PDA

Zobacz pełną wersję : Ruszyliśmy ! Kalendarz forum.nikoniarze.pl na 2011



Jacek_Z
16-07-2010, 01:46
Witajcie.
Lato w pełni, a my zaczynamy myśleć o nowym, 2011 roku. Dziwne? Chyba nie, bo jak co roku przystępujemy do stworzenia kalendarza Nikoniarzy. Od lat kalendarz ten jest przedmiotem pożądania wielu z nas, powodem do dumy i wizytówką naszej społeczności. Znamy liczny przypadki zaopatrywania się w nasz kalendarz i wieszania go w miejscu pracy, obdarowywania nim rodziny i znajomych - bo nie ma bardziej eleganckiego i namacalnego dowodu wysokiego poziomu sztuki fotograficznej naszego środowiska, niż pięknie wydany, wydrukowany, pachnący farbą drukarską kalendarz, który towarzyszyć nam będzie przez cały następny rok.

Zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie - stworzenia kolejnego wydania kalendarza. Wiedza i umiejętności, które zdobywamy, również poprzez uczestnictwo w życiu forum, na pewno warte są tego, aby zaprezentować prace fotograficzne w kalendarzu, a przynajmniej skonfrontować własne osiągnięcia z dziełami innych forumowiczów, gdyż dobór i selekcja prac ma formę konkursu. Emocji z pewnością nie zabraknie, czekamy na Wasze prace i jesteśmy pewni, że już sama prezentacja publiczna nadesłanych prac będzie dużego kalibru ucztą estetyczną - no, w końcu jest to forum fotograficzne, prawda? :wink:

Nadsyłane fotografie będą kwalifikowane i prezentowane, a następnie przygotowane do druku przez GTK (Grupę Trzymającą Kalendarz) w składzie:
- czornyj,
- Jacek_Z,
- sawi / kyllan
- sea21,
- stig.

Zapraszamy serdecznie do lektury regulaminu i udziału w przedsięwzięciu!

REGULAMIN PRZYSYŁANIA ZDJĘĆ DO KALENDARZA FORUM.NIKONIARZE.PL 2011

1. Zdjęcia do Kalendarza 2011 mogą przysyłać jedynie zarejestrowani czytelnicy forum nikoniarze.pl.

2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem.

3. Każda osoba może wysłać 12 jej zdaniem najlepszych, najbardziej pasujących do kalendarza forum.nikoniarze.pl 2011 prac, niezależnie od kategorii (pod uwagę brane będzie pierwsze 12 nadesłanych prac).

4. Fotografie powinny być starannie dobrane i być możliwie najwyższej jakości.

5. W zabawie nie mogą uczestniczyć fotografie, które zostały zamieszczone w poprzednich edycjach forumowych kalendarzy.

6. Oprócz normalnego trybu zbierania zdjęć przewidujemy także drugi, alternatywny sposób. W większości z działów zdjęciowych pojawił się właśnie przyklejony wątek o wszystko mówiącym tytule "fajne wyłapane tu zdjęcia, nadające się na kalendarz 2011". Forumowicze mogą dawać w nim linki do najlepszych zdjęć z danego działu. GTK, o ile uzna, że zaproponowane zdjęcia są na dostatecznie wysokim poziomie, zwróci się poprzez PW do autorów zdjęć o wzięcie udziału w tej zabawie. Jeśli autor uzna, że chce spróbować - wyśle nam duży plik. Oczywiście nie musi tego robić - wzięcie udziału w kalendarzowym konkursie jest przecież dobrowolne.

7. Przyjmowane będą prace tylko w formie elektronicznej w formacie JPG (lub jako 8-bitowy tiff skompresowany LZW o rozmiarze nie przekraczającym 30 MB).

8. Rozmiary zdjęcia: matryca co najmniej 6MP (lub skan), o stosunku boków 2:3, minimum 2000x3000 pikseli. Oczywiście większe obrazy będą jeszcze milej widziane. Zdjęcia o proporcjach innych niż 2:3, zostaną wykadrowane na etapie składu, a sposób ich kadrowania nie podlega negocjacjom i akceptacji przez autora fotografii. Dlatego tez proszę zadbać o to, aby kadr zgłaszanych zdjęć miał dokładnie proporcje 2:3. Wraz z dużym plikiem prosimy o nadesłanie małego pliku do podglądu o rozmiarze 900px na dłuższym boku i formacie JPG.

9. Prosimy o nazwanie pliku/ów następująco: forumowe pseudo_nr kolejny _big/_small. Czyli: nickzforum_01_big / nickzforum_01_small itd.

10. Prosimy przysyłać tylko fotografie w układzie pionowym! Fotografie kadrowane w kwadrat lub w układzie poziomym niestety w tym roku nie będą brały udziału w naszej zabawie. Przypominamy, że poprzednie 3 edycje kalendarza miały poziomy układ zdjęć.

11. Ze względu na to, że niektórzy z nas mają dzieci , na kalendarzu nie znajdą się pełne akty. Dopuszczamy delikatną, zakrytą nagość. Z kolei ze względu na plastyczną spójność tego dzieła w tym roku odrzucamy zdjęcia czarno-białe, prosimy więc nadsyłać tylko barwne prace.

12. Prosimy przysyłać swoje prace poprzez specjalny skrypt strony http://forum.nikoniarze.pl/kalendarz2011

13. W przypadku złej jakości małego pliku JPG, GTK zastrzega sobie prawo do zmniejszenia fotografii, celem jej wyeksponowania do głosowania na forum i nadania jej numeru.

14. Prosimy o przysłanie wszystkich prac w terminie do 07.09.2010.

15. GTK po nadesłaniu prac i ich przeglądzie, stworzy 12 tematycznych kategorii, w których umieści jej zdaniem po około 8 najlepszych prac.

16. Decyzja GTK nie podlega dyskusji i GTK ma prawo nie podawać argumentów jakimi się kierowała podczas wyboru fotografii i ich przynależności do poszczególnych kategorii. Jednocześnie proszę wierzyć, że GTK dołoży wszelkich starań, by były to fotografie najlepsze z najlepszych.

17. Głosowanie rozpocznie się 15.09.2011 w godzinach porannych i potrwa do dn. 22.09.2011 do godz. 23.59.

18. Głosowanie odbywać się będzie w formie ankiety dla każdej kategorii oddzielnie. Szczegółowe zasady głosowania podane zostaną w momencie jego rozpoczęcia. Prawdopodobnie damy możliwość głosowania na dwie lub trzy najlepsze wg Was prace.

19. Członkowie GTK, by nie być posądzani o manipulacje i stronniczość, nie będą brali udziału w tym swoistym konkursie, tzn nie nadeślą swoich zdjęć.

20. Chcemy, by w kalendarzu zmieściły się zdjęcia jak największej liczby autorów, czyli 12-tu. W przypadku gdy jeden autor wygra w więcej, niż jednej kategorii, to GTK zadecyduje, które jego zdjęcie będzie w kalendarzu, a zamiast jego drugiego (kolejnego) zdjęcia wejdzie zdjęcie z pozycji nr 2 z głosowania na daną kategorię.

21. Ogłoszenie wyników głosowania, które zdjęcia będą miały zaszczyt widnieć w Kalendarzu 2011, nastąpi do dn. 24.09.2010.

22. Istotne jest, by autor fotografii przedstawiającej osobę miał zgodę modelki/modela (lub jej/jego prawnych opiekunów w przypadku modeli nieletnich) na jej publikację, bądź dysponował oświadczeniem, że może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób.

23. Każdy autor zdjęć, biorący udział w naszej akcji oświadcza, że zgadza się bezpłatnie opublikować swoje zdjęcia jednorazowo w celu druku kalendarza forum.nikoniarze.pl 2011 oraz oświadcza, że zdjęcie jest jego własnością i może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób.

24. Zwycięzcy każdej z 12 kategorii otrzymają bezpłatnie po 1 egz. Kalendarza 2011.

25. Zysk ze sprzedaży Kalendarzy 2011 zasili konto agencji Elli która spożytkuje ja na cele forumowe.

26. GTK dołoży wszelkich starań, by Kalendarz 2011 ukazał się w końcu października 2010.

No to jest ankieta, wybieramy 12 zdjęć na kalendarz !
Wielokrotny wybór do 12 zdjęć, wszystkie zdjęcia w 1 kategorii.
ankieta zakończy się 05-10-2010
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=159395

arturs
21-07-2010, 22:38
nie żebym jakoś się palił do wysyłania zdjęć do kalendarza (bo moje w porównaniu ze zdjęciami z poprzednich edycji to cienizna) ale co ma na celu pkt. 2:
"2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem."
przecież z firmą na N. forum póki co rozstało się więc czemu ktoś aktywny także na tym forum nie może przesłać zdjęcia z Canona, Pentaxa czy Sonego?

vredota
21-07-2010, 22:43
Forum użytkowników sprzętu marki Nikon. Nazwa forum wiele wyjaśnia, także wzmiankowany przez Ciebie pkt. 2. To dość logiczne: piękne zdjęcia zrobione szkłami Nikona. Na forum Canona chcieliby pewnie Canona, na forum Sigmy szkłami Sigmy, etc. To miejsce było i jest szeroko otwarte na użytkowników innych systemów ale dyskusja wciąż kręci się wokół sprzetu Nikona, jaka by z tej firmy nie była [wstaw co uważasz].

moshica
22-07-2010, 09:12
Pytanie, na jakie kategorie można swoje prace wysyłać ?

Jacek_Z
22-07-2010, 10:09
Można dać każde dobre zdjęcie. Nie oglądaj się na kategorie.

wodstock
22-07-2010, 16:41
"2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem."

A jeśli chodzi o obiektyw np. Tokina z aparatem Nikon? Bo raczej nie jest wprost doprecyzowane.

Grzybu
22-07-2010, 16:59
"2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem."

A jeśli chodzi o obiektyw np. Tokina z aparatem Nikon? Bo raczej nie jest wprost doprecyzowane.

