Zobacz pełną wersję : Gazeta Prawna namawia do piractwa PS CS4?
Właśnie słyszałem w radiu reklamę, że dzisiaj w Gazecie Prawnej kurs podstaw obróbki (kontrast itp - to z reklamy TV ) zdjęć w PS CS4.
Biorąc pod uwagę, że są to podstawy to jestem ciekaw ile osób jest w stanie kupić oryginalną wersje CS4. Raczej ci, co kupują, to te podstawy znają, a dla tych co nie znają zdecydowanie bardziej przydałby sie kurs na Photoshop Elements.
Pomijam, ze można mieć wersje testowa bo aby ja ponownie zainstalować trzeba niezłe cyrki robić z tego co pamiętam.
Co o tym sądzicie? Czy w naszych realiach nie jest to namawianie lub akceptacja piractwa?
Kurs nie ma nic do rzeczy z legalnością oprogramowania, które użytkownik posiada. Zgodnie z prawem, po zakończeniu okresu testowania (trial) albo należy zakupić licencję albo odinstalować oprogramowanie. Nie widzę związku pomiędzy kursem, a namawianiem do piractwa. Idąc tym tropem myślenia, należałoby założyć, że każdy kto nabędzie kurs będzie działał w złej wierze i próbował piratować PS'a.
Faktem jest, że jednak jest to trochę niefortunne, gdyż co by nie było PS jest programem dla profesjonalistów. A jak ktoś jest profi, to raczej nie szuka edukacji w gazecie codziennej...
(...)
Faktem jest, że jednak jest to trochę niefortunne, gdyż co by nie było PS jest programem dla profesjonalistów. A jak ktoś jest profi, to raczej nie szuka edukacji w gazecie codziennej...
czyli sadzisz ze kazdy kto uzywal PS'a urodzil sie z "profi" zdolnosciami, bo przeciez nie potrzebowal nigdy zadnego tutka, czy innego rodzaju szkolenia?
Pomijam, ze można mieć wersje testowa bo aby ja ponownie zainstalować trzeba niezłe cyrki robić z tego co pamiętam.
?
z całym szacunkiem ale "co autor miał na myśli?"
a co za różnica czy program zainstalujemy z CD przy gazecie (czy to Gazeta Prawna czy DFV) czy ściągniemy ze strony Adobe? Adobe też namawia do piractwa swoich programów?:):)
Pewnie gdyby było to namawianie do piractwa, to Piotr by nas nie zachęcał ;)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=151167
Nie wierzę, że dzieje się to bez wiedzy i akceptacji producenta oprogramowania.
To byłoby dość dziwne, biorąc pod uwagę rangę pisma.
Nie mozna wykluczac ze zupelny laik ma legalnego PSa. Bylem swiadkiem sceny, keidy dwoje mlodych ludzi wybieralo aparat na wakacje. Ogladali sony, male nikony, wieksze kompakty i ktoryms momencie mocno obwieszony zlotem gosc pyta -a ten? wskazujac na d700 za szkielkiem... no to sprzedawca zasunal mu jakis marketingowy belkot z ktorego jegomosc wiele nie zrozumial, ale go kupil... nie dlatego ze byl mu potrzebny czy wiedzial jak wykorzystac jego potencjal... byl drogi a to w 100% zaspokoilo potrzebe lansu na plazy.
podobnie z ps... jakis tam menadzerek dostal macbooka, zlozyl sobie zamowienie na soft - firma placi. no i ma tego PSa i nie ma zielonego pojecia od czego zaczac by zmniejszyc swoje zdjecia na nasza klase z kompakta z hiperzoomem i w srebrzystej obudowie...
no a tacy rowniez kupuja i nosza gazete prawna, obnoszac ja tytulem do ludzi, zostawiaja na stolikach w kawiarniach, na fotelu w sluzbowej toyocie bo to rowniez forma lansu... na czytanie szkoda czasu, ale fajnie wyglada do plastikowego garniaka
Nie od dziś wiadomo, że podręczniki do CSa sprzedają się w tysiącach a sam soft w dziesiątkach. Też uważam, że to trochę dziwne, co będzie za tydzień "Wnuczku, stwórz laurkę dla swojej babci w Adobe Ilustrator z pakietu CS5 Master Collection' ? ;)
czyli sadzisz ze kazdy kto uzywal PS'a urodzil sie z "profi" zdolnosciami, bo przeciez nie potrzebowal nigdy zadnego tutka, czy innego rodzaju szkolenia?
