Zobacz pełną wersję : pytanie o akcesoria
mam pytanie. kupuję lustrzankę Nikon D5000
http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d5000-18-55-ii-kit.bhtml?from=nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-07&utm_content=504081
jest do niej obiektyw. nie wiem czy jest dobry, jaki powinnam kupić?
bardzo lubię robić makro znalazłam na allegro zestawy do makro
https://ssl.allegro.pl/item1128440437_zestaw_makro_52mm_nikon_d40x_d50_d6 0_d5000_statyw.html
będzie pasował? a jeśli nie to jaki?
i jeszcze jaką kupić kartę pamięci jaką pojemność i jaki rodzaj- prosiłabym o pełną nazwę żeby znależć na allegro.
z góry dziękuję : >
wiem, że może nie w tym temacie to napisałam, w którym trzeba ale przeglądałam forum na szybko-wybaczcie.
Do tego aparatu najlepiej kup obiektyw Nikkor 18-105 VR, kartę Sandisk Extreme III SDHC 8GB albo 2x 4 GB jak wolisz,
Jeśli chodzi o makro odradzam soczewki bo pogarszają jakość, polecam raczej pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki takie (https://ssl.allegro.pl/item1109133392_pierscienie_posrednie_makro_auto_ca non_ef_ef_s.html) lub dodatkowy obiektyw makro jeśli Cię stać.
Zestaw na początek jest całkiem przyjemny. Jeśli chciałabyś inny obiektyw, np. jaśniejszy, o innym zakresie ogniskowych, musiałabyś napisać jakimi środkami na zakup sprzętu dysponujesz.
Jeśli chodzi o macro to daruj sobie wszelkiego rodzaju soczewki i inne tym podobne badziewie -- strata pieniędzy. Jeśli chcesz bawić się w prawdziwe zbliżenia robali to przydałoby się kupić obiektyw do tego przeznaczony, np: Tamron 90, Tokina 100, Sigma 70 albo 150, Nikkor 105 albo 60. To jaki wybrać też zależy od funduszy przeznaczonych na Twoje hobby :)
Dobre karty polecił kolega wyżej.
Bierz 18-105 VR. Do makro na początek powinno Ci wystarczyć to:
http://www.skapiec.pl/site/cat/57/comp/90713
pozdrawiam ;)
Do makro na początek powinno Ci wystarczyć to:
http://www.skapiec.pl/site/cat/57/comp/90713
Żadne takie! To jest szmelc i zło wcielone -- omijać szerokim łukiem.
Dlaczego? :D No wiadomo, że mając nieograniczony budżet lepiej jest kupić obiektyw makro, ale na początek taki konwerter chyba złym rozwiązaniem nie jest...
Bo jakość obrazka z takim zestawem sięgnie poziomu bruku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/07/1611289-2.jpg
źródło (http://plfoto.com/zdjecia_new2/1611289.jpg)
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,nie-odchodz-prosze,1611289.html
To jest poziom bruku rozumiem? Raynox jest inny od zwykłych soczewek- nie rozmywa obrazu po bokach.
Na miniaturce ciężko cokolwiek ocenić. Ty robiłeś to zdjęcie?
Nie :) W necie jest mnóstwo podobnych zdjęć i setki pochlebnych opini o tym konwerterze. To chyba nie przypadek? Sam swojego czasu bawiłem się odwrotnie zamocowanym heliosem i przez to straciłem ochotę na makro :D Myślę, że taka soczewka na początek jest idealnym wyjściem. Jeśli autor Zainteresuję się tym typem fotografii będzie mógł pomyśleć o czymś poważniejszym typu obiektyw makro, albo choćby pierścieniach z przeniesieniem automatyki. Pierścienie oczywiście byłyby lepszym rozwiązaniem od raxnoxa, ale i cena 2x wyższa :)
Karbulot
11-07-2010, 06:44
Wiesz co bajec, w necie to ja widziałem piekne makra robione denkiem od słoika. Ale nie znaczy to, że denko jest rekomendowane do takich zdjęć. O Raynoxie mam raczej negatywne odczucia. Mam go, od niego zaczynałem i powiem jedno. Na pewno nie poleciłbym tego sprzętu początkujacemu fotografowi (bo mniemam, że Gabax jest początkującym fotografem, przynajmniej mniemam że to jej pierwsza lustrzanka). Raynox wymaga mnóstwo determinacji i przede wszystkim statywu, bo złapać na tym ostrośc graniczy z cudem. Przyznaję, da się tym zrobić ostre zdjęcie. Ale jest to bardzo trudne i wymaga dużo samozaparcia.
Te soczewki sobie odpuść. One strasznie aberrują. Też je kiedyś kupiłem i po testowym zdjęciu powędrowały do szafy. Może się przydadzą, jak wróci mi dziecięca pasja wypalania dziurek na szkolnych ławkach słońcem skupionym na szkle powiększającym.