Hmmm wg mnie jest to właśnie jasno określone.
Aparat marki Nikon niezależnie od szkła, ale fufu już z jakimś Nikkorem

wodstock
22-07-2010, 17:20
Właśnie chciałbym potwierdzenie, bo w kalendarzu z 2009 były same Nikkory.

Gio
22-07-2010, 21:20
proszę o doprecyzowanie - czy należy wysłać dokładnie 12 zdjęć, czy jedno też można

sea21
22-07-2010, 23:21
Możesz jedno możesz pięć. Byle dobre:)

Jacek_Z
22-07-2010, 23:32
"2...pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, .

A jeśli chodzi o obiektyw np. Tokina z aparatem Nikon? Bo raczej nie jest wprost doprecyzowane.Można Tokinami, tamronami, Sigami itp, byle wtedy z body Nikona.


proszę o doprecyzowanie - czy należy wysłać dokładnie 12 zdjęć, czy jedno też możnaMożna 1, 2, 3 itd. Nie więcej niż 12.

jacoslavgth
25-07-2010, 13:03
zdjęcia tylko w układzie pionowym? szkoda bo wydaje mi się ze 80% zdjęć ludzie robią w poziomie :(

sea21
25-07-2010, 16:08
3 ostatnie kalendarze były poziome więc czas na pion:)

jacoslavgth
25-07-2010, 16:11
napisane jest ze nie mogą być w b&w, tylko kolor, czy sepia wchodzi w grę?

Czornyj
25-07-2010, 16:42
Precyzując - zdjęcia monochromatyczne, bichromatyczne, trichromatyczne itp. nie wchodzą w grę. Dopuszczone są wyłącznie fotografie barwne.

NBA
26-07-2010, 09:40
"2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem."

Nie żebym się czepiał - (nie mam żadnych szans na znalezienie się w tym kalendarzu... hlip hlip...) no ale konia z rzędem i D3s z 300 mm/2.8 dla tego, kto mi rozpozna na skanie negatywu, jaką puchą robiłem... :):) No chyba, że skaner też ma być JEDYNIE słusznej marki...;)

Jacek_Z
26-07-2010, 13:18
No oczywiście :wink:
A tak na poważniej - liczymy na uczciwość. To tyle co faktycznie praktycznie możemy. Nie będziemy raczej nasyłać policji, prokuratury i US do sprawdzania prawdziwości podanych informacji :)

dlugas1982
27-07-2010, 02:00
Z powodu punktu 2 ze mną jest pozamiatane, ale nie z powodu tej sytuacji twierdzę, że wymóg fotki tylko z Nikona to lekkie zamykanie się w temacie. Skoro można cyknąć Tokiną w puszcze N to czym się to różni jak przyfocę S. czy P. tą samą Toniką czy inną Sigmą? plastyką, ostrością ?przecierz między puszkami N. są takie same różnice jak pomiędzy N. a S. czy C. Dziwne to wszystko, ale nikt nie przymusza do wzięcia udziału :)

Sytuację mi mogło by tylko wytłumaczyć sponsorowanie tej akcji przez N.

Gio
27-07-2010, 07:06
hmmm... w nieco dziwną stronę zmierza ta dyskusja. skoro na kalendarzu ma być logo 'nikoniarze' i ma to być jak rozumiem wydawnictwo promujące nasze forum, to czemu dziwicie się, że zdjęcia powinny być robione aparatami z systemu Nikon? co ma do tego sponsoring Nikona czy jego brak?

sea21
27-07-2010, 07:35
Z powodu punktu 2 ze mną jest pozamiatane, ale nie z powodu tej sytuacji twierdzę, że wymóg fotki tylko z Nikona to lekkie zamykanie się w temacie. Skoro można cyknąć Tokiną w puszcze N to czym się to różni jak przyfocę S. czy P. tą samą Toniką czy inną Sigmą? plastyką, ostrością ?przecierz między puszkami N. są takie same różnice jak pomiędzy N. a S. czy C. Dziwne to wszystko, ale nikt nie przymusza do wzięcia udziału :)

Sytuację mi mogło by tylko wytłumaczyć sponsorowanie tej akcji przez N.
Nie zapominajmy że jesteśmy na: FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON. Tyle w temacie :)

dlugas1982
27-07-2010, 11:37
dlatego mając inny system ulegle zamiknę :D

pozdr

aikidudi
01-08-2010, 04:07
3 ostatnie kalendarze były poziome więc czas na pion:)

coś chyba przeoczyłem w regulaminie ten pion. Czy faktycznie tylko pion jest akceptowalny?

Rycerz
01-08-2010, 08:54
coś chyba przeoczyłem w regulaminie ten pion. Czy faktycznie tylko pion jest akceptowalny?

punkt 10 sobie przeczytaj ;)

lazik_s
01-08-2010, 18:30
A czy z Canona z podpiętym Nikkorem fotki mogą być?

sea21
01-08-2010, 18:34
A czy z Canona z podpiętym Nikkorem fotki mogą być?

Nie.
Proszę czytać regulamin!
Punkt 2:
2. Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem.

Jacek_Z
02-08-2010, 15:25
coś chyba przeoczyłem w regulaminie ten pion. Czy faktycznie tylko pion jest akceptowalny?
Tak. Ze smutkiem przyznam, że połowa nadesłanych zdjęć nie spełnia tego warunku. Połowa zdjęć to poziomy!
Na razie frekwencja maciupka. Ludzie - działajcie :)

cayo
03-08-2010, 22:59
Tak. Ze smutkiem przyznam, że połowa nadesłanych zdjęć nie spełnia tego warunku. Połowa zdjęć to poziomy!
Na razie frekwencja maciupka. Ludzie - działajcie :)

Spokojnie, jest jeszcze trochę czasu a trzeba wysłać najlepsze z najlepszych. Jeszcze będzie tak że będziecie siedzieli dzień i noc żeby wszystkie zdjęcia obejrzeć i trzeba będzie zrobić trzy wersje kalendarza : )

Mariusz888
03-08-2010, 23:01
Ja oczywiście też podeślę w miarę możliwości (czy się będzie nadawało to inna bajka) ale jeszcze nie teraz - można wysyłać do 7 września więc jeszcze się tak przed szereg nie będę wyrywał bo może do tego czasu uda się zrobić coś lepszego ;)

Gio
04-08-2010, 09:55
Tylko żeby nie było jak z PITami w Urzędzie Skarbowym:-) Że oto 6 września do GTK wpłynie taka ilość zdjęć, że weryfikacja potrwa do lutego:-P

sea21
04-08-2010, 10:14
Damy radę:D

morzon
06-08-2010, 18:21
Kuuuurdeeeee... czemu pioniki :( co lepsze foty to mam poziome :(
Może stąd mała frekwencja?

Azazel85
07-08-2010, 01:33
Ja wiem że to pewnie dużo za wcześnie na takie pytania - ale może ktoś już coś myśli...

Czy jest szansa żeby w kalendarzu na każdej stronie oprócz miesiąca głównego, po bokach mniejszą czcionką znalazły się również miesiąc poprzedzający i kolejny - tak jak to widziałem w którejś z poprzednich edycji?

Greg77
07-08-2010, 01:55
Kuuuurdeeeee... czemu pioniki :( co lepsze foty to mam poziome :(


Hehe no i dobrze........a ja mam kilka ladnych pionow:D
Podesle, podesle ale daje sobie jeszcze nieco czasu bo moze cos nowego, ciekawego wpadnie;)

Strus
08-08-2010, 07:02
Ja mam 99% pionow robionych Sigma. Pucha jak wiadomo to fufu. Czyli zostalem zdyskwalifikowany w przedbiegach.

Greg77
09-08-2010, 04:43
Ja mam 99% pionow robionych Sigma. Pucha jak wiadomo to fufu. Czyli zostalem zdyskwalifikowany w przedbiegach.

No i co Ci dala ta hiper matryca:D Zdyskwalifikowany:mrgreen:;)
A na serio to jak jest z Fufu i szklem innej firmy niz nikkor? Przecie to Nikona bagnet jest?;):D

Jacek_Z
09-08-2010, 11:08
Sorry. Bagnet nikona mają też obiektywy firm niezależnych. W powstaniu zdjęcia musi być coś ze sprzętu nikona. Któreś z body lub jakiś nikkor. Czyli może być fufu z nikkorem, może być nikon z sigmą, tamronem, tokiną itp

lazik_s
10-08-2010, 12:25
Sorry. Bagnet nikona mają też obiektywy firm niezależnych. W powstaniu zdjęcia musi być coś ze sprzętu nikona. Któreś z body lub jakiś nikkor. Czyli może być fufu z nikkorem, może być nikon z sigmą, tamronem, tokiną itp
To dlaczego Canon z Nikkorem nie może być? :P

Gio
10-08-2010, 13:16
To dlaczego Canon z Nikkorem nie może być? :P

Dajecie po garach z tymi pytaniami:-) Bo tak zadecydowała GTK tworząc regulamin 'konkursu' pt. kalendarz NIKONIARZE 2011. Jak NG organizuje konkurs określając kategorie, to też do nich piszecie żale że nie ma akurat takiej, w jakiej macie zdjęcie kosę?

Jacek_Z
10-08-2010, 13:40
lazik - z podpisu wynika, że masz nikona. Rozumiem, że "walczysz" w imieniu innych. Niepotrzebnie. Wolałbym tutaj deklaracje dotyczącą zdjęć, a nie dyskusje nad przyjętym regulaminem.

