PDA

Zobacz pełną wersję : Wężyk spustowy do Nikona D70



aonline
25-04-2005, 22:13
Czy byłby ktoś z was zainteresowany następującymi urządzeniami :

1. Wężyk spustowy do Nikona D70
2. Bezprzewodowe (radiowe do 20-40m) wyzwalanie migawki w D70

Jaka byłaby rozsądna cena za takie akcesoria?


PS. Tylko mi nie piszcie że się tego nie da zrobic. Oczywiście nie jest to żart i nie ma w tym żadnej ingerencji w elektronike aparatu ani też groźby uszkodzenia sprzętu.

BartekIgnasiak
25-04-2005, 22:46
szczegoly?

aonline
25-04-2005, 22:57
??? Jakie szczegóły? Zamierzam produkowac takie gadżety. Czy cena 80 zł - poz1 i 150 zł poz 2 są do zaakceptowania?

Długośc wężyka - ok. 0.5 m zakończona przyciskiem lub możliwośc wpięcia przedłużacza

Czy kogoś z Was coś takiego interesuje. Pytam bo chcąc utrzymac takie ceny i wystawic rachuneczek :) muszę kupic większą ilośc elementów.

c2h5oh
25-04-2005, 23:51
Jestem gotow kupic wezyk za 50-60zl, ale pod warunkiem ze albo zobacze go w dzialaniu, albo ktos z forumowiczow potwierdzi mozliwosc przypiecia czegos takiego.

irekka
26-04-2005, 08:03
Na pewno byłoby to świetne rozwiązanie do gripa. Jakis rysunek może ??? Chyba, że masz prototyp. Bo zdalne wyzwalanie, przy pilocie który i tak ma zasięg 10 metrów - tu nie widze zastosowania (przynajmniej w moim przypadku).

Ponury_Kosiarz
26-04-2005, 08:46
2. Bezprzewodowe (radiowe do 20-40m) wyzwalanie migawki w D70


150 to jak dla mnie cena nie do zaakceptowania, ponieważ cena oryginalnego pilota do D70 waha się w granicach 100 zł. Alternatywne urządzenia to koszt ok. 50-60 zł, więc aby produkt był atrakcyjny, nie może kosztować więcej od oryginalnego.
Jeśli chodzi o zasięg, to jest to dla mnie sprawa drugorzędna, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, w której odszedłbym od sprzętu na 40 metrów :mrgreen:
Do tego dochodzi ergonomia i estetyka wykonania - dla mnie osobiście oryginalny pilot jest zbyt mały :-)
Pozdrawiam !

aonline
26-04-2005, 12:58
Widzę że zainteresowanie jest raczej przeciętne - więc poprzestane na moim prototypie z którego jestem zadowolony :) i to bardzo. Radiówkę używam wtedy jeśli nie mam możliwości stac przed aparatem i wymachiwac pilotem, często tez wężyk spustowy mnie denerwował, bo stwarzał możliwośc (przynajmniej tak mi sie wydaje) że czasem zapomina się że ma sie go w ręce i można razem z aparatem i statywem powędrowac na podłogę. A tak to pilot radiowy wisi mi przy pasku od spodni i jak potrzeba to sobie cykam :) Czasem kładę sobie aparat na statywie, wyłączam lampkę od AF żeby się nie rzucała w oczy, wyłączam lampe błyskową i siedzę sobie na ławeczce obok aparatu na statywie i łapię różne scenki uliczne :) koledze też kiedys robiłem podobne ustrojstwo do motolotni, aparat był zamontowany na wysięgniku żeby mógł panoramki łapac i sobie cykał fotki sterowany z układu czasowego - 1 fotka co minutkę. A pilot sobie latał nie odrywając rąk od tego ich wolanta czy jak to się tam u nich nazywa. Parę razy też próbowaliśmy podczepia aparat do latawca ( oczywiście broń boże nie d70 tylko prostego kompakta z dorobionym spustem na radio ale fotki wychodziły zbyt przypadkowe ( na 150 dobre były może ze 3 ) To tyle.

Aha - Kosiarz - nie przepłacaj za "alternatywne urządzenie" - ja mam w domu pilota za 9,99 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49337343

i też działa :lol: tyle że trzeba nim wymachiwac

No dobra. W takim razie można zamknąc ten temat lub go po prostu wykasowac żeby nie zasmiecac forum

Ponury_Kosiarz
26-04-2005, 13:03
heheh tez za 9,90 to z kolei za wielki :D
A tak z ciekawości, możesz wrzucić tu fotkę tego swojego radiowego pilocika ?
tylko tak z zewnątrz i może jakaś zapałka dla porównania :D

Pozdrawiam !

pooley
26-04-2005, 13:05
no radiowe byloby super :) tylko ta cena... :(

aonline
26-04-2005, 13:14
fotki ? :lol: :lol: :lol: w życiu bym sie nie pohańbił i nie pokazywał tego badziewia :lol: :lol: To prototyp polutowany na płytce uniwersalnej, bez obudowy - widok nie wygląda na tyle ciekawie żeby byc chwytem marketingowym :) i nie chce was straszyc. Jest tam tez zastosowany pewien ciekawy pomysł którego nie chciałbym puszczac w świat :lol: :lol: bo na ten temat mailuję z moim kolegą w Holandii i jest całkiem możliwe że oni takie cos mogą zamówic. Jeśli tak się stanie - wtedy jak zrobię partię towaru do wysyłki - w obudowie itp, to z pewnościa dam tu zdjęcie. Na zachodzie można kupic podobne rzeczy - ale sa ciut droższe.

http://www.kapshop.com/index.php?manufacturers_id=12


No to lece :)

[ Dodano: Wto 26 Kwi, 2005 ]

no radiowe byloby super :) tylko ta cena... :( ?????? żałuj że nie widziałeś - mój kolega mało nie spadł ze stołka. Same części do tego kosztuja ok. 60 zł (przy 100 kompletach) , do tego projekt płytki i dedykowane obudowy. Podobne systemy na zachodzie nie schodzą poniżej 130 Euro !!!