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, że jeżeli ktoś decyduje się na nabycie oprogramowania profi, to raczej nie jest zainteresowany zdobywaniem podstawowych podstaw, tylko poszukuje profi kursu. Aczkolwiek nie wiem jak wygląda ten kurs - może jest całkiem dobry.
Ktoś kupił i napisze co to warte? ;)
trial PS powinien dzialac 3 lata a nie 30 dni... moim zdaniem rewelacyjne posuniecie zrobilo adobe z LR beta 3. Podzialal sobie na legalu 3 miesiace i w polowie okresu cos tam jeszcze usprawnili i obiecali wodotryski... i cieeeeezko sie pozniej odzwyczaic tym bardziej ze wersja finalna jest naprawde lala cacy. jeszcze chwila i nie bedzie konkurencji na runku wywolywarek tak jak nie ma w tej chwili do pro edycji...
Co o tym sądzicie? Czy w naszych realiach nie jest to namawianie lub akceptacja piractwa?
W czyich realiach?
Wersje trial programów dołączana jest do większości książek o nauce obsługi oprogramowanie.
freefly, nie oszukujmy się. Poradniki do PSa z empiku znikają całymi półkami nie dlatego, że ktoś sobie chce triala przez 30 dni poużywać.
Zgadzam się z R, na mnie beta LR3 zadziałała właśnie tak jak napisałeś, doskonałe zagranie ze strony Adobe.
Przy całej masie tanich lub darmowych alternatyw (gimp, PSE, corel) coraz trudniej mi zrozumieć skalę piractwa w tym segmencie.
no a tacy rowniez kupuja i nosza gazete prawna, obnoszac ja tytulem do ludzi, zostawiaja na stolikach w kawiarniach, na fotelu w sluzbowej toyocie bo to rowniez forma lansu... na czytanie szkoda czasu, ale fajnie wyglada do plastikowego garniaka
Gazeta Prawna sprzedawana jest razem w Dziennikiem jako jeden tytuł. Kupując Dziennik ludzie od razu mają wyrzucać do kosza Gazetę Prawna.
freefly, nie oszukujmy się. Poradniki do PSa z empiku znikają całymi półkami nie dlatego, że ktoś sobie chce triala przez 30 dni poużywać.
Zgadzam się z R, na mnie beta LR3 zadziałała właśnie tak jak napisałeś, doskonałe zagranie ze strony Adobe.
Przy całej masie tanich lub darmowych alternatyw (gimp, PSE, corel) coraz trudniej mi zrozumieć skalę piractwa w tym segmencie.
Wydawca Dziennika Gazety Prawnej dołącza do CD z kursem PS, żeby zwiększyć sprzedaż. A ludzie kupują gazety z takimi dodatkami, bez względu na to, czy będą z tego korzystać, czy też nie. Na zasadzie, że może się kiedyś przyda.
Dodam tylko, że w zapowiedziach na jutro (tuż obok informacji o załączonej do gazety płycie z kursem ) jest artykuł o tym co grozi za nielegalne korzystanie z Photoshopa.
Czy prowadzenie i reklamowanie kursów prawa jazdy jest namawianiem do kradzieży samochodów ;)
Analogicznie...
kurs prawa jazdy jest zachętą... do kradzieży samochodu.
Szanowny kolega chyba się zagalopował i to mocno ;)
Co do piractwa. Posiadanie PS nobilituje. Co z tego, że gość potrafi program zaledwie uruchomić. No, ewentualnie zmienić kontrast, jasność i wielkość obrazka. Reszta to czarna magia.
Ale ma PS-a! I nie będzie używać jakiegoś tam Gimpa czy innego "badziewia".
