PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie, podpowiedz, portret... fotografa.



Kwiatek111
07-07-2010, 14:37
Wszystko fajnie tylko ze ten temat powinien byc w dziale foto technika

morzon
07-07-2010, 14:50
Sebastian - jest taki wątek gdzie możesz szukać takich opisów, schematów, wrzucać swoje by się pochwalić, albo czegoś dowiedzieć:

Plener:
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69089

Wnętrza:
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69091

Jeśli jeszcze nie znasz... to do czytania! Olbrzymia ilość informacji w tych wątkach, naprawdę sporo można się z tego nauczyć ;)

kisio
07-07-2010, 14:55
Wpadaj do działu lampy błyskowe tam masz masę tego typu setów i rozterek do podejrzenia ;)

Nie napisałeś najważniejszego - jak pracowały lampy? CLS czy radio? Manual czy automat? Jakie moce/kompensacje, to wszystko ma wpływ.

Zdjęcie wydaje się być naświetlone ok, ale po co iso400? nie lepiej zajść z przysłoną i rozmyć bardziej tło?

edit: S4INT mnie ubiegł ;)

Sebastianito
07-07-2010, 15:46
Masz racje powinienem to napisac.

CLS w manualu. SB900 na 1/36 Sb600 na 1/64 a ISO 400 bo mi sie zapomnialo... a robione bylo w ramach cwiczen..

AdamoN
09-07-2010, 19:34
Też uważam ze ISO 400 i f5 to troche złe wartości. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Po co SB600 strzela w ściane?

ThomasVoland
09-07-2010, 19:49
Moim zdaniem do takiego zdjęcia lampy są zupełnie zbędne (no chyba że już tak ciemno było, ale generalnie te lampy nic tam nie wniosły imo). No i jak już wspomniano, jest taki temat i ma grubo ponad 150 stron...


EDIT
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69089

swider
09-07-2010, 20:59
Post Sebastiana przeniosłem do odpowiedniego wątku (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=1983641#post1983641) -- zapraszam w nim do dyskusji.