można dać mniejsza przysłonę) jak to zrobił jeden z forumowiczów na zdjęciu: http://www.photoblog.pl/darksidephoto/63543552. nie wiem czy ktoś rozumie o co mi chodzi a mianowicie, czemu zwiększać szumy na zdjęciu jak można zdjęcie rozjaśnić innymi opcjami takimi jak czas migawki i przysłona