:lol: :lol: :lol: Myślałem że właśnie cena będzie dla Was najbardziej atrakcyjna z tego wszystkiego :lol: :lol: :lol:

pooley
26-04-2005, 13:21
mam tylko pytanie, uzywasz w tym swoim patencie patent radio->IR czy radio->USB ?? 8)
to tak z ciekawosci :wink:

aonline
26-04-2005, 13:30
radio - IR

Nie ma tam oczywiście żadnej ingerencji w elektronikę aparatu. Natomiast jeśli byłoby to puszczone na USB to z pewnością cena byłaby kilkukrotnie wyższa, Zresztą nigdy bym się nie podjął tego typu zlecenia nie mając zamówienia conajmniej na kilkaset sztuk. Zbyt dużo przy tym jest pracy. Nie wiadomo nawet jak tym sterowac przez USB - a Nikon pewnie by mi tego nie powiedział :) :) :)

pooley
26-04-2005, 13:48
a tak dla scislosci... bulb tez funkcjonuje :?:

aonline
26-04-2005, 14:02
Obawiam sie że nie - ale popróbuje. :lol: Nikona D70 mam od niespełna 14 dni :lol: i jesli tylko zwykly pilot moze to wyzwolic w ten sposób - to mój pewnie też. Ale nie mam pojęcia i muszę to wypróbowac Z drugiej strony jaki byłby sens takiego czegoś? przy długich czasach naświetlania naciśnięcie spustu migawki nie ma żadnego znaczenia. Tym moim natomiast - po podłączeniu do układu czasowego można by robi zdjęcia sekwencyjne - np co kilkanascie sekund - minut i to jest chyba lepsze zastosowanie takiego sterowania. I think.

pooley
26-04-2005, 14:09
najlepiej by bylo, jak by byla mozliwosc:
- zwyklego odpalania migawki
- bulb
- zdjecia sekwencyjne z mozliwoscia ustawiania odstepow czasowych od 1s do np. 60 min - oczywiscie wszystko do wgladu na podswietlanym ekraniku lcd ;)
no i zeby to wszystko kosztowalo gora 19.90 zl... hihihi

aonline
26-04-2005, 14:26
No jest to mozliwe! :lol: Wynajmujesz fachowca zza wschodniej granicy i on ci to wszystko za 19.90 zrobi. Tyle że za 19.90 za godzinę :lol: :lol: :lol:

kolaczek
14-08-2005, 11:03
Ja mam pytanie odnośnie tego węzyka spustowego do D70 :)
Węzyk jest dwustopniowy? Tzn 1-AF i 2-Wyzwolenie migawki?

trigger
14-08-2005, 20:49
Mi kiedyś chodziła taka myśl po głowie - kupić pilota do D70 - on działa tak: musimy traifić w czujnik na aparacie, no i teraz gdyby kupić do tego kawałek światłowodu (raczej nie jest drogi) i podłączyć do pilota (można to nawet bardzo estetycznie zrobić) a koniec do "czujnika" na aparacie (podobnie bodajże połączony jest grip) to odpada konieczność celowania i mam już gotowy wężyk spustowy oraz pilota w jednym. Na razie nie próbowałem bo nie mam pilota (no i kasy na niego) ale pewnie niedługo spróbuję. Ja się na tym nie znam ale jeśli będzie działać do to pilota będzie trzeba dołożyć mniej niż 10zł i jest wężyk. :?: :?:

kolaczek
14-08-2005, 20:56
Jednak wolalbym coś dwustopniowego :)

irekka
15-08-2005, 10:06
trigger - a czy uzywając pilota do telewizora musisz celować w telewizor ??? W d70 jest identycznie, jest bardzo szeroki kąt tolerancji, więc patent ze światłowodem nie jest najszczęśliwszy, a jeżeli upierasz się z celowaniem to bardzo tanio mozna kupić takie wskaźniki laserowe - przyklejasz raz do pilota i masz :-) Pilot spełnia rolę węzyka - tylko nie ma węzyka fizycznie bo nie jest potrzebny. W gripie konieczność stosowania światłowodu wynika z wzajemnego położenie nadajnika i odbiornika. Oryginalny pilot ma jeden przycisk (ja cały czas polecam wykorzystanie dowolnego uniwersalnego pilota z mottem z reklamy Dosi, chyba że ktoś naprawdę często używa) więc oczywiste, że nie ma możliwości rozdzielenia etapu ostrzenia od wyzwalania. I w praktyce nie jest to potrzebne (mi).

fridrih
15-08-2005, 19:06
ja wezyk tez kupie od zaraz, tego mi brakuje do d70