Badol
10-08-2010, 20:17
Pion... sam zarzuciłem w zeszłym roku (pewnie jako jeden z wielu) nieśmiały pomysł zrobienia w pionie a teraz siedzę i patrzę w te moje foty... i poziomych kilka by się znalazło ale pionów to chyba już raczej nie :P No ale zobaczymy - tak czy inaczej jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie w tym roku. Kiedy głosowanie? :)

Jacek_Z
10-08-2010, 22:28
Absolutnie nie ma wymogu by to były zdjęcia z ostatniego roku. Mogą być starsze. Dawaj swoje wczesniejsze piony :)
Data głosowania podana w regulaminie :)

luszien
16-08-2010, 21:39
mam pytanie apropo punktu 22.
"Istotne jest, by autor fotografii przedstawiającej osobę miał zgodę modelki/modela (lub jej/jego prawnych opiekunów w przypadku modeli nieletnich) na jej publikację, bądź dysponował oświadczeniem, że może tym zdjęciem dysponować w dowolny sposób."
jak to się ma do zdjęć koncertowych jak np mam zdjęcia robione artyście śpiewającemu na scenie ??

galka
16-08-2010, 21:44
W jakim formacie drukowany będzie kalendarz??, ile sztuk, i gdzie drukowany??, cyfra czy offset??

Jacek_Z
16-08-2010, 23:00
mam pytanie apropo punktu 22.
"Istotne jest, by autor fotografii przedstawiającej osobę miał zgodę modelki/modela..."

jak to się ma do zdjęć koncertowych jak np mam zdjęcia robione artyście śpiewającemu na scenie ??Wg mojego rozumienia przepisów niestety także wtedy potrzebujesz jego zgody.


W jakim formacie drukowany będzie kalendarz??, ile sztuk, i gdzie drukowany??, cyfra czy offset??To jeszcze jest ustalane. Na pewno offset, zapewne około 500 sztuk, format A3 lub B2. Drukarnia jeszcze nie jest ostatecznie wybrana, choć mamy przetarte szlaki w "starych" drukarniach.
Od razu napiszę, że cena nie jest znana, bo nie są znane wszystkie szczegóły.

luszien
16-08-2010, 23:47
Wg mojego rozumienia przepisów niestety także wtedy potrzebujesz jego zgody.
nawet jak miałem akredytacje na ten koncert ??

sawi
18-08-2010, 12:29
Wg mojego rozumienia przepisów niestety także wtedy potrzebujesz jego zgody.


Czy nie jest to osoba publiczna w trakcie wykonywania zawodu? czy jakakolwiek gazeta pyta o zgodę na publikację zdjęcia polityka z obrad sejmu, czy muzyka z koncertu?
Rozumiem, że co innego życie prywatne - jednak wchodząc na scenę muzyk staje się publiczny ... i akredytacja nie ma nic do tego ... akredytacja to tylko umożliwienie robienia zdjęć w lepszych warunkach.

Jacek_Z
18-08-2010, 13:02
Gazety to co innego. Prawo prasowe pozwala im na wiele, to wtedy relacja z imprezy. My mówimy jednak o kalendarzu, który będzie sprzedawany (to, że niemal bez zysku to nieistotne). Czyli o komercyjnym uzyciu zdjęcia.
Koncert to impreza zamknięta, z biletami, a akredytacja to nie lepsze warunki fotografowania, ale najczęściej w ogóle zgoda na fotografowanie profesjonalnym sprzętem. O tym powinna byc informacja od organizatora zamkniętej imprezy, powinien on mieć regulamin, który o tym mówi. Zależy to często od warunków kontraktu między wykonawcą a organizatorem. Ja kiedyś na jednym koncercie (Kaya) się dowiadywałem co można - była zgoda piosenkarki na fotografowanie tylko podczas pierwszych kilku piosenek.

Możliwość wykonania zdjęć (zgoda organizatora) nie oznacza automatycznie zgody na komercyjne użycie zdjęć. Bez podkładki na papierze nie ośmieliłbym się uzyć komercyjnie zdjęć.

sawi
18-08-2010, 16:17
Gazety to co innego.

Jest w prawie autorskim tak:

"Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza."


Ja się nie znam, ale na mój prosty inżynierski rozumek:
Tak więc zgodnie z tym, czy niejaki Muniek Staszczyk, Grzegorz Markowski, czy inny wokalista nie jest "osobą powszechnie znaną"? Czy wykonanie zdjęcia na koncercie nie jest "w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności [...] zawodowych" ?
Artysta wychodząc na scenę traci swoją prywatność - niestety taka jest rzeczywistość, tylko należy uszanować to, że tylko na scenie jest osobą publiczną ....


Bez podkładki na papierze nie ośmieliłbym się uzyć komercyjnie zdjęć.

Tych z ulicy, zrobionych przypadkowej osobie, czy nawet celebrytowi podczas jego prywatnego czasu ja również.
Ale koncert ?
To jakbyś powiedział, że nie ośmieliłbyś się użyć zdjęć*z meczu - dajmy na to masz spore archiwum z meczów siatkówki reprezentacji Polski i przed wydaniem albumu "Polska siatkówka w XXI wieku" zdobywasz podpis każdego zawodnika ?

dlugas1982
22-08-2010, 02:03
D
okładnie co innego jak muniek spiewa na scenie (nie za darmo nawet ) a co innego jak je kebaba i popija piwkiem na rynku czy deptaku z kolegami wieczorem jako już Zygmunt S.

251kris
22-08-2010, 02:17
To może T-shirty i kubeczki z Muńkiem - pójdą jak ciepłe bułki.;)
Też mam prosty, inżynierski mózg.

sawi
22-08-2010, 18:02
To może T-shirty i kubeczki z Muńkiem - pójdą jak ciepłe bułki.;)
Też mam prosty, inżynierski mózg.

Nie Muniek, ale już na to ktoś wpadł:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=15850538
http://allegro.pl/item1185872229_kubek_kubki_ac_dc_acdc_metallica_ta nio_prezent.html

Najwidoczniej z Muńka wg. tej drukarni byłby mniejszy utarg.

Zresztą to Piotr podpisuje się pod kalendarzami jako organizator i to On zadecyduje w tej kwestii.

PS.
Sam, gdybym mógł, to bym posłał kilka koncertówek ;)

admin
26-08-2010, 12:41
Osobiście nie mam nic przeciwko zdjęciom z koncertów. Takie same jak każde inne. Ważne jest to żeby zdjęcia prezentowały niezwykły poziom. To w końcu zdjęcia nikoniarzy a wśród nas jest przecież grupa fotografujących tą dziedzinę...


Sam, gdybym mógł, to bym posłał kilka koncertówek :wink:

To może czas pokazać ich trochę na forum, co?

bil78
27-08-2010, 12:02
A jak wygląda sprawa rozmiaru ?? , mam parę zdjęć z D50 ale po wyprostowaniu już niestety niema regulaminowych 2000x3000, i czy mogą być zdjęcia wykonane w IR ??

sawi
27-08-2010, 12:33
A jak wygląda sprawa rozmiaru ?? , mam parę zdjęć z D50 ale po wyprostowaniu już niestety niema regulaminowych 2000x3000, i czy mogą być zdjęcia wykonane w IR ??

Obydwie sprawy łączą się*z jakością i o obydwu zadecydują najbardziej kompetentni w DTP w składzie GTK.
I po kolei:
- rozmiar - chodzi o to, aby zdjęcia w kalendarzu były dobrej jakości i o tym jak dane zdjęcie będzie wyglądało w druku decyduje nie tylko px, ale też jakość obrazka, obiektywu, etc - 2000x3000 przyjęliśmy jako dolną granicę.
- IR - to też zależy od tego jak w druku wyjdzie z odwzorowaniem kolorów

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tak - ślij. Zarówno pod względem kolorystyki, jak i jakości wypowiedzą się przy segregacji Ci, którzy mają w tym względzie doświadczenie ( stig, Czornyj ) i jeśli uznają, że nadaje się*do druku, to przejdą pod głosowanie, jeśli nie - to nic nie tracisz.

Zink
30-08-2010, 20:58
Ja mam drobną uwagę do formularza wysyłania. Teraz już za późno, bo moje zdjęcia poszły, ale może za rok moje uwagi będą pomocne:
1. Fajnie by było gdyby formularz zapamiętywał pola, które przy każdym zdjęciu są takie same.
2. Z opisu powinny być wyszczególnione jednoliniowe pola na aparat i obiektyw. Dzięki temu po wysłaniu pierwszego zdjęcia przeglądarka zapamięta jego parametry i przy następnym zdjęciu np. z tym samym obiektywem będzie można wybrać go z listy rozwijanej zamiast wpisywać od początku.
3. Pola wyboru plików powinny być dużo dłuższe, bo teraz po wybraniu widać tylko początek ścieżki i trudno jest skontrolować, czy się nie zrobiło błędu.

jm
02-09-2010, 16:45
mam 2 pytania:

1. zgoda modela na publikację - czy wystarczy jeśli model mailowo taka zgodę wyrazi czy trzeba mieć papierek z oryginałem podpisu.

2. wiąże się z pytaniem wyżej - jeśli na zdjęciu jest np grupa muzyczna (np koncert) lub grupa sportowa (np mecz, wyścig itp) to posiadanie owej zgody także obowiązuje?

mateo912
02-09-2010, 17:25
Ja również podpisuje sie pod pytaniem nr 2.
Zdjęcia wysłane jeśli odpowiedź na pytanie nr 2 będzie negatywna prosiłbym GTK o skasowanie moich zdjęć koncertowych:)

Jacek_Z
03-09-2010, 00:37
Autorzy wygranych 12 zdjęć będą musieli dać nam zgody na użycie zdj do kalendarza i tam oświadczą, że sa ich autorami, a zdjęcia nie mają wad prawnych. Czyli, że autor ma te zgodę od modelki.
Jeśli modelka będzie miała pretensje o umieszczenie jej w kalendarzu, miała jakieś roszczenia to odeślemy ją po prostu do autora zdjęcia.

Co do zdjęć z koncertów, imprez itd. Proszę zapytać o te kwestie w naszym forumowym dziale prawnym. Ale mam olbrzymie wątpliwości, czy ktoś będzie mógł udzielić odpowiedzi, nie znając szczegółow. Chodzi o to, że większość koncertów to imprezy zamkniete. O tym co wolno, a co nie decydują ich organizatorzy. Skąd my mamy wiedzieć jakie są tam ustalenia? To wy fotografowaliście na tych koncertach. Tylko wy mogliście czy możecie się skontaktować z organizatorem, znać regulamin imprezy itd.

