PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonanie plakatu - jaka stawka?



YANOSZ
12-07-2010, 00:45
Witam.
Poproszono mnie o wykonanie plakatu dla nieduzej firmy.
W moim zakresie bedzie zrobienie zdjecia i oprawa graficzna.
Bardzo was prosze o podpowiedź jaką stawke moge zaproponowac.
Dodam że pierwszy projekt wykonałem niodpłanie w celu zareklamowania się. Ilosc wykonywanych w przyszłosnie to 1-2 na miesiac.
Z podziekowaniem!

P.S.
Zdjęcia nie bedą wymagały wielkiej aranżacji.

ekonet
12-07-2010, 00:47
Pokaż poprzedni projekt. Nie wiemy, co umiesz.

Rafał_Sz
12-07-2010, 09:02
Jeśli jesteś uznanym artystą, to za jedno maźnięcie możesz zażyczyć sobie kilka tysi. Jeśli jednak jesteś składaczem - pstrykaczem, to po prostu stosujesz stawki rynkowe adekwatne do twoich umiejętności, możliwości technicznych i okoliczności. Sam często zasuwam cały dzień za 100 zł, a czasem wykonuje zlecenia za 300 zł, ale za godzinę mojej pracy. Tylko, że sam prowadzę działalność, płacę od tego podatki i wszystkie możliwe koszty idą z mojej kieszeni.

krzysztof jot
13-07-2010, 13:21
rozumiem , że aniś Ty wielki grafik z wieloletnim doświadczeniem, ani zlecenie nie dla klienta korporacyjnego, wiec realnie:
zdjęcie: 100 - 600 zł / lub więcej jeśli coś ekstra, aranżacje, modele, prawa, wyłączność itp, ale jak słoik musztardy - raczej 250 :)
opracowanie graf plakatu, skład, dtp: 250 - 800.
skale dopasuj do czasu i miejsca.