Zobacz pełną wersję : LRoomowy BackUp?
Michaelg
18-07-2010, 20:26
Co LR chce bejkapować?
http://img96.imageshack.us/img96/9890/zclipboard01.jpg
bibliotekę.. czyli to co poprawiasz w zdjęciach RAW na bieżąco przed wysłaniem go do jpg.
Michaelg
18-07-2010, 21:37
Foty zapisuje w 16bitach w Tiffach i potem wyostrzam docinam w PS więc taka opcja mi nie potrzebna za bardzo.
Czy jest różnica na stracie jakości czy robię tak jak robię czyli LR -> RAW-> 16 bit TIFF-> PS
czy lepiej byłoby CAMERA RAW->RAW->PS?
ja używam tylko i wyłącznie Capture NX2 i LR3..
efekt uzyskasz podobny, 1 opcja wydaje się mi lepsza..
Co LR chce bejkapować?
http://img96.imageshack.us/img96/9890/zclipboard01.jpg
Warto to zrobić, przynajmniej od czasu do czasu.
LR to takie zwierze, co wszystkie modyfikacje wykonane na "oryginalnych" plikach zapisuje sobie w katalogu/bibliotece.
Jak Ci ta biblioteka przepadnie, to przepadnie Ci również cała praca włożona w edycję/obróbkę/tagowanie itp ;-)
Trzeba uważać.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.