Pamiętajcie, że tu nie chodzi tylko o publikacje zdjęcia, ale do użycia go w komercyjnej reklamie. Kalendarz będzie kosztował x zł, będzie na nim reklama forum. To wyczerpuje znamiona komercyjnego użycia zdjęcia w celach reklamowych.

jm
03-09-2010, 10:53
Pozostaje kwestia imprez sportowych
- mam na zdjęciach twarze sportowców - szczerze powiedziawszy nawet nie wiem jak się kto nazywa, na imprezie byłam prywatnie w celach fotograficznych, nie jako kibic, organizator mnie ani nie zatrudniał, ani nie określał warunków fotografowania, takich fotoamatorów jest zwykle więcej na takich imprezach.
W necie są tony takich fotek - np na stronie TVN. TVN nie jest organizacją charytatywną z tego co wiem. Dla mnie ten warunek jest jednak trochę niejasny.

Gio
03-09-2010, 12:09
a co w tym niejasnego? wydawca kalendarza jasno określa, że jeśli osoba przedstawiona na zdjęciu opublikowanym w kalendarzu będzie mieć jakiekowliek 'wąty' odnośnie jej wizerunku wydrukowanego w kalendarzu, to gtk ani wydawca nie będą stroną w ewentualnym sporze, bo odpowiada za to osoba udostępniająca zdjęcie podpisując wspomniane przez Jacka oświadczenie. proste jak drut.

Jacek_Z
03-09-2010, 12:15
Prasa, TV, portale internetowe pokazują zdjęcia w celach informacyjnych. Działają w tym momencie wg trochę innych zasad niz my. Zdjęcie sportowca w gazecie nie jest komercyjną reklamą, mimo że gazeta kosztuje x zł. Jest informacją.

jm
03-09-2010, 14:09
bo odpowiada za to osoba udostępniająca zdjęcie podpisując wspomniane przez Jacka oświadczenie. proste jak drut.

Ok. Jasne.
Wyklucza to jak sądzę znakomity procent zdjęć sportowych wykonanych przez amatorów.
pamiętam ze dwa lata temu były lamenty, że tak mało zdjęć sportowych (wtedy był jeszcze podział na kategorie).
Nie mam więcej pytań.

Rycerz
03-09-2010, 15:13
moim zdaniem lepiej pozbyć się z kalendarza jednego świetnego zdjęcia niż zrobić sobie kilo problemów :(

velaskez
03-09-2010, 15:14
O kurde, już?! przecież dopiero kupowałem na 2010...

jm
03-09-2010, 17:46
Tak sobie uświadomilam, że jeśli na fotce będzie np wieża Eifla (akurat pasuje pion), to też mogą wyniknąć problemy....
Podobnie z jakimkolwiek innym budynkiem, pojazdem itp - właściciel powinien zgodnie z prawem wyrazić zgodę na fotografowanie, a już na pewno na publikację, zwłaszcza komercyjną!
Nie dyskutuję z prawem, jednak sporo ono ogranicza - samo prawo, regulamin kalendarza to tylko jego pochodna. Mam na przykład sesję z modelką przy starych, zabytkowych samochodach - nie mam zgody właścicieli pojazdów, fotki mogę pooglądać sama, lub w zamkniętym gronie znajomych fotoamatorów.

Sorry za oT

Jacek_Z
03-09-2010, 18:47
teraz ciut przesadzasz. Ochronie podlega nocne oswietlenie wierzy Eifla, podobnych przypadkow jestjeszcze tylko kilka na calym swiecie. Co do pojazdow to ich jako nie ludzi nie trzeba pytac o poslugiwanie sie wizerunkiem. Pewne problemy moga stwarzac znaki firmowe o ile beda stanowily dominujaca role na zdjeciu. Ale takich fot tu nie przwiduje.

jm
04-09-2010, 10:24
Ochronie podlega nocne oswietlenie wierzy Eifla, podobnych przypadkow jestjeszcze tylko kilka na calym swiecie. Co do pojazdow to ich jako nie ludzi nie trzeba pytac o poslugiwanie sie wizerunkiem. Pewne problemy moga stwarzac znaki firmowe o ile beda stanowily dominujaca role na zdjeciu. Ale takich fot tu nie przwiduje.



Tu się mylisz. Znam przypadek, kiedy foty modelkowe na tle zabytkowego samochodu stały się przyczyną sporych kłopotów fotografa, gdy ten umieśił je (nomen omen) w kaledarzu i na plakacie.

Oczywiście starego mercedesa o zdanie nie zapytasz, ale właściciel powienien wyrazić zgodę. W razie braku takowej, konsekwencje mogą być różne - zależy od postawy właściciela. Sama byłam wielokrotnie ostrzegana w czasie tej samochodowej sesji, że zdjęcia nie mogą ujrzeć "swiatła dziennego" - w sensie publikacji, wykorzystania itp. Być może tamten właściciel był ...wyjątkowo niechętny fotografom? Być może.

Nie jestem prawnikiem, ale kiedyś na innym forum toczona była dyskusja na temat tego, że praktycznie każda prywatna kamienica podlega takim uregulowaniom. Właściciel może sobie nie życzyć aby jego posesja znalazła sie w jakiejkolwiek publikacji.

Eiffel:oops: (mój błąd) pewnie wierzył, ale zbudował wieżę.

cayo
04-09-2010, 22:17
CZytałem kiedyś w jakiejś gazecie fotograficznej że można fotografować wszelkie budynki bez zgody właściciela jednak warunkiem jest że w momencie fotografowania znajdujemy się na gruncie neutralnym tzn. fotografując dany budynek z terenu właściciela danego budynku powinniśmy mieć jego zgodę. Jeśli ten budynek foftografujemy np. z drogi publicznej nie musimy mieć żadnej zgody. Tak samo samochód zaparkowany na publicznej drodze mogę fotografować do woli nawet jeśli jest to jedyny egzemplarz na świecie.
Tak samo jeśli zrobię sesję fotograficzną na ulicy i głównym motywem będzie modelka(której zgodę mam) a w tle samochód to nikt nie zabroni mi publikacji tych zdjęć.

Mariusz888
05-09-2010, 12:46
OK właśnie wysłałem fotki - w miarę możliwości proszę jedynie kogoś z GTK o potwierdzenie czy wszystkie poprawnie dotarły (12 dużych, 12 małych oznaczonych wg wzoru, w formacie jpg)

sea21
05-09-2010, 12:50
Sprawdziłem. Są foty:)

Mariusz888
05-09-2010, 13:13
OK bardzo dziękuję :)

m3
05-09-2010, 18:23
Ja rowniez wyslalem narazie jedna fotke ale nie jestem pewien czy poprawnie ... Jesli ktos moze to niech da znac czy fotka doszla czy nie :)


p.s : brak znakow polskich z powodu francuskiej klawiatury na lapku rodzicow :/

morzon
05-09-2010, 23:34
To ja dorzuciłem pare portretów... ;) jeśli można również prosić o potwierdzenie - 9 zdjęć bodajże...

Jacek_Z
06-09-2010, 01:37
.. Jesli ktos moze to niech da znac czy fotka doszla czy nie hm, nie widzę.


jeśli można również prosić o potwierdzenie - 9 zdjęć bodajże...zgadza sie

Strus
06-09-2010, 02:28
ehhhh Jak nie zapomne to moze cos jeszcze podesle. Chociaz tylko portret mi zostaje ze wzgledu na pkt 2.

Jacek_Z
06-09-2010, 11:49
Popatrzcie w kalendarz. Zostały 2 dni

Rafał_Sz
06-09-2010, 12:25
Ja wysłałem jedną fotkę. Proszę o potwierdzenie czy dotarła.

wingeo
06-09-2010, 12:27
.... ode mnie tuzin, ...... są?

fuselink@interia.pl
06-09-2010, 13:46
kiedy i gdzie bedzie mozna zakupic owy kalendarzyk?

Jacek_Z
06-09-2010, 13:46
Ja wysłałem jedną fotkę. Proszę o potwierdzenie czy dotarła.
tak

.... ode mnie tuzin, ...... są?
tak


kiedy i gdzie bedzie mozna zakupic owy kalendarzyk?to pytanie jest ciut za wczesnie by móc dokładnie odpowiedzieć.
W kazdym razie robimy to jak zauważyliście wczesniej, by kalendarze były wcześniej, nie w grudniu czy styczniu.

Rafał_Sz
06-09-2010, 15:19
Dziękuję. :)

Strus
06-09-2010, 15:39
Doszedłem do wniosku że jednak nie mam nic co by się nadawało :(

Rafał_Sz
06-09-2010, 17:00
Doszedłem do wniosku że jednak nie mam nic co by się nadawało :(
Przestań tak mówić, przejrzyj sobie swoje foty jeszcze raz i wysyłaj.

Strus
06-09-2010, 20:43
No dobra, posłąłem. Tylko żeby potem nie było że nie uprzedzałem :mrgreen:

MKCn
07-09-2010, 09:43
Posłałem,coby GTK miała co odrzucać.
:p :p :p

Reed
07-09-2010, 14:12
czyli dzis ostatni dzien?

