PDA

Zobacz pełną wersję : Mb-d200



Niedzwiedz
12-12-2006, 11:52
mam kilka pytan bo zasilanie jest marne w d200
czy ten grip tez jest wodobezczelny i pancerny czy to tylko wydmuszka ?
czy na paluszki (6 szt) jest jakis koszyczek ?

Jacek_Z
12-12-2006, 12:12
jest koszyczek w komplecie z gripem na 6 szt paluszków.
klapka zamykająca baterie jest nieciekawa, plastikowa, jakby źle spasowana. W tym miejscu na szczelność bym nie liczył.
cały grip sprawia zdecydowanie mniej pewne wrażenie niż body.
jak dla mnie jest też za szeroki, źle sie trzyma.

Niedzwiedz
12-12-2006, 12:21
Jacku a lapki masz duze ? ja mam spore jakos chwile trzymalem d200 z gripem od JK ale nie przygladalem sie hmm szkoda tej klapki :(

Czornyj
12-12-2006, 12:23
Jak dla mnie największą porażką w tym gripie jest to, że trzymając go nie da się kciukiem dosięgnąć do joysticka i w najlepszym wypadku pozostaje przełączanie pól AF za pomocą kółeczka. Jest to kolejny przykład durnego sępiarstwa - w F6 po prostu na gripie umieszczono drugi joystick, co jak sądzę nie podniosło jakoś niebotycznie kosztu produkcji tego cudu techniki...

Sam kształt jest podporządkowany funkcji - tutaj zmieszczeniu dwóch akku, przez co jest nieergonomiczny. Wielkość rąk nie ma tu specjalnie znaczenia, po prostu jest kanciasty i kiepsko leży w ręce.

Niedzwiedz
12-12-2006, 12:25
o to juz problem choc w s3 nie mialem kolek do sterowania i dawalo rade , kurcze i jeszcze 600pln kosztuje ech.. a i druga baterie trzeba :(

Jacek_Z
12-12-2006, 12:43
łapki mam średnie.
zaletą jest własnie te 6 aa, bo zamienniki na razie jeszcze drogie. nie trzeba mieć drugiej baterii, na 1 akku też chodzi. Grip się przełącza i korzysta zawsze tylko z jednego akku.

najbardziej wkurza to co pisze czornyj - daleko do kółka z wyborem punktu AF.
co prawda da sie bez odrywania ręki inaczej zrobić - pokrętłem, ale jest to nieintuicyjne, trzeba przelatywać wszystkie punkty.

leszeg
12-12-2006, 13:37
a jak juz kupisz to powiem Ci co zrobic zeby klapka sie domykała :) . Faktycznie trzymanie nie jest najlepsze ale w poziomie bardzo pomaga, tu jest wygodniej.

Niedzwiedz
12-12-2006, 13:40
leszeg powiedz teraz ? moze wybiore juz w sklepie dobry albo pod patent ? BTW widze ze dalej nie masz standard zooma czekasz na tokine ? ;)

leszeg
12-12-2006, 13:52
nie mam bo niemam kasy :) jak bym miał to kupił bym sigme 18-50/2.8 macro. Tokina pewnie ze 3 kilo bedzie kosztowała. Nie wybierzesz dobrego bo wg mnie to błąd konstrukcyjny. Zaczepy akumulatorów i koszyczka trzemaja je (aku i koszyk) za płytko i przez to wypychana jest klapka ,a co za tym idzie nadwyrężany ten maleńki zameczek. Ja poprostu podkładam między zaczepem ,a aku kawałeczek plastiki grubości około 1mm i wszytko gra.Aku chowa sie głebiej.

Niedzwiedz
12-12-2006, 14:02
hmm ok popatrze na miejscu i pomysle nad tym Mb tyle ze rozwiazanie z 6 akku mi sie podoba.

Adam Trzcionka
12-12-2006, 15:27
a ja inaczej niż w chór narzekań - bez gripa d200 był ciagle mały i niewygodny. z gripem jest baraardzo, baaardzo dobrze, idealny. dłonie mam duże ; niedźwiedziu - wagowo nie ;-) ale wzrostowo jestesmy podobnego kalibru, trzyma się świetnie. faktycznie zmiana pol AF uciązliwa, zamykanie klapki skandalicznie niedopracowane, o szczelności nie ma mowy. ale ogólnie - zdecydowanie warto i da się trafic za 540 w sklepie.

Niedzwiedz
12-12-2006, 15:35
hmm, sam nie wiem moze go jakos uszczelnie silikonem ;)

Adam Trzcionka
12-12-2006, 15:42
na śmieszność się narażam, ale... mam taki niespejalnie estetyczny patent (podejrzałem u reportera z newsweeka, używał d200): "zagrożone" miejsca okleiłem czarną tasmą izolacyjną ;-)

leszeg
12-12-2006, 15:58
oszpeciłeś :)

Niedzwiedz
12-12-2006, 16:04
i tez tak mysle ze zrobie tzn polece silikonem i potem oblepie tasma izolacyjna jak silikon nie wystarczy , ma nie wyladac ladnie ale ma dzialac sprawnie w kazdych warunkach

Jacek_Z
12-12-2006, 17:06
tak, tylko, że do ładowania AKKU to i tak trzeba tę klapkę otworzyć. Inaczej faktycznie można by to miejsce zaspawać :)

Adak
12-12-2006, 21:59
Moze mam jakis inny grip, ale moj sie domyka i jest szczelny (wiem bo robilem w mocnym deszczu).
Gdyby ktos nie zauwazyl, to dookola klapki jest uszczelka.

