PDA

Zobacz pełną wersję : jaka lornetka



krzysiek17-18
18-07-2010, 14:27
witam szukam jakiejś fajnej lornetki dalekiego zasięgu
obserwacja zwierząt wycieczki w góry wędkarstwo
ktoś ma coś fajnego do zaproponowania?

Pielgrzym
18-07-2010, 14:44
http://www.opticsplanet.net/steiner-10x50-military-marine.html

mpwt
20-07-2010, 12:13
Ja posiadam 15x70 SkyMaster Celestrona. Ale to ostatnie sensowne przybliżenie, które można utrzymać w ręku (bez statywu). Bardzo dobre opinie zbiera Nikon Action VII 10x50. Jest jeszcze lepszy wariant Nikon Action EX 10x50.

rooner
20-07-2010, 12:29
Wszystko jest kwestią budżetu. Mam wymienionego wczesniej Nikona Action VII 10x50. Kupiłem za 350 zł - jak na taką kasę - rewelka po prostu.
Tylko wiesz co? Ja też ją kupowałem pod kątem gór - i teraz przyznam się...zabrałem ją w góry raptem parę razy. Po prostu jest wielka, nie chce mi się jej tachać zazwyczaj.
Teraz kupiłbym coś mniejszego, choć zaznaczam, wykonanie i optyka jest na świetnym jak na te pieniadze poziomie.
Tyle, że jak pozbieram sprzet foto, lornetkę, żarcie, wodę i całą resztę to umieram na sam widok tego plecaka;)

grudzinsky
20-07-2010, 15:54
ja moge polecic te lornetki z reka na sercu (http://www.optyczne.pl/1-Swarovski-lornetki.html), ze nigdy Cie nie zawioda ;)

mpwt
20-07-2010, 16:59
ja moge polecic te lornetki z reka na sercu (http://www.optyczne.pl/1-Swarovski-lornetki.html), ze nigdy Cie nie zawioda ;)

Ceną też :D

grudzinsky
20-07-2010, 17:46
he he cena jest spoko ;)
przez moje rece przewinelo sie kilkadziesiat roznych lornetek, a to za sprawa ornitologow, ktorzy przyjezdzali podgladac ptaki. 90% z nich miala lornetki Swarovskiego. ptyanie dlaczego? sa jasniejsze niz przecietne. wieczysta gwarancja i naprawa w 48h :) jesli nie sa w stanie szybko naprawic to daja model zastepczy :) optyka miazdzy w tych lornetkach. Svarovski to tak jakby N24-70 2.8 wsrod szkiel ;)

Ferro
18-09-2010, 20:02
Witam,
Chcę kupić małą lornetkę na wakacje (góry, panoramy miast itp.)
Najważniejsze cechy:
- cena do 400 zł
- niewielkie rozmiary i lekkość (poniżej 1 kg)
- AF

Czy znajdę coś takiego w tej cenie, co polecacie i czy AF w lornetkach się sprawdza?

Pozdrawiam.

dzej
18-09-2010, 23:19
Dosc male i lekki sa nikony action VII, konkretnie 8x40 i 10x40. Sam mam ta druga, do obserwacji bardzo fajna, aparatu pod to nie podpinam;) Niezly jest ten tez nikon 7-15x35, ale jego znam tylko z obdukcji w Media Markcie.

mpwt
19-09-2010, 20:49
Nikon Action VII 10x50 CF
Większego przybliżenia jak 10x nie polecam.

U-CUT
24-09-2010, 11:13
Ja posiadam 15x70 SkyMaster Celestrona.

Posiadam,polecam.

mpwt
26-09-2010, 20:54
Posiadam,polecam.

No do wyżej wymienionych celów to ja w żadnym wypadku nie polecam!

PiterM
28-06-2013, 14:36
Odgrzeję stary temat...

Chcę na lato kupić sobie lornetkę. Mam konkretnie sprecyzowane oczekiwania, więc mam nadzieję, iż ktoś mi podpowie, co wybrać. A więc lornetka ma być:
- przybliżenie 7x lub 8x, aby zapewniała szerokie pole widzenia i nie drgał obraz
- obiektyw o średnicy od 30mm do 42mm
- nie za ciężka, waga 500-600gr, abym nie miał dylematu czy zabierać do plecaka
- wodoodporna (wodoszczelna), żebym się absolutnie na deszczu nie stresował
- konstrukcja dowolna (dachowa lub porro)
- możliwość ustawiania niezależnej ostrości na każde oko
- "profesjonalny outdoorowy wygląd" - tak, to ważne! Nie chcę wycieczkowej niebiesko-czerwonej lornetki z napisem "turist pro" itp. Muszę mieć minimum radości z posiadania sprzętu outdoorowo-militarnego. Musi się komponować fotograficznie z moimi klimatami (przykład foto poniżej). Idealna stylistyka: Steiner
- wstępny budżet ok. 1000zl, lekkie przekroczenie możliwe, acz niechętnie.

