PDA

Zobacz pełną wersję : Jakość fotoksiążek z Empik-foto



pmsphotography
22-07-2010, 22:11
Witam,
Czy zamawiał ktoś może fotoksiążkę w Empiku ? Kuszą świetnymi cenami (kilka razy taniej niż polecane fotolaby), więc pytanie jak jest u nich z jakością? Warto się skusić?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Przemek Paśnik
22-07-2010, 22:28
Najlepiej podejdź do pierwszego lepszego punktu i weź do ręki książkę. Wiadomo, że zszywana, dobrze oprawiona książka na endurze musi swoje kosztować. Jeśli chcesz poeksperymentować z empikiem, proszę bardzo, ale ja na Twoim miejscu odpuściłbym sobie

pmsphotography
22-07-2010, 22:34
Dzięki, jednak poczekam z chęcią na opinie osób, które zaryzykowały ;)

FajaR
22-07-2010, 23:54
Dowiedz się kto jest podwykonawcą, jeśli CEWE jak u FotoJoker' to sobie daruj. O ile samo wykonanie jest jeszcze w miarę znośne, to jakość reprodukcji zdjęć jest wręcz dramatyczna (projekt wykonany przez kompletnego laika w ichnim programie krok po kroku wg instrukcji, zdjęcia z lustrzanki, jpg z puszki 10 albo 12Mpix Sony).

monikowska
23-07-2010, 00:11
jesli o fotoksiążki chodzi to z czystym sercem polecam http://www.najlepszefoto.pl/
pełen profesjonalizm, cena moze nie najniższa, ale za to dobra jakość wydruków, wiele opcji, szybkosć realizacji, super kontakt...
odbiór osobisty we własnym mieście !
Mają punkty odbioru, naprawdę fajnie robią :)

mini21
24-07-2010, 00:40
Empik to także CeWe, więc ta sama firma, która robi książki dla Fotojokera.
Niestety, ostatnio są spore problemy z ich wyrobami.
A to kolory jakieś dziwne, a to znów nie wyrabiają się na czas.

Faktem jest, że ceny mają bardzo atrakcyjne (w Fotojokerze jest chyba jeszcze promocja na fotoksiązki - 20 % taniej), ale trochę się bym obawiał oddawania tam czegoś ważnego.

pmsphotography
24-07-2010, 11:07
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, tak więc nie będę ryzykował :-)

kgsven
17-12-2011, 02:34
ja proponuję fotoradocha.pl/ (http://fotoradocha.pl/) sami mi wcześniej wysłali demonstracyjną fotoksiążke i pełen profesjonalizm, doskonała oprawa jak i jakość zdjęć

jakuub
25-07-2012, 13:06
a teraz jak jest z usługami empikfoto? tutaj np (http://zakupeon.pl/empikfoto-pl). ludzie sa zadowoleni ale jednak mnie to nie do konca przekonuje. Zamawiał ktos tam kubek ze zdjeciem?

kazzi
25-07-2012, 21:36
Robiłem w Fotojokerze cztery książki.Dwie na papierze foto,druk cyfrowy i druk cyfrowy na papierze błyszczącym.Ta wykonana na papierze foto ma jakiś specyficzny sposób składania
bo pomiędzy kartami nie ma szczelin co powoduje,że ładnie się rozkłada.Podejrzewam,że zdjęcia są naświetlane na jednej wstędze papieru,a potem składane w harmonijkę i klejone
i obcinane.Karty są sztywne,ale nie są to grube kartony.Do reprodukcji zdjęć w kolorze i cz-b nie miałem zastrzeżeń,były na przyzwoitym poziomie.Następna fotoksiążka była pewnego
rodzaju fotoprzewodnikiem po atrakcjach turystycznych,wykonana dla właścicieli pensjonatu.Miała ponad sto stron-zdjęcia i tekst.Karty cieńsze,brak rozkładówek,troszkę słabsze
nasycenie barw,ale bez odchyłek kolorystycznych.Niestety spodobała się komuś i trzeba było zamówić nową.Tym razem wybrałem druk cyfrowy na papierze błyszczącym.Składanie
tak jak poprzednia,karty grubsze,podobnie jak na papierze foto,dobra,reprodukcja barw,tylko przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, można było dostrzec jakąś taka liniową fakturę lakieru.
Sumując to nie miałem powodu do niezadowolenia,ale wszystkie zdjęcia były obrabiane i wyłączona opcja automatycznej korekty,co zresztą zalecają jeżeli zdjęcia były edytowane.

Śli
30-07-2012, 15:09
kgsven porównywałeś fotoradoche z najlepsze foto? - mam wrażenie ze ten papier jakiś dziwny jest i kolorki i rozpiętość słabiutka ale to pewnie wina lasera, chociaż robią na HP Indygo.

tomtytus
21-11-2012, 09:51
Ja trochę odświeżę temat...
Chciałem zapytać o okładki płócienne albumów z CEWE...ktoś to widział, dotykał??
Jak te okładki wyglądają? Chodzi mi o jakość wykonania i szeroko pojętą estetykę...inaczej rzecz ujmują: czy są w miarę(adekwatnie do ceny) dobrze wykonane czy wieje tandetą?
Będę wdzięczny za informacje.

magda_21
25-06-2013, 13:00
Wiem, ze teamt juz stary ale nie chcialam zakladać nowego wątku;p? To prawda co tutaj: http://oplacalnie.pl/empik-foto pisza? Faktycznie jest tyle mozliwosci? Jaka jest jakosc np. tego śliniaczka;p? Idealny prezent dla mojego chłopaka;p

kgsven
26-06-2013, 08:27
kgsven porównywałeś fotoradoche z najlepsze foto? - mam wrażenie ze ten papier jakiś dziwny jest i kolorki i rozpiętość słabiutka ale to pewnie wina lasera, chociaż robią na HP Indygo.

Śli ja nie porównywałem z najlepszefoto bo nigdy nie miałem takiej okazji wiem jak fotoradocha to robi i mi się w miarę podoba co innego jest rzeczywiście z fotojokera czyli Cewe średnio te fotoksiążki wyglądają. Jak już temat naruszony to od jakiegoś czasu najbardziej mogę polecić Krukbook.pl z Łodzi, dla mnie nowy trend i najwyższa jakoś ;-)

Wysłano z mojego Sony J za pomocą Tapatalk 2