Jacek_Z
07-09-2010, 16:56
Tak ostatni.
Tradycyjnie wszystko na ostatnią chwilę. Tak naprawde zdjecia zaczeły obficiej wpływać dopiero wczoraj i dziś. Pewnie przed północą to się będzie zapychał serwer :)

Przypominam, że zbieramy piony.
(nadesłano w sumie kilkanaście poziomych i kwadratowych zdjęć - niepotrzebnie)

rainer
07-09-2010, 17:31
Szkoda, że piony bo tylko jedno zdjęcie wysłałem.
Zdjęcie o nieregulaminowych rozmiarach(1801x2702), ale że znalazłem tę o to wzmiankę... ;)


Obydwie sprawy łączą się*z jakością i o obydwu zadecydują najbardziej kompetentni w DTP w składzie GTK.
I po kolei:
- rozmiar - chodzi o to, aby zdjęcia w kalendarzu były dobrej jakości i o tym jak dane zdjęcie będzie wyglądało w druku decyduje nie tylko px, ale też jakość obrazka, obiektywu, etc - 2000x3000 przyjęliśmy jako dolną granicę.
- IR - to też zależy od tego jak w druku wyjdzie z odwzorowaniem kolorów

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tak - ślij. Zarówno pod względem kolorystyki, jak i jakości wypowiedzą się przy segregacji Ci, którzy mają w tym względzie doświadczenie ( stig, Czornyj ) i jeśli uznają, że nadaje się*do druku, to przejdą pod głosowanie, jeśli nie - to nic nie tracisz.

everyman
07-09-2010, 20:32
W ostatniej chwili sobie przypomniałem...
...wysłałem całą jedną fotkę, bo po co robić sobie samemu konkurencję - i tak do druku może trafić max jedna od autora. ;P
...a serio to nie zdążyłbym już zapytać dziewczyn o zgodę i doszlifować do odpowiedniego poziomu większej ilości pstryków.

sea21
07-09-2010, 20:58
Wysyłać zdjęcia panienek bo cały rok będziecie krzaki oglądać:p

bil78
07-09-2010, 21:18
poszły dwa zdjęcia , proszę o potwierdzenie :)

sea21
07-09-2010, 21:27
Doszły:)
Fajne laski:p

bil78
07-09-2010, 21:37
tylko takie były :D

Marta Baranowska
07-09-2010, 22:23
Nie wiem czemu ale ubzdurałam sobie ze wysyłanie prac jest do 9, i tak zapisałam w kalendarzu, ale dzis zaglądając do niego stwierdziłam, ze nie bęę szukać zdjęc na ostatnią chwilę i wyślę wcześniej, a tu proszę ;) dobrze ze sie zebrałam w sobie ;))

Henry
07-09-2010, 23:27
Wysłałem 11 zdjęć, proszę o potwierdzenie.

Mariusz888
08-09-2010, 00:10
Wysyłać zdjęcia panienek bo cały rok będziecie krzaki oglądać:p
Ja tam żadnych krzaków nie wysyłałem :mrgreen: - nawet były 3 portrety i "pani-przechadzajka" czy jak ją tam określić ;)

Jacek_Z
08-09-2010, 01:17
Jest po czasie, ale ... do czasu zebrania się GTK na naradę (kiedy to nastąpi jeszcze sami nie wiemy) nadal przyjmujemy zdjęcia.

Hoobie
08-09-2010, 01:22
Jest po czasie, ale ... do czasu zebrania się GTK na naradę (kiedy to nastąpi jeszcze sami nie wiemy) nadal przyjmujemy zdjęcia.

I bardzo dobrze, bo nie wiedziec czemu, ale bylem przekonany, ze zdjecia mozna wysylac do 11-ego :p ;)
Dzisiaj bankowo sie do tego zabiore :D

Greg77
08-09-2010, 10:20
I bardzo dobrze, bo nie wiedziec czemu, ale bylem przekonany, ze zdjecia mozna wysylac do 11-ego :p ;)
Dzisiaj bankowo sie do tego zabiore :D

Hehe, bo to kalendarz na 2011:D:D:D
Ech moje poszly jeszcze wczoraj, spieszylem sie, ale boje sie, ze zdublowalem cos.....prosze o usuniecie dubla;)

everyman
08-09-2010, 10:55
Wysyłać zdjęcia panienek bo cały rok będziecie krzaki oglądać:p
Krzaków nie wysłałem... bo raz że są niemodne, a dwa miało przecież nie być aktów. ;] Za to połowa mojego zdjęcia jest: 255 255 255, a jedna czwarta zbliżona jest do 0 0 0 i wbrew pozorom nie jest to krzak podczas burzy śnieżnej. ;P Przejrzałem właśnie fotki z laskami na dysku i stwierdziłem, że w tym roku zostawię tą kategorię lepszym od siebie.

Hoobie
08-09-2010, 13:36
Hehe, bo to kalendarz na 2011:D:D:D(...)

Dobrze wiedziec :lol:

Poszło ode mnie 10 "gniotów", więc prosiłbym tylko o potwierdzenie ;)

PABLOOK
08-09-2010, 14:01
I moje też jakby tak można potwierdzić :).
Dzięki :).

Strus
08-09-2010, 15:45
No tak..... sie krajobrazowcy obudzili cholera jasna :mrgreen: A ja bidny nic z krajobrazu nie moge. Dyskryminacja normalnie :mrgreen:

Jacek S
09-09-2010, 01:12
Wrzuciłem parę gniotów, mam nadzieję, że serwer chociaż ich nie odrzuci...

Greg77
09-09-2010, 01:18
Wrzuciłem parę gniotów, mam nadzieję, że serwer chociaż ich nie odrzuci...

serwer nie odrzuci, ale wstepna selekcja mozliwe;)
ciekaw jestem czy choc jedno moje zasluzy na konkurs:D

Jacek S
09-09-2010, 08:53
Wstępna selekcja to już prawie na pewno odrzuci.:oops:
Jak szukałem zdjęć do wysłania, to dotarło to mnie jak mało zdjęć robię w pionie, z czego większość to portrety moich dzieci i rodziny, w sumie ciężko było coś wybrać, ale zawsze warto spróbować...

wingeo
09-09-2010, 10:11
..................... dotarło to mnie jak mało zdjęć robię w pionie, .................. w sumie ciężko było coś wybrać, ...............

.... ja nie miałem kłopotu z wyborem, bo wysłałem wszystkie piony, które zrobiłem przez mniej więcej rok :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Rafał_Sz
09-09-2010, 13:30
Grip zmienia przyzwyczajenia. ;)

Woland
09-09-2010, 22:53
oo spóźniłem się:( myślałem że termin do dziś.. ech starość

Jacek_Z
09-09-2010, 22:53
Zbieramy co najmniej do niedzieli wieczór. Czyli dawaj ....

mrbox
13-09-2010, 09:52
a ja... proszę o większy format kalendarza
ten z tego roku to "malizna" była i pół ściany wolnej mi zostało :))))
pozdrawiam...

pietrobas
13-09-2010, 15:18
Kurcze, byłem w Sudetach na weekendzie, może podesle jeszcze ze 2 ? :mrgreen:

morzon
13-09-2010, 20:07
Gdzieś czytałem Jacku, że pisałeś do niedzieli/poniedzialku przedłużacie... aktualne to?

Jacek_Z
14-09-2010, 15:14
Tak, GTK jakoś nie może się zebrać do kupy, więc ciągle można wysyłać.
Jak ustalimy datę spotkania GTK, to będzie znany termin zamknięcia zbierania zdjęć i wtedy to napiszę.
GTK pobudka !

nightbird
20-09-2010, 15:47
Przecież się nie spieszy - wg. regulaminu jeszcze prawie rok do głosowania ;-)

17. Głosowanie rozpocznie się 15.09.2011 w godzinach porannych i potrwa do dn. 22.09.2011 do godz. 23.59.

Gio
20-09-2010, 18:27
No właśnie, to jak to jest z tymi terminami. Bo chyba 20-tego mamy dzisiaj...

Jacek_Z
20-09-2010, 20:23
Wiem. Ciągle nie możemy się spotkać. Może w środę nam się uda.

Mariusz888
21-09-2010, 10:46
No to powodzenia bo ja zaglądam tutaj systematycznie w oczekiwaniu na info kiedy będzie można głosować :)

browarek
21-09-2010, 10:55
poszły i ode mnie, ufff... zdążyłem ;)

Gio
21-09-2010, 11:03
Wiem. Ciągle nie możemy się spotkać. Może w środę nam się uda.


Hmmm... To po co był ten termin sztywno określony w regulaminie???

Jacek_Z
21-09-2010, 11:28
1. zakładałem, że będą spóźnialscy i szczerze to wiedzieliśmy od poczatku, że dodamy kilka dni na zbieranie.
2. nie przewidzieliśmy, że Sawi odejdzie z administrowania, zarządzania serwerem gdzie są zdjęcia. To on robił aplikacje do zbierania zdjęć, miała ona generować nam galerie do głosowań wewnątrz GTK - teraz tego nie ma, to nam utrudnia. kyllan to przejął w trybie awaryjnym
3. czas. Myślałem nawet, że zbierzemy sie jutro, a zapomniałem o swoim zebraniu fotokujaw. Jest na chwilę prze plenerem który organizuję, musze być na tym zebraniu.

Facet
24-09-2010, 04:33
Witam

Nie przebijałem się przez wszystkie strony wątku i może ktoś już tą kwestię poruszał, ale.....

Jak poznacie, że skan z odbitki lub kliszy jest z oryginału zrobionego Nikonem, lub Fuji z Nikkorem? Jak macie jakąś specjalną technikę, to możecie masę kasy zarobić. Google na pewną ją kupi. Taki exif to starych skanów ;)

Czornyj
24-09-2010, 07:26
Witam

Nie przebijałem się przez wszystkie strony wątku i może ktoś już tą kwestię poruszał, ale.....

Jak poznacie, że skan z odbitki lub kliszy jest z oryginału zrobionego Nikonem, lub Fuji z Nikkorem? Jak macie jakąś specjalną technikę, to możecie masę kasy zarobić. Google na pewną ją kupi. Taki exif to starych skanów ;)

No więc mamy to w d...... Intencja jest taka, by zrobić nikoniarski kalendarz zdjęć wykonanych Nikonami przez Nikoniarzy, stąd zapis w regulaminie. Nikt nie ma zamiaru tracić czasu na laboratoryjne analizy skanów i tym podobne obieranie g.... ze skórki.

