Zobacz pełną wersję : RAPORT: Zobacz, jak kantują firmy kurierskie.
lupragen
14-07-2010, 18:26
http://www.hotmoney.pl/artykul/raport-zobacz-jak-kantuja-firmy-kurierskie-14518
vJdAXnbgpaY&feature
Miłej lektury i oglądania!
Przecież to materiał, który ma minimum 1,5 roku.
miron19j
14-07-2010, 18:37
Przecież to materiał, który ma minimum 1,5 roku.
a czy coś się w międzyczasie zmieniło?
Żeby nie było zbyt śmiesznie , proceder jest dość popularny w innych krajach , w Norwegii dwa lata temu była wielka afera w związku z takimi zaginięciami i chodziło o naprawdę ogromne kwoty przy których poczta polska może być uznana za żebraków , podobna sytuacja była również w Szwecji .
Diabli nadali! :evil: Właśnie czekam od poniedziałku na dwie przesyłki. Na szczęście za pobraniem, choć i tak nigdy mnie nie spotkało nic takiego ze strony żadnej firmy kurierskiej.
Diabli nadali! :evil: Właśnie czekam od poniedziałku na dwie przesyłki. Na szczęście za pobraniem, choć i tak nigdy mnie nie spotkało nic takiego ze strony żadnej firmy kurierskiej.
Słyszałeś na filmiku? Wysłał aparat za pobraniem a przyszedł przecier pomidorowy...
przy odbiorze za pobraniem sprawdza się towar przy dostawcy.
przy odbiorze za pobraniem sprawdza się towar przy dostawcy.
Oczywiscie ale wpierw trzeba zaplacic bo kurier nie pozwoli otworzyc. A dopiero po zaplacie mozna otworzyc i jak cos jest nie tak, to pisze sie reklamacje.
Jednakze kasy sie nie dostanie od kuriera z powrotem ;(
Dlatego ja preferuje odbior osobisty i tylko w sytuacjach wyjatkowych za pobraniem.
Ale juz mialem sytuacje kilka razy, kiedy kurier nie chcial czekac, az otworze przesylki bo sie spieszyl.
Wystarczylo go nastraszyc, ze w przeciwnym wypadku zglosi sie to do firmy, ze kurier nie dopelnil wszystkich formalnosci.
Mozna rowniez zaplacic i wziać potwierdzenie do podpisania i zanim sie podpisze i odda kurierowi, to wtedy otworzyc paczke.
Kurier nie wyjedzie bez potwierdzenia, a paczke mozna otworzyc bo kurier kase juz wzial.
Oni maja obowiazek byc przy otwarciu.
To samo dotyczy odbioru paczki przy okienku na poczcie.
W kolejce ludzie mnie wyzywali, a ja twardo przy okienku otwieralem paczke choc pani z okienka mnie opieprzala ze stopuje kolejke.
A jak ludzie narzekali to wystarczylo powiedziec ze zobaczymy jak sami odbiora przesylke czy bedzie OK. Od razu zmiekli i byli cicho.
Pumexior
14-07-2010, 21:44
przy odbiorze za pobraniem sprawdza się towar przy dostawcy.
Nie wiem jak kurier ale pani listonoszka nie pozwoliła mi sprawdzić paczki zanim nie dałem pieniędzy ;)
Nie wiem jak kurier ale pani listonoszka nie pozwoliła mi sprawdzić paczki zanim nie dałem pieniędzy ;)
Dokladnie i to jest moim zdaniem OK bo w koncu listonosz nie moze odpowiadac sam za paczke a jak otworzysz i nie dasz kasy to co on ma zrobic z otwarta paczka. Pociagna go do odpowiedzialnosci za otwarcie. Jednakze po zaplacie musi poczekac az otworzysz i jezeli cos jest nie tak to spisujecie protokol i ona / on jest jako swiadfek co bylo w paczce.
Słyszałeś na filmiku? Wysłał aparat za pobraniem a przyszedł przecier pomidorowy...
No dobra, ale ja zawsze jak zamawiam coś więcej niż mało warte części to otwieram paczkę w obecności kuriera. Nigdy jeszcze nie miał nic przeciwko. A jakby w środku był przecier to spiszemy odpowiednie papiery. Zwłaszcza jak zamawiam coś ze sklepu, a nie na allegro itp. Przecież wiadomo, że nie kupiłem pomidora za kilkaset złotych. Może tak u mnie było, bo w większości dostawcy to moi znajomi, ale wydaje mi się, że otwarcie paczki w obecności kuriera/listonosza jest jak najbardziej normalne.
