Zobacz pełną wersję : Jak w Lightroomie...
saturnus1981
21-07-2010, 20:53
ustalić jeden parametr dla całej serii zdjęć? Tzn importuje katalog z np. 300ma fotami i w każdym chce tylko zmienić wyostrzanie z 25 na 50. I potem wszystkie wyeksportować do jpg. Da się tak?
- Kliknij dowolne zdjęcie, włącz DEVELOP i ustaw wyostrzanie.
- Przy Presetach kliknij (+) "Create New Preset"
- Zaznacz tylko te opcje które zmieniłeś np. Sharpening , wpisz nazwę presetu i kliknij "Create"
- Włącz LIBRARY i zaznacz wszystkie zdjęcia w folderze ( Ctrl+A )
- Po prawej w "Quick Develop" w Saved Preset wybierz ten który utworzyłeś
Preset zostanie zastosowany do wszystkich zdjęć.
Uwaga: może chwilkę potrwać zanim miniaturki się zaktualizują.
Potem już tylko Ctrl+A , File-> Export
marszull
22-07-2010, 08:59
albo bez presetu
zaznacz zdjecia, na jednym wyostrz, pozniej sychro i wybierasz tyko wyostrzanie, ok
i masz wyostrzone wszystkie a pozniej export do jpg
chyba ze bedzies ciagle tylko wyostrzal to wtedy preset jest sensowniejszy
saturnus1981
25-07-2010, 18:07
Dziękuję. Wasze rady znacznie przyśpieszają pracę;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.