Strus
24-09-2010, 07:30
kurde, a moze moglibyscie tez miec w d.... fufu z podpieta sigma , coooo ??? :mrgreen:

Jacek S
24-09-2010, 09:00
No więc mamy to w d..... Intencja jest taka, by zrobić nikoniarski kalendarz zdjęć wykonanych Nikonami przez Nikoniarzy, stąd zapis w regulaminie. Nikt nie ma zamiaru tracić czasu na laboratoryjne analizy skanów i tym podobne obieranie g..... ze skórki.

Wszyscy się tak dopytują o te skany... Ciekaw jestem, czy te zainteresowane osoby wysłały jakieś skany? Czy w ogóle wysłały zdjęcia? A tak na marginesie przyszedł do Was w ogóle jakiś skan, czy jednak wszystko cyfra?;)

A tak bardziej poważnie, to chyba wystarczy pomyśleć, jeżeli ktoś wysyła skan, jeżeli jego zdjęcie przejdzie to dla potrzeb podpisu będzie musiał dać oświadczenie, w którym napisze czym było zdjęcie zrobione. Jeżeli napisze, że Nikonem, to takie info będzie w kalendarzu, nikt tego nie musi weryfikować, jeżeli dana osoba skłamie, to tylko sobie wstydu narobi, ponieważ oszukuje szanowne jury i użytkowników! Takie to skomplikowane??

Gio
24-09-2010, 09:39
Jacek, zgadzam się z Twoją opinią, jednakowoż jest ona chyba zbyt idealistyczna...:-)

Wysłane z Tapatalk.

Czornyj
24-09-2010, 12:21
Jacek, zgadzam się z Twoją opinią, jednakowoż jest ona chyba zbyt idealistyczna...:-)

Nawet jeśli ktoś popełni takowe kryminalne przestępstwo i podstępnie prześle skan z jakiegoś analogowego - za przeproszeniem - Canona, to zaryzykuję stwierdzenie, że będziemy w stanie mężnie przyjąć ten cios i jakoś się po tym traumatycznym przeżyciu otrząśniemy.

Oczywiście w świetle skali, w jakiej jesteśmy zasypywani skanami zdjęć z Leiek, Contaxów, Canonów, Minolt, Olympusów, Zenitów, Practic(a czasem wręcz bezczelnie z średnio i wielkoformatowców) szansa na to jest jakby nikła - że tak ironicznie i szyderczo podsumuję ten równie pasjonujący co skrajnie abstrakcyjny problem.

Gio
24-09-2010, 12:29
Hie hie:-) Rozumiem ze Wydział Koleżeńskiej Kontroli Wewnętrznej (WKKW :-P) wymierzy niegodziwcom srogą karę. Może nawet jakąś komisję śledczą udałobny się skręcić:-) GTK mogłaby np. gładko przekształcić się w Główny Trybunał Karzący, nawet skrótu nie trzeba by było zmieniać.

Facet
24-09-2010, 14:49
No więc mamy to w d...... Intencja jest taka, by zrobić nikoniarski kalendarz zdjęć wykonanych Nikonami przez Nikoniarzy, stąd zapis w regulaminie. Nikt nie ma zamiaru tracić czasu na laboratoryjne analizy skanów i tym podobne obieranie g.... ze skórki.

A ja mam w d...... czy na kalendarzu będą zdjęcia z Nikona czy Smieny, byle były ciekawe. Dziwi mnie tylko takie obostrzenie i zarazem niekonsekwencje dotyczące zdjęć cyfrowych, no ale to wasze reguły i rybka. A kwestia czasu na obierania g......... ze skórki jest żadnym argumentem, bo mając full czasu tej skórki i tak nie zdejmiecie.

Czornyj
24-09-2010, 15:17
A ja mam w dupie czy na kalendarzu będą zdjęcia z Nikona czy Smieny, byle były ciekawe. Dziwi mnie tylko takie obostrzenie i zarazem niekonsekwencje dotyczące zdjęć cyfrowych, no ale to wasze reguły i rybka. A kwestia czasu na obierania gówna ze skórki jest żadnym argumentem, bo mając full czasu tej skórki i tak nie zdejmiecie.

A my nie mamy tego w d..., bo kalendarz ma prezentować ciekawą fotografię, ale też tyczyć się Nikonów i promować nikoniarski styl życia, bo - jakby nie patrzeć - sprzęt tej marki jest głównym przedmiotem zainteresowania użytkowników tego forum. Gdybyśmy zdecydowali inaczej, pewnie byłoby jeszcze więcej "zdziwionych" Facetów z ich facetowatymi facecjami - to jest Polska i nie da się wszystkim dogodzić.

Czasu lub jego braku nie podnosiłem jako argumentu, bo pomysł wnikliwego analizowania zdjęć wogóle nie był brany pod uwagę. Jak ktoś sie uprze i wstawi nam jakieś "kukułcze jajo", to nikt się nie potnie, nie podchodzimy do tego zapisu w sposób fanatyczny. Równie dobrze ktoś może podrobić exify, to jest kilka sekund roboty.

Pumexior
25-09-2010, 00:11
Zaraz, zaraz ... można jeszcze wysyłać zdjęcia? :D Cały rok się czaiłem na ten kalendarz a jak przyszło co do czego to oczywiście zapomniałem wysłać zdjęć ;)

Jacek_Z
25-09-2010, 01:38
GTK się wreszcie umowiła - na niedzielny wieczór. Więc majcie jeszcze 1,5 dnia od teraz.

sea21
25-09-2010, 10:36
Dokładnie. Powiedzmy że ostateczny termin to do niedzieli do godziny 16.00

Azazel85
25-09-2010, 14:55
Yyy... nie przebijałem się przez cały wątek - więc może już było.

W związku z powyższym wpisem Jacka i Sea - do regulaminu była errata i punkt 17sty nie obowiązuje/został zmieniony?
Czy ankieta już była a wczoraj ogłoszono wyniki, które okazały się tajne w związku z czym je utajniono? :) :p

sea21
26-09-2010, 17:43
Dzisiaj wieczorem zbiera się GTK. Jest dużo zdjęć ale jest też sporo które odpadną na wstępie bo nie wszystkim chciało się przeczytać regulamin. Mam nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie:)

Jacek_Z
26-09-2010, 20:46
Już po wspomnianej naradzie, więc nie nadsyłajcie juz zdjęć.
Nadesłano 436 zdjęć (tak naprawdę to ciut mniej, bo część wysłano dwa razy).

Jutro druga narada GTK, będziemy dzielić te co przeszły (czyli około 60) na kategorie.

pietrobas
26-09-2010, 21:06
Już po wspomnianej naradzie, więc nie nadsyłajcie juz zdjęć.
Nadesłano 436 zdjęć (tak naprawdę to ciut mniej, bo część wysłano dwa razy).

Jutro druga narada GTK, będziemy dzielić te co przeszły (czyli około 60) na kategorie.

Tylko tyle ?
O mamo :mrgreen:

morzon
26-09-2010, 23:51
Czyli co piąte wchodzi :D

Btw - Jacku, jeszcze jeden post i okrągła liczba ;)

Rafał_Sz
27-09-2010, 08:32
Już po wspomnianej naradzie, więc nie nadsyłajcie juz zdjęć.
Nadesłano 436 zdjęć (tak naprawdę to ciut mniej, bo część wysłano dwa razy).

Jutro druga narada GTK, będziemy dzielić te co przeszły (czyli około 60) na kategorie.
No to nareszcie zaczyna się zabawa ;). Swoją drogą, to statystycznie (mniej więcej) co setny użytkownik forum przysłał jedno zdjęcie. A jak znam życie, to wielu przysłało po kilka zdjęć, więc statystycznie wygląda to jeszcze gorzej. Hmm.

Jacek_Z
27-09-2010, 09:52
Te 400 z groszem zdjęć to standard utrzymujący sie w ostatnich 3 latach zbierania zdjęć.
masz racje, kilku autorów dało po 12 zdjęć - max.

pietrobas
27-09-2010, 11:48
dzisiaj głosowania ?

Jacek_Z
27-09-2010, 12:10
Nie. Oglądamy duże pliki itd. Trzeba zmienić nazwy plikom, zrobić małe pliki do prezentacji, poukładac, załozyć watki. Raczej środa - ale to niezobowiązująco.
Będzie info na forum, będzie tydzień na głosowanie.

Jacek_Z
28-09-2010, 00:06
Jest już po kolejnej naradzie GTK, zapadły ważne decyzje :) Winien jestem parę słów wyjaśnień.
Regulamin kalendarza tworzyliśmy, co oczywiste, przed otrzymaniem zdjęć. Zdjęć otrzymaliśmy 436, po selekcji zostało 69, a po kolejnej selekcji "technicznej" 32. Uznaliśmy, że nie ma sensu tworzyć 12 kategorii liczących po 5-6 zdjęć, albo dobierać słabsze zdjęcia tak, by było więcej zdjęć w danej kategorii dane pod głosowanie, a wszystko po to by było zgodnie z regulaminem. Zrobiliśmy więc dość rewolucyjną zmianę. Nie tworzymy kategorii, wszystkie zdjęcia dajemy razem i po prostu weźmiemy 12 najlepszych fotografii. Ktoś się może czepiać, że zmieniliśmy regulamin, ale mam nadzieję, że to wybaczycie, gdyż po pierwsze jest to zabawa, a po drugie - nadal system jest sprawiedliwy. Może nawet sprawiedliwszy, bo w zeszłych latach były postulaty by tak właśnie wyglądało głosowanie. Mam nadzieję, że macie dobry gust :)

Na glosowanie mamy tydzień. (nie szukajcie wątku, będzie pewnie jutro lub pojutrze, damy tu link, na pewno tego nie przeoczycie)
Głosujemy na maksymalnie 12 zdjęć !!! (jak kto chce może wskazać mniej, przymusu nie ma)

Proszę na to zwracać uwagę. Spodziewam się wpisów, że nie doczytałem i zagłosowałem na jedno zdjęcie, czy można to unieważnić, dać mi możliwość głosowania jeszcze raz. Nie. Jeden użytkownik może głosować jeden raz. Od razu wskazując do 12 zdjęć.