Zestaw na początek jest całkiem przyjemny. Jeśli chciałabyś inny obiektyw, np. jaśniejszy, o innym zakresie ogniskowych, musiałabyś napisać jakimi środkami na zakup sprzętu dysponujesz.
Jeśli chodzi o macro to daruj sobie wszelkiego rodzaju soczewki i inne tym podobne badziewie -- strata pieniędzy. Jeśli chcesz bawić się w prawdziwe zbliżenia robali to przydałoby się kupić obiektyw do tego przeznaczony, np: Tamron 90, Tokina 100, Sigma 70 albo 150, Nikkor 105 albo 60. To jaki wybrać też zależy od funduszy przeznaczonych na Twoje hobby :)
Dobre karty polecił kolega wyżej.
możesz precyzyjniej określić te obiektywy? chciałem je pooglądać na necie zapoznać się z cenami itd
dziękuję
Wiesz co bajec, w necie to ja widziałem piekne makra robione denkiem od słoika. Ale nie znaczy to, że denko jest rekomendowane do takich zdjęć. O Raynoxie mam raczej negatywne odczucia. Mam go, od niego zaczynałem i powiem jedno. Na pewno nie poleciłbym tego sprzętu początkujacemu fotografowi (bo mniemam, że Gabax jest początkującym fotografem, przynajmniej mniemam że to jej pierwsza lustrzanka). Raynox wymaga mnóstwo determinacji i przede wszystkim statywu, bo złapać na tym ostrośc graniczy z cudem. Przyznaję, da się tym zrobić ostre zdjęcie. Ale jest to bardzo trudne i wymaga dużo samozaparcia.
Te soczewki sobie odpuść. One strasznie aberrują. Też je kiedyś kupiłem i po testowym zdjęciu powędrowały do szafy. Może się przydadzą, jak wróci mi dziecięca pasja wypalania dziurek na szkolnych ławkach słońcem skupionym na szkle powiększającym.
:) i tu się zgadzam
Nie :)
Tak też myślałem :) To już nie wymaga mojego dalszego komentarza, zresztą Karbulot dobrze ujął tą kwestię.
możesz precyzyjniej określić te obiektywy? chciałem je pooglądać na necie zapoznać się z cenami itd
Ale w jakim sensie precyzyjniej?
Tak też myślałem :) To już nie wymaga mojego dalszego komentarza, zresztą Karbulot dobrze ujął tą kwestię.
Ale w jakim sensie precyzyjniej?
chodzi o oznaczenia tak żeby można konkretnie te dane typy wyszukać
chodzi o oznaczenia tak żeby można konkretnie te dane typy wyszukać
Ale to nie potrzebne są dodatkowe oznaczenia... Sigma 150mm to Sigma 150mm -- nie ma innej :) Ew. w Nikkorach patrz na oznaczenie bo nowe szkiełka macro mają AF-S, a 105-tka dodatkowo VR.
silverpaul
11-07-2010, 16:42
Bo jakość obrazka z takim zestawem sięgnie poziomu bruku.
Zgadzam się z kolegą. Mam rzeczony zestaw, raynox ma średnicę 35 mm, a 18-105 ma 67 mm. Winieta jest taka, że sobie początkujący amator nie poradzi, raynox jest genialny do zaawansowanych kompaktów. Pozdrawiam, Paweł
Przyznaję rację, że z zaawansowanym kompaktem i soczewkami jakieś niby makro udało się zrobić. Do 18-105 spróbowałam soczewkę i wiem już, że nie założę już na ten obiektyw żadnej protezy. Aberracja z dodatkową soczewką jak smok. No pewnie, że można motyla nogi klejem do kwiatka przykleić [żart], to może ustoi do foty. ;) Sam obiektyw potrafi w korzystnym ustawieniu zrobić przyjemne fotki, no ale do makra trzeba czegoś więcej. Ja zbieram na obiektyw.
Dziękuje wszystkim :)
Bardzo mi pomogliście, okazało się, że w rfv euro agd w promocji jest również ten Nikkor, który wszyscy mi polecacie, więc zainwestuję chyba w niego :P
no i będę zbierać na obiektyw i pierścienie do makro :)
To cieszymy się bardzo, Twoim szczęściem ;)
http://allegro.pl/item1129100055_sandisk_4gb_sdhc_extreme_iii_20mb_s .html
o taką kartę chodzi? xD
pytam na wszelki wypadek.
jaki kupić i czy kupić filtr polaryzacyjny
Karbulot
14-07-2010, 21:22
A po co Ci filtr polaryzacyjny?
Zaczalbym robic zdjecia ,a potem dopiero przeznaczalbym pieniadze na to co jest mi potrzebne do aparatu. Na filtry jeszcze przyjdzie czas :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.