Dlaczego? Bo ma PS, a to nobilituje. Jest prawie jak profi grafik. Tylko to "profi" robi znaczną różnicę ;)
---------------
spóźniłem się z tym prawem jazdy;)
skulinski
13-07-2010, 10:46
trial PS powinien dzialac 3 lata a nie 30 dni... moim zdaniem rewelacyjne posuniecie zrobilo adobe z LR beta 3. Podzialal sobie na legalu 3 miesiace i w polowie okresu cos tam jeszcze usprawnili i obiecali wodotryski... i cieeeeezko sie pozniej odzwyczaic ...
Dlatego też wcale bym się nie zdziwił, ze część wszystkich cracków i keygenów wypuszczana jest przez producentów oprogramowania. Przeciętny student (czy inny początkujący użytkownik) nie kupi legalnego softu, pozna wszelkie zalety programu jadąc na piracie, przez 5 lat studiów przyzwyczai się do konkretnego softu, a po studiach jeśli tylko będzie taka potrzeba - kupi właśnie ten program.
P.S. Czekam właśnie na kuriera z moim LR3 ;]
Analogicznie...
kurs prawa jazdy jest zachętą... do kradzieży samochodu.
Szanowny kolega chyba się zagalopował i to mocno ;)
Co do piractwa. Posiadanie PS nobilituje. Co z tego, że gość potrafi program zaledwie uruchomić. No, ewentualnie zmienić kontrast, jasność i wielkość obrazka. Reszta to czarna magia.
Ale ma PS-a! I nie będzie używać jakiegoś tam Gimpa czy innego "badziewia".
Dlaczego? Bo ma PS, a to nobilituje. Jest prawie jak profi grafik. Tylko to "profi" robi znaczną różnicę ;)
---------------
spóźniłem się z tym prawem jazdy;)
Gadanie bez sensu. Bo co kogo obchodzi, czy ktoś ma PS-a, nawet jak nie umie go obsługiwać. A że ma pirackiego?
To zmartwienie producenta.
Ile osób, które mają Windowsa, potrafią go obsłużyć? Dla nich Windows zaczyna się od włączenia komputera i kliknięcia okienka zamknij.
Dlatego też wcale bym się nie zdziwił, ze część wszystkich cracków i keygenów wypuszczana jest przez producentów oprogramowania. Przeciętny student (czy inny początkujący użytkownik) nie kupi legalnego softu, pozna wszelkie zalety programu jadąc na piracie, przez 5 lat studiów przyzwyczai się do konkretnego softu, a po studiach jeśli tylko będzie taka potrzeba - kupi właśnie ten program.
I tu masz rację. Jeśli ktoś poświęci wiele miesięcy na naukę np. 3ds max na wersji pirackiej jak uczeń lub student, to później kupi ten program. Pracując zawodowo nie będzie miał czasu, żeby przez kolejne miesiące uczyć się tworzenia w innym programie.
Większość ludzi jak przyzwyczai się do czegoś, to później jest skłonna za to płacić. Firmy o tym wiedzą.
Troszkę poza tematem, ale znalazłem wczoraj coś takiego:
http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowanie/apple/102778_adobe_photoshop_extended_cs5.aspx
I zastanawiam się, czy to rzeczywiście wersja extended? Coś ktoś mógłby powiedzieć więcej? Bo cena jest bardzo apetyczna.
Obecnie Adobe wprowadziło program "education" z promocyjnymi cenami na soft. Na tym sofcie (w przeciwieństwie do poprzedniej wersji) można realizować projekty komercyjne - czyli legalnie zarabiać. Podobna cena jest np. w Cortlandzie
Troszkę poza tematem, ale znalazłem wczoraj coś takiego:
http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowanie/apple/102778_adobe_photoshop_extended_cs5.aspx
I zastanawiam się, czy to rzeczywiście wersja extended? Coś ktoś mógłby powiedzieć więcej? Bo cena jest bardzo apetyczna.