No coz, ale moze ja mam jakis super-egzemplarz ;-)

glisek
13-12-2006, 01:47
to ja moze jeszce dodam, ze grip sie nie nadaje do mocowania aparatu na statywie - wszysko sie chwieje i to z lekkimi szkielkami.
luzy i to wyrazne sa na laczeniu aparatu z gripem i co ciekawsze na dolnej sciance gripa (tam gdzie przykreca sie statyw). Ten plastik jest po prostu troche za miekki.

Adak
13-12-2006, 01:48
to ja moze jeszce dodam, ze grip sie nie nadaje do mocowania aparatu na statywie - wszysko sie chwieje i to z lekkimi szkielkami.

Z tym sie niestety zgodze, ale...
Jeszcze nie widzialem gripa, ktory by nie mial tej przypadlosci ;-)

Jedynie puszki z "wbudowanym" gripem sa sztywne.

Wini
13-12-2006, 01:53
Jedynie puszki z "wbudowanym" gripem sa sztywne.
Taaak, potwierdzę,... F4 :shock:
Ale z F80 też nie było źle.

stig
13-12-2006, 08:33
to ja moze jeszce dodam, ze grip sie nie nadaje do mocowania aparatu na statywie - wszysko sie chwieje i to z lekkimi szkielkami. Albo masz slabo dokrecony albo jakis felerny egemplarz. Moje obydwa trzymaja jak beton. Luz jaki mozna by stwierdzic to typowy, dla dwoch czesci, ktore nie sa caloscia. :)
W zadnym przypadku nie chwieje sie na statywie, a zdarza mi sie przypinac z duzo ciezszymi szklami niz krotkie stalki.

Niedzwiedz
13-12-2006, 09:00
no to dzieki wszystkim za uwagi pojde i poprzymierzam kilka egzemplarzy :) poszukam wersji z uszczelka i zamykajaca sie klapka :) co do spasowania gripa z body tez popatrze choc d200 od dolu ma gume wiec pasowanie moze byc bardzo ciasne :)

leszeg
13-12-2006, 11:55
ja uzywam gripa i mocuje na marnym statywie powiazanym drutami i fakt ,że sie kiwa i drga ale to wina statywy ,a raczej głowicy. Ustawiam na samowyzwalacz i ma sie uspokoic :) grip jest od spodu solidny i wytrzymał nawet sigme 24-70 w pozycji pionowej uniósł.

fragles
13-12-2006, 14:23
ja tam się nie znam ale może można nakleić pasek czegoś (np bardzo cienkiej pianki) na dół aparatu/górę gripa i w ten sposób sprawić aby lepiej do siebie nawzajem przylegały po skręceniu.

glisek
13-12-2006, 16:04
Albo masz slabo dokrecony albo jakis felerny egemplarz. Moje obydwa trzymaja jak beton. Luz jaki mozna by stwierdzic to typowy, dla dwoch czesci, ktore nie sa caloscia. :)
W zadnym przypadku nie chwieje sie na statywie, a zdarza mi sie przypinac z duzo ciezszymi szklami niz krotkie stalki.

Stig, to ja sie chyba do Ciebie w przyszlym tygodniu odezwe i podjade, bo moze i masz racje :)
ale raczej na moj gust, to plastik nie jest fantastik :)

Niedzwiedz
14-12-2006, 10:53
no dobra ZAKUPILEM jak przyjdzie zostanie przetestowany na jakis bagnach hehe ;)

mswilk
14-12-2006, 15:38
Jak dla mnie największą porażką w tym gripie jest to, że trzymając go nie da się kciukiem dosięgnąć do joysticka i w najlepszym wypadku pozostaje przełączanie pól AF za pomocą kółeczka.

... to zupełnie tak jak w MB-D80, nie wspominając o tym, żeby mieć na stałe dokręconą płytkę do statywu ...

leszeg
15-12-2006, 11:46
no ale po to chyba jest ta mozliwosc w gripie z ustawieniem pól ostrości bo konstruktorzy wiedzieli ,że nikt takiego długiego kciuka niema.

Niedzwiedz
15-12-2006, 12:41
w instrukcji d200 pisalo ze af-on i kolka brzmi rozsadznie zobaczymy jak w praktyce wyjdzie ?

leszeg
15-12-2006, 12:49
da sie ładnie wszytko ustawic i przyzwyczaić tez.

Niedzwiedz
15-12-2006, 12:50
czlowiek jak swinia do wszystkiego przywyknie :) tak mawial moj dziadzio :)

leszeg
15-12-2006, 12:53
dobrze mawiał :)

Adak
15-12-2006, 16:09
w instrukcji d200 pisalo ze af-on i kolka brzmi rozsadznie zobaczymy jak w praktyce wyjdzie ?

Nosz wlasnie, instrukcji nie mam pod reka, a wciskanie AF-on i krecenie kolkiem skutkuje tylko zmiana przeslony.

Co jeszcze mam wcisnac? ;-)

Niedzwiedz
15-12-2006, 16:44
ustawienia w menu o opcji AF-On na Mb-d200 (radze a jeszcze nie mam dobre)

Adak
15-12-2006, 16:58
ustawienia w menu o opcji AF-On na Mb-d200 (radze a jeszcze nie mam dobre)

No i dobrze radzisz bo ja mam, a nie wiedzialem ;-)