Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : statyw na piesze wycieczki i do samolotu



KECIF
06-07-2010, 15:48
Witajcie

Prośba o poradę przed wyjazdem, szukam statywu głównie na piesze wycieczki oraz do zabrania w podróż np. samolotem. Wychodzi że musiałby by mieć jak najmniejszą wagę oraz oczywiście być w miarę stabilny :-)
Długość po rozłożeniu jest już mniej ważna.
Ciekawe czy jest na rynku coś, co możecie polecić.

kux
06-07-2010, 15:50
manfro 190 ?

wilk325
06-07-2010, 16:25
Jeżeli cena nie odgrywa roli ( o niej nic nie piszesz ) to:
statyw Manfrotto 055CX3 (http://www.imfoto.pl/produkty/2684/manfrotto-055cx3.html)
głowica Gitzo głowica kulowa GH1781QR (https://www.foto-net.pl/sklep/produkt33890-g%C5%82owica-kulowa-GH1781QR.html)

swider
06-07-2010, 16:27
Oj Tadziu... humor się Ciebie trzyma :D

wilk325
06-07-2010, 16:30
Oj Tadziu... humor się Ciebie trzyma :D

o statywach Gitzo;) nic nie wspomniałem:)
Przecież ma być lekko i poręcznie.

Stradivarius
06-07-2010, 16:34
Jeżeli cena nie odgrywa roli ( o niej nic nie piszesz ) to:
statyw Manfrotto 055CX3 (http://www.imfoto.pl/produkty/2684/manfrotto-055cx3.html)
głowica Gitzo głowica kulowa GH1781QR (https://www.foto-net.pl/sklep/produkt33890-g%C5%82owica-kulowa-GH1781QR.html)

Piękny zestaw tylko .....hm ta suma cen :-(:wink:

swider
06-07-2010, 16:36
o statywach Gitzo;) nic nie wspomniałem:)
Przecież ma być lekko i poręcznie.
No właśnie... dlatego z tym Manfrotto to żart, nie? Tanie i ciężkie g.wno, nie to co Gitzowe carbon fiber ;););)

Stradivarius
06-07-2010, 16:43
No właśnie... dlatego z tym Manfrotto to żart, nie? Tanie i ciężkie g.wno, nie to co Gitzowe carbon fiber ;););)
Hi :lol:. Zestawik w sam raz do samolotu ....

wojtas0009
06-07-2010, 17:28
slik 340 DX :) jak może być coś większego to 330 DX, dla obniżenia wagi o jakieś 200-300g można jeszcze skrócić kolumnę ;)
no... chyba, że coś z powyższych propozycji :D

KECIF
06-07-2010, 17:36
Ja pytałem poważnie a tu ;-(
Przy tych cenach to body do głównego a statyw jako podręczny ;-)

a na poważnie to suma wagi statywu i głowicy wynosi prawie 3 kg, kto z tym będzie łaził po górach ?? :-)

KECIF
06-07-2010, 17:41
slik 340 DX :) jak może być coś większego to 330 DX, dla obniżenia wagi o jakieś 200-300g można jeszcze skrócić kolumnę ;)
no... chyba, że coś z powyższych propozycji :D


O tych SLIKach to może ktoś coś więcej wypowiedzieć, wagowo jak i CENOWO dla mnie są OK.
Pytanie jak z wykonaniem i wytrzymałością ?

swider
06-07-2010, 17:43
Ja pytałem poważnie a tu ;-(
No to masz odpowiedź wyżej. Ja też używam Slik'a 330DX i sobie chwalę :)

wilk325
06-07-2010, 17:46
Ja pytałem poważnie a tu ;-(

Ja też odpowiedziałem poważnie - używam i sobie chwalę.
PS. następnym razem określ przedział cenowy, a nie będzie takich kwiatków:)

Stradivarius
06-07-2010, 19:12
No to masz odpowiedź wyżej. Ja też używam Slik'a 330DX i sobie chwalę :)

Też używam Slik-a 330DX i szczerze żadnego zachwytu:-(.
Polecił bym Ci raczej coś z rodziny Giotto's.
Cena wyższa ale wykonanie i dołączony osprzęt zupełnie z innej bajki niż Slik.
Wszystko możesz pomacać w Fotoceny.pl w Chorzowie, a z Katowic blisko.
http://www.fotoceny.pl/category/index/id/648/

wojtas0009
06-07-2010, 19:15
Ja właśnie też od kilku miesięcy używam 330DX i jak najbardziej go chwalę :) za 280zł nie wiem czy można znaleźć coś takiego razem z głowicą... :)
jest lekki i solidny, kiedy ja szukałem statywu nigdzie nie mogłem znaleźć jego recenzji/testu, a powiem że za te pieniądze... jest warto ;) wykonanie i wytrzymałość według mnie ok. bez problemu utrzymał 40D z 70-200 2.8 i lampą
340DX jest podobno bardzo podobny- z opinii, a i sam trochę go obmacałem w sklepie- jakoś wolę mieć 2 dłuższe nogi niż 3 krótsze... :D