Program: Adobe Photoshop Extended CS5 MAC PL Student Edition - Do korzystania z tej wersji oprogramowania uprawnieni są uczniowie szkół średnich oraz studenci uczelni wyższych. ;)
Wracając do tzw. merituma, to GP dołączała kiedyś kurs szybkiego czytania. Nie słyszałem o lawinowym wzroście czytelnictwa po takiej publikacji. Ani o wzroście poziomu IQ w narodzie po wypuszczeniu na rynek testów IQ ;-)
Wracając do tzw. merituma, to GP dołączała kiedyś kurs szybkiego czytania. Nie słyszałem o lawinowym wzroście czytelnictwa po takiej publikacji.
Nie było wzrostu, bo nie było to też celem. Jednak ludzie szybciej czytają. Do tego stopnia, że nie zwracają uwagi na treść.:-)
Ani o wzroście poziomu IQ w narodzie po wypuszczeniu na rynek testów IQ ;-)
Po ilość najróżniejszych wypowiedzi na wszelakich forach i portalach, można odnieść wrażenie, że wszyscy takie testy zakupili. :-) ;) Przecież, gdy tak w istocie nie było, to nikt nie udzielałby się w internecie.
EHH ale ten wątek jest głupi ... ostatnie upały źle wpływają na prace mózgu
EHH ale ten wątek jest głupi ... ostatnie upały źle wpływają na prace mózgu
Mało to jest głupich wątków?
I kto powiedział, że u wszystkich jest upał?
tomek-GL
13-07-2010, 12:27
EHH ale ten wątek jest głupi ... ostatnie upały źle wpływają na prace mózgu
To najmądrzejszy post w tym wątku...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.di.com.pl/images/smilies/piwo.gif)
radekone
13-07-2010, 12:51
Powinni kiedys wydac na cd kurs obslugi drogich lustrzanek dla tych ktorzy takie kupili, ale nadal nie maja pojecia o ich obsludze jak i czesto o robieniu zdjec.
Powinni kiedys wydac na cd kurs obslugi drogich lustrzanek dla tych ktorzy takie kupili, ale nadal nie maja pojecia o ich obsludze jak i czesto o robieniu zdjec.
A po zaraz kurs na cd... nie wystarczy jakieś lusterko 20 cm na 20 cm? ;)
Powinni kiedys wydac na cd kurs obslugi drogich lustrzanek dla tych ktorzy takie kupili, ale nadal nie maja pojecia o ich obsludze jak i czesto o robieniu zdjec.
Raczej poradnik prawny, kogo i kiedy wolno fotografować.;)
Kurs właśnie instaluję (jestem szczęśliwym posiadaczem prenumeraty Gazety Prawnej w pracy), zobaczymy czy coś jest wart.
Chodziło mi o to, ze większość osób jak zapytasz program do obróbki zdjęć powie PS. Teraz w dobie popularności tanich lustrzanek i wakacji wiec dużej ilości zdjęć ktoś oferuje kurs do podstawowej obróbki za pomocą drogiego kombajnu kiedy ten sam producent oferuje wersje dla "amatorów".
Umacnia to tylko przekonanie, że do zmiany podstawowych parametrów potrzebujesz PSa, a tak nie jest. Dziwi mnie po prostu, że GP wybrała akurat taki soft na kurs. No chyba, ze mają nadzieje ze ludzie masowo zaczną kupować soft w znakomitej większości droższy od ich aparatów :)
A mnie nie dziwi. Kursu do GIMP-a nikt by nie czytal :)
Kurs właśnie instaluję (jestem szczęśliwym posiadaczem prenumeraty Gazety Prawnej w pracy), zobaczymy czy coś jest wart.
i jak?
Program: Adobe Photoshop Extended CS5 MAC PL Student Edition - Do korzystania z tej wersji oprogramowania uprawnieni są uczniowie szkół średnich oraz studenci uczelni wyższych. ;)
Jako, że jestem studentem na studiach doktoranckich, to pewnie mogę się załapać. :) Przy kupnie iMaca to był potężny bonus. :)
Pytałem raczej, czy to faktycznie full extended wersja CS5.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.