Wstępna selekcja wskazuje na Steiner Navigator 7x30... czy to dobra opcja na wakacyjne szkło do ogólnej obserwacji? W góry? Na Mazury? itp?

Ktoś pomoże? :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/tad_fast_ps_21-1.jpg
źródło (http://www.guns.com.pl/photos4/tad_fast_ps_21.jpg)

krzysiek17-18
28-06-2013, 14:41
dziekuje za pomoc, lornetki jeszcze nie kupilem brak czasu i chyba tez sprzedam swojego nikona, mialem wielkie plany a praca zabiera mi caly czas

Jastrząb
28-06-2013, 15:13
Ale jakby co, to Vixen New Foresta 8*42. Obrazek bardzo OK, mechanicznie gorzej, ale to tylko 800 stów, a nie 1800 i więcej. Cioram ją niemiłosiernie i daje radę.

krzysiek17-18
28-06-2013, 22:32
tal właśnie myślę max 1000złi tak większość czasu spędzi w domu z uwagi na brak czasu ale lepiej mieć niż potem żałować że się nie ma

ekonet
29-06-2013, 00:49
tylko 800 stów
Naprawdę są aż tak drogie lornetki? Przecież kilka D3 za to się kupi.

krzysiek17-18
29-06-2013, 13:34
czyli co 1000zl za lornetkę to za dużo ??

Kurtz
29-06-2013, 14:10
To wcale nie jest dużo, za dobrą lornetkę, powiedziałbym, że wręcz dość mało. Poleciłbym Nikon Tropical, ale trochę nie ten przedział cenowy ;)

krzysiek17-18
29-06-2013, 14:13
no ja widzialem lornetki po 4 tys zl wiec wydaje mi sie ze 1000 zl jakos szalu nie robi

Kurtz
29-06-2013, 14:20
Słowo kluczowe to "dobra" lornetka. Taki Nikon Tropical, to dla mnie jest super sprzęt - może nie mam dużo doświadczenia, ale taka sama opinia jest osób które mają porównanie i pracują z lornetkami na co dzień. Tylko to sprzęt który kosztuje 2k PLN, jest dość duży, ciężki. Nie każdy tego potrzebuje i nie każdy chce dźwigać w plecaku dodatkowe 1.3Kg, tak jak nie każdy weźmie na wycieczkę w Tatry d4.
Warto popatrzeć na lornetki nikona, a przede wszystkim pochodzić po sklepach, gdzie jest duża ilość szkieł i porównać modele. Jak się wie czego się chce i jaki ma się budżet, nie jest tak trudno zawęzić wybór, a dobry sprzedawca, znający się na rzeczy tez może sporo pomóc.

krzysiek17-18
29-06-2013, 14:22
zalicytowalem takowa lornetke puku co 300euro ale jakos sie nie napalam ze za tyle uda sie ja kupic ;d a moze bede mial farta hah

vinci99
29-06-2013, 22:47
A coś tak do 200zł wybrać można :D ? Tak dla kompletnego laika do ogólnego zastosowania 7x50, 80x50?

krzysiek17-18
30-06-2013, 10:16
a co ty myslisz ze ja zawodowcem jestem......jeszcze wiele lat musi trzeba na to ale wychodze z zalozenia ze jak mam cos miec to pozadne nie nawidze sie meczyc cos robiac
mam lornetke z lidka kupiona jeszzcze za DM plastykosze szkla jeszcze jakies czerwone wyglada jak noktowizor

ekonet
30-06-2013, 11:02
a co ty myslisz ze ja zawodowcem jestem......jeszcze wiele lat musi trzeba na to ale wychodze z zalozenia ze jak mam cos miec to pozadne nie nawidze sie meczyc cos robiac
mam lornetke z lidka kupiona jeszzcze za DM plastykosze szkla jeszcze jakies czerwone wyglada jak noktowizor
A nie da się napisać po polsku?

lechupe
30-06-2013, 11:05
Odgrzeję stary temat...


. Musi się komponować fotograficznie z moimi klimatami (przykład foto poniżej).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/tad_fast_ps_21-1.jpg
źródło (http://www.guns.com.pl/photos4/tad_fast_ps_21.jpg)

PIter, z ciekawosci, co to jest za plecak na zdjeciu ?

PiterM
02-07-2013, 18:13
PIter, z ciekawosci, co to jest za plecak na zdjeciu ?

to 42-litrowy plecak firmy TAD Gear, model "FAST P.S." v.2

lechupe
02-07-2013, 21:58
A to jest jeszcze gdzieś do dostania ?

krzysiek17-18
07-07-2013, 19:06
proszę wybaczyć ale miałem dość długo problem z klawiaturą dlatego pisałem z błędami teraz jest ok

moro
12-07-2013, 08:43
Lornetki Delta Optical seria Titanium - dobry stosunek ceny do jakości.