// też myślałem o Giottos, bardzo fajne statywy robią. Warto też przemyśleć Benro, np. http://jabbafoto.pl/opis/561795/benro-classic-a-058m8.html
całkiem sensowny statyw+ jakaś głowica i pięknie... ;)

Stradivarius
06-07-2010, 19:28
KECIF wszystko zależy od twoich potrzeb.
Jeżeli ma to być podstawowy sprzęt to radził bym coś
z wyższej półki żeby potem sobie w brodę nie pluć
że mogło być lepiej. Jeżeli dodatkowy statyw to możesz jeszcze
wziąć pod uwagę Benro. Mają zdaję się takie modele o małych wymiarach po
złożeniu. Zdaje się Transformer Travel Angel taką nazwę noszą.

kux
06-07-2010, 19:28
Jeżeli cena nie odgrywa roli ( o niej nic nie piszesz ) to:
statyw Manfrotto 055CX3 (http://www.imfoto.pl/produkty/2684/manfrotto-055cx3.html)
głowica Gitzo głowica kulowa GH1781QR (https://www.foto-net.pl/sklep/produkt33890-g%C5%82owica-kulowa-GH1781QR.html)


a jeśli odgrywa, to można te nogi kupić taniej.....

Strus
06-07-2010, 21:38
Velbon Sherpa 435 (http://www.ceneo.pl/313444s)

Wazy kilogram, dzwiga spokojnie S5 + 24-70 i po zlozeniu ma 53cm razem z glowica. Mam i polecam z czystym sumieniem. To jest wlasnie moj statyw na spacerki itp. Ciezszy kaliber to juz frotka ze stopki

KECIF
06-07-2010, 22:50
Ja też odpowiedziałem poważnie - używam i sobie chwalę.
PS. następnym razem określ przedział cenowy, a nie będzie takich kwiatków:)

Ok, następnym razem się poprawie ;-)
Wyszedłem z założenia że statywy z wyższej półki to nie na wycieczki, zwłaszcza górskie.
Jednak bardziej jako amator, tysiaka wolę dołożyć do kolejnej stałki niż na statyw.
W pierwszej kolejności przyjrzę się SILKowi :-)
Wszystkim dzięki za podpowiedzi

zakwas
07-07-2010, 10:01
Benro travel angel

Pawel92
08-07-2010, 13:13
Benro travel angel

+1.
Wersja węglowa daje rade pod względem wagi. Cenowo trochę mniej ;)

karabud
25-07-2010, 08:53
ja równiez szukam czegos malego(podrecznego na tyle na ile sie da po zlozeniu), o udzwigu skutecznym max 2,5kg i w cenia powiedzmy okolice 300zl - czy mozecie polecic cos jeszcze?

krzysiekn
25-07-2010, 13:54
witam.mam velbona cx 460 mini.złożony ma 30 cm.max.rozłożony ok.65 cm.max.udźwig to 2.5 kg i to jest prawda,a nie reklama.używam go i w góry i na rowerowych wycieczkach.zapinałem do niego d90 z gripem i 70-300 vr.nic nie drgało i wszystko działało bardzo dobrze.dla bezpieczeństwa zawsze jedna noga statywu była w osi obiektywu,ale tak robię zawsze.kupiłem go za 125 zł.na allegro.

amirez
25-07-2010, 18:04
A może monopod wystarczy?
Posłuży jako podpora do aparatu i kijek do podpierania podczas wędrówek.
Taniej i lżej.

karabud
25-07-2010, 18:07
nie chce lzej. tylko cos stosunkowo malego i dobrze podpierajacego ;)

wojtas0009
25-07-2010, 19:31
stosunkowo małe i stosunkowo lekkie- Slik 340 DX ;)
daje rade, mam 330 DX- większy brat, ale 340 też się bawiłem( znajomy zakupił bo uznał że 330 za wysoki...)
polecam

karabud
25-07-2010, 19:33
Dzieki;) Jeszcze raz wyraznie napisze- wazne zeby byl MALY po zlozeniu i utrzymywale perfekcyjnie max 2,2kg przy czym nie musi byc lekki ;)

krzysiekn
25-07-2010, 20:52
a ja dalej przy velbon cx 460 mini.wpisz w goglach i sprawdź opis.jest w nim wszystko,czego potrzebujesz.

Gio
25-07-2010, 21:34
http://allegro.pl/item1147699136_statyw_traveller_mini_pro_hama.html

Miałem ze sobą w dalekiej podóży. Przy huraganie stabilności nie gwarantuje, ale stawiałem na tym d700 z sigmą 12-24 i dawało radę. rozmiar mikroskopijny jak na statyw.

bebol
25-07-2010, 21:44
A może coś takiego, tanie, stosunkowo lekkie i podobno to same co Benro.

http://allegro.pl/item1149429181_induro_alloy_6m_a013_ballhead_sa0_p romocja.html