Zobacz pełną wersję : Pytanie, podpowiedz, portret... fotografa.
Kwiatek111
07-07-2010, 14:37
Wszystko fajnie tylko ze ten temat powinien byc w dziale foto technika
Sebastian - jest taki wątek gdzie możesz szukać takich opisów, schematów, wrzucać swoje by się pochwalić, albo czegoś dowiedzieć:
Plener:
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69089
Wnętrza:
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69091
Jeśli jeszcze nie znasz... to do czytania! Olbrzymia ilość informacji w tych wątkach, naprawdę sporo można się z tego nauczyć ;)
Wpadaj do działu lampy błyskowe tam masz masę tego typu setów i rozterek do podejrzenia ;)
Nie napisałeś najważniejszego - jak pracowały lampy? CLS czy radio? Manual czy automat? Jakie moce/kompensacje, to wszystko ma wpływ.
Zdjęcie wydaje się być naświetlone ok, ale po co iso400? nie lepiej zajść z przysłoną i rozmyć bardziej tło?
edit: S4INT mnie ubiegł ;)
Sebastianito
07-07-2010, 15:46
Masz racje powinienem to napisac.
CLS w manualu. SB900 na 1/36 Sb600 na 1/64 a ISO 400 bo mi sie zapomnialo... a robione bylo w ramach cwiczen..
Też uważam ze ISO 400 i f5 to troche złe wartości. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Po co SB600 strzela w ściane?
ThomasVoland
09-07-2010, 19:49
Moim zdaniem do takiego zdjęcia lampy są zupełnie zbędne (no chyba że już tak ciemno było, ale generalnie te lampy nic tam nie wniosły imo). No i jak już wspomniano, jest taki temat i ma grubo ponad 150 stron...
EDIT
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69089
Post Sebastiana przeniosłem do odpowiedniego wątku (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=1983641#post1983641) -- zapraszam w nim do dyskusji.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.