PDA

Zobacz pełną wersję : jaki profil kolorów?



Kristoff81
20-07-2010, 20:15
jaki ustawiacie profil kolorów do zdjęć np krajobrazu, czy architektury, czy tworzycie nowe własne, jeśli tak to jakie parametry dajecie do poniższych opcji:
- wyostrzenie
- kontrast
- jasność
- Nasycenie
- Odcień

Flores
20-07-2010, 21:09
D2X Mode 2

messer
20-07-2010, 22:46
Takiego, jaki Ci się podoba najbardziej.
To przecież wyłącznie kwestia gustu...

Jaki powinienem kupić samochód? Czarny, a może czerwony?

dominikpl72
20-07-2010, 23:20
Ja w moim (właśnie nabytym) Nikonie D90 ustawiłem w puszce "Standard", a z pozostałymi wersjami ustawień Picture Control kombinuję podczas obróbki RAW w Nikon Capture NX2, kiedy widzę je na przyzwoitym monitorze. Dla mnie jest to temat podobny do pytania o balans bieli - format RAW pozwala te pytania odłożyć na później (choć nie każdemu się chce dokonywać aż tak szczegółowej obróbki).

swider
21-07-2010, 10:37
jaki ustawiacie profil kolorów do zdjęć np krajobrazu, czy architektury, czy tworzycie nowe własne, jeśli tak to jakie parametry dajecie do poniższych opcji:
- wyostrzenie
- kontrast
- jasność
- Nasycenie
- Odcień
Każdy ustawia jak lubi...

korsarz
21-07-2010, 22:55
Ja mam wszystko ustawione na 0, odszumianie na 0. Zyskuję na tym szybkostrzelność puszki i ogólnie szybkość reakcji. Obrabiam w postprocessingu RAWy.