Jacek_Z
28-09-2010, 00:20
Przy okazji jeszcze wspomnę o paru "zaskoczeniach".
Były zdjęcia poziome. Były kwadratowe. Były piony inne niż w proporcji 2:3. Były zdjęcia czarno-białe. Były zdjęcia o zbyt małych rozmiarach (np 1500x2200 pikseli). OK - nie doczytano regulaminu. Szkoda.
Natomiast były inne, "dziwnie" wyglądające zdjęcia, które nie miały tych wad, ale ... miały inne mankamenty.
Były zdjęcia robione na natywnych ISO 100 lub 200 (D80, D90, D300), które miały posklejany detal. Prawdopodobnie w obróbce włączono agresywne odszumianie, zupełnie nie wiadomo po co na tak niskich ISO. No i było trochę zdjęć przeostrzonych. Tak bardzo, że była biała ramka wkoło obiektu, a w zdjęciach z dużą ilością detalu pojawiało się "srebrzenie". Po prostu w niektórych przypadkach obróbka zaszkodziła zdjęciom. Lepiej by chyba było czasami dać jpg prosto z body. Wniosek taki, że umiemy w miarę obchodzić się z plikami tak, by były dobre w rozmiarach do internetu. Gorzej z taka obróbką by nadawały się na duże formaty, do druku itd.

pietrobas
28-09-2010, 08:52
Czyli jak ktoś podesłał dokładnie zdjęcia z wymiaru matrycy, odpadło ? Bo w regulaminie wspomniane było, że zostaną wykadrowane, a nie usunięte.

Czornyj
28-09-2010, 09:00
Co się dało wykadrować to zostało przekadrowane, natomiast kwadraty czy poziomy sobie darowaliśmy. Jacek pisze o pewnej ogólnej tendencji i niestety w 100% zgadzam się z jego refleksją. Fotografia staje się coraz bardziej internetocentryczna, a umiejętność "myślenia większym formatem" zdaje się być w zaniku.

jm
28-09-2010, 09:44
Bo w tej całej zabawie jest chyba mała sprzeczność?

Fotki mają być do druku, gdzie jakość musi być na pierwszym miejscu, mają spełniać określone wymogi "techniczne", ale z drugiej strony...teoretycznie, aby się do tego druku zakwalifikować, muszą podobać się ...w necie właśnie. Pewnie to częściowa przyczyna tych przesadnych wyostrzeń, odszumień itd. Ostrość bywa na internetowych portalach foto ...fetyszem, szumy (a raczej ich brak!!!) chyba nawet większym...;)
Druga przyczyna zapewne leży w tym, że 99% użytkowników tego forum nie ma wiedzy na temat przygotowania pliku do druku w takich, a nie innych standardach. W sumie.... skąd ludzie mieliby wiedzieć jakie są wymagane standardy plików do druku profi kalendarza? W wielu miejscach na forum czyta się "porady", aby nie oglądać zdjęć w 100% powiększeniu; a jak inaczej ocenić czy juz foto jest przeostrzone czy jeszcze nie.... zeskalowane do wielkości monitora wygląda dobrze..;) - takie pewnie zostaje wysłane?

Taka generalna uwaga tylko - pisana przez osobę, której foto w poprzedniej edycji załapało się do kalendarza, ale... przed drukiem... musiałam je poprawić, bo....było przeostrzone:-o, ja tego zupełnie nie widziałam, bo...jak większość fotopstryków nie mam do czynienia z wydrukiem prac w drukarni, nie wiem jakie są standardy. Nie wiem ilu autorów musiało także coś przy swoich fotkach poprawiać (post factum) ale było mi głupio:oops:

Jacek_Z
28-09-2010, 10:26
Fotki mają być do druku, gdzie jakość musi być na pierwszym miejscu, mają spełniać określone wymogi "techniczne", ale z drugiej strony...teoretycznie, aby się do tego druku zakwalifikować, muszą podobać się ...w necie właśnie. Wysyłano 2 pliki. Duży i mały - do netu. Ten mały mozna było przygotować troszeczkę inaczej niż duży jeśli chodzi o stopień wyostrzenia. Zresztą resize zmusza nas do ponownej decyzji jak z wyostrzeniem.

jm
28-09-2010, 10:35
Wysyłano 2 pliki. Duży i mały - do netu. Ten mały mozna było przygotować troszeczkę inaczej niż duży jeśli chodzi o stopień wyostrzenia. Zresztą resize zmusza nas do ponownej decyzji jak z wyostrzeniem.

Tak, masz Jacku rację. Pod warunkiem jednak, że ma się wiedzę na temat tego jak ma wyglądać duży plik - w sensie... wymogów druku itp
Nikogo nie bronię, nikogo nie atakuję. Jednak sytuacja wygląda trochę tak, że uczestniczący w zabawie nie do końca wiedzą czego się od nich oczekuje. Tak mi się wydaje.
Pomijam rzecz jasna przypadki zdjęć nieregulaminowych; poziomów, kwadratów itp, bo te kwestie były od samego początku jasno postawione.

No nic. Po tak ostrej selekcji wstępnej musi być super!
Kibicuję nowemu kalendarzowi, przecież coś trzeba w miejsce starego na ścianę powiesić;)

mariuszstr
28-09-2010, 18:26
Jest już po kolejnej naradzie GTK, zapadły ważne decyzje :) Winien jestem parę słów wyjaśnień.
Regulamin kalendarza tworzyliśmy, co oczywiste, przed otrzymaniem zdjęć. Zdjęć otrzymaliśmy 436, po selekcji zostało 69, a po kolejnej selekcji "technicznej" 32. Uznaliśmy, że nie ma sensu tworzyć 12 kategorii liczących po 5-6 zdjęć, albo dobierać słabsze zdjęcia tak, by było więcej zdjęć w danej kategorii dane pod głosowanie, a wszystko po to by było zgodnie z regulaminem. Zrobiliśmy więc dość rewolucyjną zmianę. Nie tworzymy kategorii, wszystkie zdjęcia dajemy razem i po prostu weźmiemy 12 najlepszych fotografii. Ktoś się może czepiać, że zmieniliśmy regulamin, ale mam nadzieję, że to wybaczycie, gdyż po pierwsze jest to zabawa, a po drugie - nadal system jest sprawiedliwy. Może nawet sprawiedliwszy, bo w zeszłych latach były postulaty by tak właśnie wyglądało głosowanie. Mam nadzieję, że macie dobry gust :)

Na glosowanie mamy tydzień. (nie szukajcie wątku, będzie pewnie jutro lub pojutrze, damy tu link, na pewno tego nie przeoczycie)
Głosujemy na maksymalnie 12 zdjęć !!! (jak kto chce może wskazać mniej, przymusu nie ma)

Proszę na to zwracać uwagę. Spodziewam się wpisów, że nie doczytałem i zagłosowałem na jedno zdjęcie, czy można to unieważnić, dać mi możliwość głosowania jeszcze raz. Nie. Jeden użytkownik może głosować jeden raz. Od razu wskazując do 12 zdjęć.

Jestem za,dzielenie fotek na kategorie wydaje mi się zbędne

morzon
28-09-2010, 18:45
Podejrzewam, że po prostu mało kategorii by było... pewnie najmocniej krajobraz, przyroda i portret obsadzone, a reszta może być krucho...

Badol
28-09-2010, 19:03
Mi się też podoba pomysł wrzucenia wszystkich fotek do jednego wora (szczególnie kiedy nie jest ich zbyt dużo). Zapowiada się bardzo ciekawie :D

Facet
28-09-2010, 20:40
A my nie mamy tego w d..., bo kalendarz ma prezentować ciekawą fotografię, ale też tyczyć się Nikonów i promować nikoniarski styl życia, bo - jakby nie patrzeć - sprzęt tej marki jest głównym przedmiotem zainteresowania użytkowników tego forum. Gdybyśmy zdecydowali inaczej, pewnie byłoby jeszcze więcej "zdziwionych" Facetów z ich facetowatymi facecjami - to jest Polska i nie da się wszystkim dogodzić.

Czasu lub jego braku nie podnosiłem jako argumentu, bo pomysł wnikliwego analizowania zdjęć wogóle nie był brany pod uwagę. Jak ktoś sie uprze i wstawi nam jakieś "kukułcze jajo", to nikt się nie potnie, nie podchodzimy do tego zapisu w sposób fanatyczny. Równie dobrze ktoś może podrobić exify, to jest kilka sekund roboty.

Czornyj nie liczyłem szczerze mówiąc na tak konstruktywną odpowiedź i mnie pozytywnie zaskoczyłeś :) Rozumiem Twoje argumenty, ale moje pewnie rozumiesz też. Ja też dopinguję nikonowi i bardzo w tym tygodniu staram się siebie namówić na P7000. Zdrówko.

Hoobie
28-09-2010, 20:45
Mi wprowadzona zmiana regulaminu nie przeszkadza... Wrecz przeciwnie... ;)
W takim razie czekam na temat, w ktorym bedziemy mogli oddawac glosy :D

Jacek_Z
29-09-2010, 00:31
No to jest ankieta, wybieramy 12 zdjęć na kalendarz !
Wielokrotny wybór do 12 zdjęć, wszystkie zdjęcia w 1 kategorii.
ankieta zakończy się 05-10-2010

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=159395

Proszę spokojnie wybrać. Nie da sie potem nic zmienić. Jeden użytkownik może głosowac tylko 1 raz. Zaznaczając do 12 zdjęć.

mateo912
29-09-2010, 01:40
Ot takie małe pytanko ;) Czy kalendarz nie powinien sie nazywać Nikoniarze 2011? Zamiast NKP 2011?

Jacek_Z
29-09-2010, 01:54
to chyba tak puszczono z przyzwyczajenia.
juz poprawiłem na Nikoniarze 2011.