Swoją drogą denerwuje mnie oklejanie paczki taśmą, na której napisy sugerują co jest w środku. Wolałbym jednak szarą zwykłą taśmę i ewentualny napis "uwaga szkło". Chyba, że firmowa taśma ma aż tak wielkie znaczenie dla reklamy. Tak czy inaczej mam nadzieję, że nigdy mnie taka sytuacja nie spotka i Wam też tego życzę. ;)
Mi na poczcie zawieruszyla sie karta od telefonu ,dziwne pani na poczcie powiedzial ze koperta sie sama odkleila...,choc dziwne bo nikt z niej nie dzwonil a nie bylo na niej nawet PIN-U ,moze lubia sobie poprostu zarty robic, no i zeby bylo ciekawiej 800zl...tez gdzies tam komus przeszkadzalo.
z opowiadań "pocztowców" przy piwie (dokładnie sortowni): każda paczka która sugeruje fajną zawartość jest "na oku". Jeśli ugadany jest kierownik zmiany - to się dzielą. I to na sortowni gdzie teraz są kamery itp. Tryb normalny.
Każdą przesyłkę odbieraną na poczcie można otworzyć PRZED ZAPŁACENIEM - warunek: nadawca musi na przesyłce dopisać, iż odbiorca ma prawo to zrobić. W przypadku problemów z otwarciem - wołamy naczelnika poczty (ma takie kompetencje - dziwne, ale jest wtedy KOMISJĄ) i w jego obecności otwieramy - najczęściej naczelnik otwiera. I wtedy decydujemy - ok czy nie. Jeśli nie - odsyłamy. Chyba że zawartość jest "ulotniona w części" - nie przyjmujemy i spisujemy protokół szkody.
Kurier (DPD, DHL, itd): po zapłaceniu możemy otworzyć przesyłkę. Tylko wtedy niestety. Niby 7 pozwalała przed. - Po otwarciu przesyłki w przypadku uszkodzeń itp - spisujemy protokół szkody i zwracamy przesyłkę - WAŻNE!!!!!!: protokół ma być podpisany przez kuriera i.. 1 egz. dla nas, 1 dla nadawcy i 1 dla kuriera. W innym przypadku - kicha.
Przesyłki kurierskie są ubezpieczone (te bez wartości): DHL: do 700 zł, DPD: do 300 zł.
Z mojej praktyki: sram na pocztę bo nie mogę księgować faktur - przychodzą z miesięcznym opóźnieniem. Dlatego wolę zapłacić 13 zł za przesyłkę i mieć pewność że jutro będzie u klienta niż 1,5 zł (czy jak tam mają) i żyć w niepewności. Suma sumarum, taniej mnie wychodzi kurier - w rozliczeniu faktur itp. Nie należy żałować w przypadku fajnej przesyłki w innym przypadku jest loteria.
Blasius.G
15-07-2010, 17:31
Dlatego wiele porządnych sklepów internetowych, wysyłkowych okleja paczki firmową taśmą z firmowym nadrukiem indywidualnym dla sklepu. Przy mocno owiniętym pudełku małe są szanse by ktoś je niezauważalnie otworzył i zamknął nazad po okradzeniu. Kurier ma różne przesyłki i prędzej wybierze te, które łatwiej otworzyć oraz zamknąć bez pozostawiania śladów.
Najbardziej lubie zamawiać duuże rzeczy (np. opony, części nadwozia aut itp.) bo te są tylko foliowane i niczego nie trzeba otwierać by sprawdzić:)
Niemniej humor mam zachwiany bo jutro ma dotrzeć szkiełko, a odbierać będzie osoba, która raczej nie sprawdzi (ja nie będę mógł odebrać). Licze, że wszystko będzie ok. Jest za pobraniem:}
Nie mam slow na to zlodziejstwo !
Przez ostatnie kilka lat wysłałem pocztą parę tysięcy listów poleconych i paczek. Nic nie zaginęło, nic nie skradziono.
Największą głupotą jest przymus wpisywania wartości przesyłki w liście przewozowym czy jak to się tam nazywa, złodzieje mają już z góry ułatwioną drogę. W/g mnie zawsze będą kraść dopóki nikt nie wymyśli coś sensownego na zabezpieczenie się przed takimi sytuacjami.
andrstac
16-07-2010, 08:44
Wcale nie głupota - do wartości wpisanej masz ubezpieczoną paczkę zazwyczaj
Glupota nie jest ,lecz raczej naklejka dla zlodzieji wskazujaca interesujaca przesylke ,poprostu takie ulatwienie dla zlodzieja ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.