PDA

Zobacz pełną wersję : LRoomowy BackUp?



Michaelg
18-07-2010, 20:26
Co LR chce bejkapować?

http://img96.imageshack.us/img96/9890/zclipboard01.jpg

kZC_
18-07-2010, 21:14
bibliotekę.. czyli to co poprawiasz w zdjęciach RAW na bieżąco przed wysłaniem go do jpg.

Michaelg
18-07-2010, 21:37
Foty zapisuje w 16bitach w Tiffach i potem wyostrzam docinam w PS więc taka opcja mi nie potrzebna za bardzo.



Czy jest różnica na stracie jakości czy robię tak jak robię czyli LR -> RAW-> 16 bit TIFF-> PS
czy lepiej byłoby CAMERA RAW->RAW->PS?

kZC_
18-07-2010, 22:15
ja używam tylko i wyłącznie Capture NX2 i LR3..
efekt uzyskasz podobny, 1 opcja wydaje się mi lepsza..

messer
19-07-2010, 19:05
Co LR chce bejkapować?

http://img96.imageshack.us/img96/9890/zclipboard01.jpg

Warto to zrobić, przynajmniej od czasu do czasu.
LR to takie zwierze, co wszystkie modyfikacje wykonane na "oryginalnych" plikach zapisuje sobie w katalogu/bibliotece.
Jak Ci ta biblioteka przepadnie, to przepadnie Ci również cała praca włożona w edycję/obróbkę/tagowanie itp ;-)

Trzeba uważać.