Marta Baranowska
29-09-2010, 15:50
Kopnijcie mnie w zadek jak w przyszłym roku będę chciała wysłać zdjęcia na kalendarz :)

Facet
29-09-2010, 15:59
Dopełniłem obywatelskiego obowiązku i zagłosowałem. Ogólnie zdjęcia fajne - jest z czego wybrać zarówno z widoczków jak i zdjęć paszczowych. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Gio
29-09-2010, 16:09
Kopnijcie mnie w zadek jak w przyszłym roku będę chciała wysłać zdjęcia na kalendarz :)


A to ciemu?:-)

Czornyj
29-09-2010, 16:15
Kopnijcie mnie w zadek jak w przyszłym roku będę chciała wysłać zdjęcia na kalendarz :)

Niesłusznie - twoje zdjęcie przeszło do ćwierćfinałowej 60-tki, odpadło dopiero w czasie selekcji półfinałowej 30-tki.

Calme
29-09-2010, 18:02
Muszę przyznać, że odwaliliście w tym roku dobry kawałek roboty - zdjęcia bardzo ładnie dobrane, zapowiada się ciekawy kalendarz - idę zagłosować ;)

hesja
29-09-2010, 18:19
piekne foteczki!! fajnie ze pion
mniam :)
i gratulacje dla GTK ;)

Marcin Borkowski
29-09-2010, 18:26
zagłosowałęm, wybrałem 12 jak dla mnie najlepszych zdjec, chciałbym patrzeć na każde z nich prez cały miesiąc:D

Strus
29-09-2010, 18:34
Tak myślałem..... Żadne.... :( Jak zrobicie w przyszłym roku opcję że fufu z Sigmą się nada to może będzie szansa

gadas
29-09-2010, 18:40
Zagłosowałem i chyba nawet na 12 :) ale tylko 3 mi się podobały ;)

Badol
29-09-2010, 18:43
A ja wam powiem, że jakoś trochę się zawiodłem... Nie to żeby było źle - 3-4 zdjęcia rewelacyjne, kilka naprawdę dobrych ale po takiej selekcji itd. to spodziewałem się chyba czegoś więcej :(

Czornyj
29-09-2010, 18:46
Tak myślałem..... Żadne.... :( Jak zrobicie w przyszłym roku opcję że fufu z Sigmą się nada to może będzie szansa
Gdybym tak się przejmował kodeksem drogowym, jak ty regulaminem naszego konkursu, to bym pół życia w samochodzie stracił.


A ja wam powiem, że jakoś trochę się zawiodłem... Nie to żeby było źle - 3-4 zdjęcia rewelacyjne, kilka naprawdę dobrych ale po takiej selekcji itd. to spodziewałem się chyba czegoś więcej :(
Po prostu 3-4 są tak zajebiaszcze, że reszta wydaje ci się taka sobie. Jak na zajęciach z historii fotografii non-stop godzinami puszczali nam dziesiątki arcydzieł na slajdach, to też tak miałem - eeee, ten Man Ray coś przegadany, Cartier-Bresson nieostry, Newton do znudzenia perwersyjny, a Adams pedancikowaty.

Strus
29-09-2010, 18:48
No widzisz, uczciwość nie popłaca...... Trza było exify pozmieniać :)

Marta Baranowska
29-09-2010, 19:22
Niesłusznie - twoje zdjęcie przeszło do ćwierćfinałowej 60-tki, odpadło dopiero w czasie selekcji półfinałowej 30-tki.

szkoda :( ale zawsze coś :)

Czornyj
29-09-2010, 19:26
No widzisz, uczciwość nie popłaca...... Trza było exify pozmieniać :)
Iiii tam, zaraz uczciwość: jak przekraczasz dozwoloną prędkość samochodem, to też uważasz to za nieuczciwe? ;)

Gio
29-09-2010, 20:13
Czornyj - za każdym razem jak mnie złapią...:-)

Wysłane z Tapatalk.

Czornyj
29-09-2010, 20:38
Czornyj - za każdym razem jak mnie złapią...:-)
To akurat nie jest nieuczciwe, na tym to polega - skoro złapali, to znaczy że jednak byłeś zbyt wolny ;)

Gio
29-09-2010, 20:53
Taaa... Pewnie za wolno i dlatego musiałem kasować 6 po wyczerpaniu limitu:-)

Wysłane z Tapatalk.

KaeF
30-09-2010, 00:36
Odnośnie zdjęć, to mogę jedynie powiedzieć, że musicie jeszcze zdobyć dodatkowe 4 zdjęcia i dać na każdy miesiąc trzy foty. Naprawdę nie ma jak wybrać, wszystkie są świetne.

RMG
30-09-2010, 08:51
Odnośnie zdjęć, to mogę jedynie powiedzieć, że musicie jeszcze zdobyć dodatkowe 4 zdjęcia i dać na każdy miesiąc trzy foty. Naprawdę nie ma jak wybrać, wszystkie są świetne.

A tu się zgadzam w 100% bo ja np. starałem się głosować tak, aby można było przynajmniej częściowo pory roku dopasować... Gdyby było 12 najlepszych fotek zimy to miałbym z tym problem :)

wuqa
01-10-2010, 11:23
Przy okazji jeszcze wspomnę o paru "zaskoczeniach".
Były zdjęcia poziome.

Aaaaa... to pion to w tę stronę? :)

Demonek
01-10-2010, 20:25
No to po głosowaniu. 5 mi się bardzo podobało - głosowałem na takie, które chciałbym, aby znalazły się u mnie na ścianie w antyramach :) Zresztą pewnie z niektórymi z 2010 roku tak właśnie zrobię.

dlugas1982
02-10-2010, 00:01
Dobrze że przy głosowaniu nie ma takich obostrzeń jak do wysyłania :D

lecę oglądać i wybierać

Woland
03-10-2010, 00:35
dzięki za wyróżnienie, jestem mega szczęśliwy

mateo912
03-10-2010, 00:47
Woland Nie Ty jeden ;)

rafulec
04-10-2010, 23:58
głos oddany :)

Moff
05-10-2010, 14:32
Jakie były ceny poprzednich edycji kalendarza (dla orientacji)? Czy kalendarz jest dostępny dla zwykłych zjadaczy chleba?

Rafał_Sz
05-10-2010, 14:35
Jakie były ceny poprzednich edycji kalendarza (dla orientacji)? Czy kalendarz jest dostępny dla zwykłych zjadaczy chleba?
Coś koło trzech dych. Każdy może, a nawet powinien sobie kupić taki kalendarz.

Gio
05-10-2010, 15:15
dzisiaj kończy się głosowanie?

Rafał_Sz
05-10-2010, 15:30
dzisiaj kończy się głosowanie?
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=159575&page=4

Azazel85
04-11-2010, 04:12
Co by wątku o zwycięzcach nie zaśmiecać - skrobię tutaj.

Czy wiadomo coś na jakim etapie są prace związanie z kalendarzem? Znamy układ które zdjęcia z którymi miesiącami zostały powiązane, projekt kalendarza? Autorzy zrobili co obiecali zrobić, podesłali dane itd?

Wybaczcie "roszczeniowy" wydźwięk - nie taki ma być, po prostu ciekaw jestem jako że kalendarza już doczekać się nie mogę i mam nadzieję wszystko pójdzie pomyślnie.

Jacek_Z
04-11-2010, 11:21
Projekt już przyklepany, to juz jest na etapie druku.

Azazel85
05-11-2010, 02:34
Great news ;)

Czekam(y) zatem na info gdzie komu ile, jak można pomóc itd ;)

admin
13-11-2010, 10:36
Kalendarze już są u mnie. Szacuję obecnie koszty i od poniedziałku ruszam ostro z wysyłkami :) Dzisiaj zawiśnie stosowny wątek z wyliczeniami i danymi do wpłat.

Ps. Jest piękny!!!

PABLOOK
13-11-2010, 19:53
Kalendarze już są u mnie...

Ps. Jest piękny!!!



Już zabijam gwoździe w ścianę ;):mrgreen:.

dlugas1982
14-11-2010, 12:03
polecam jednak dyble i wkręty, no chyba że masz ściankę gk lub gipsówkę :D

biadzi
14-11-2010, 14:51
Kalendarze już są u mnie. Szacuję obecnie koszty i od poniedziałku ruszam ostro z wysyłkami :) Dzisiaj zawiśnie stosowny wątek z wyliczeniami i danymi do wpłat.

Ps. Jest piękny!!!

No i gdzie ten wątek? CZEKAM! ;)

admin
16-11-2010, 07:57
Baner już przygotowany. Czekam tylko na kalkulację kosztów wysyłek. Dzisiaj zawiśnie baner... :)

Marcin_krk
16-11-2010, 14:48
Kalendarze już są u mnie. Szacuję obecnie koszty i od poniedziałku ruszam ostro z wysyłkami :)

Gdzie byly (sa) zbierane zapisy na kalendarz, bo chyba przegapilem ta informacje a znalezc nie moge?

Pumexior
16-11-2010, 23:01
No, dzień już się kończy ;)

MadOnion
17-11-2010, 08:59
Wydaje Ci sie - trwa nadal ;)

admin
17-11-2010, 12:37
Baner już wisi. Kalkulacja kosztów już gotowa, zaraz zaczynam przyjmować zamówienia.

Gio
17-11-2010, 12:58
baner? jaki baner???

mam pytanie przy okazji bo nie miałem do tej pory przyjemności być opublikowanym w kalendarzu:-) czy zwycięzcom głosowania przysługują jakieś gratisowe egzemplarze?

Jacek_Z
17-11-2010, 13:13
baner? jaki baner???

mam pytanie przy okazji bo nie miałem do tej pory przyjemności być opublikowanym w kalendarzu:-) czy zwycięzcom głosowania przysługują jakieś gratisowe egzemplarze?baner jest na dole forum.
O egz autorskim jest cos napisane w regulaminie kalendarza, z którym się zapewne zapoznałeś wysyłając zdjęcia :)

Gio
17-11-2010, 13:18
no tak... Wszystko czytam od góry - i forum i regulamin, więc te dolne partie czasem mi umykają:-P