PDA

Zobacz pełną wersję : ciekawe miejsce nad naszym morzem na tygodniowe wakacje



kamilkamien
06-07-2010, 13:47
Jak w temacie zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze miejsca, tego jedynego, na błogie tygodniowe wakacje z partnerką. Interesuje mnie w miarę nie drogi pensjonacik/pokoik itp. z godziwymi warunkami. Odpadają w moim rankingu kurorty mające pięć gwiazdek przy nazwie, z salonami SPA i fitnesami w ofercie... Chodzi mi głównie o miejsce gdzie można odbyć nocleg i przygotować sobie małe co-nieco do jedzenia. Lokalizacja tyczy się terenów w kierunku Koszalina, Kołobrzegu i Darłowa (ogólnie aby już z miejsca noclegowego nie było daleko nad morze). Mieszkam na pograniczu kuj-pom. i pom. a ruszając na wakacje chciałbym nie sugerować się internetowymi ofertami ośrodków wypoczynkowych. Proszę więc wszystkich zainteresowanych tematem o polecenia konkretnego miejsca do tego rodzaju wypoczynku.

ZgReDoL
06-07-2010, 13:59
Polecam Dźwirzyno:
tu byłem wczesniej:
http://www.ela.witajcie.pl/ela/

a tu jade w tym roku;
http://www.irena.dzwirzyno.com/

To domy na wprost siebie. Do morza jest 200m, wokolo pelno jadlodajni, sklepow, dobre zaplecze.

W domu z pierwszego linka bylem osobiscie i polecam. Jednak w tym nie udalo mi sie znalezc tam odpowiedniego pokoju, (potrzebuje duzy) wiec wybralem druga oferte, ktora tez brzmi dobrze.

W Dźwirzynie odpoczniesz, jesli nie szukasz gwaru, lansiarskiego sposobu bycia itp przypadlosci duzych miejscowosci.

Robert_P
06-07-2010, 14:11
Miejscowość Wicie , kwatery http://www.infowczasy.com/index.php/miejscowosci/wicie_wczasy_nad_morzem/hinc_ewa_w_zaciszu
Miejscowość bardzo spokojna więc jeśli szukasz wielu nocnych atrakcji to nie bardzo lecz jeśli spokoju we dwoje to jak najbardziej polecam . Pozatym piękne plaże i warunki u Państwa Hinc są OK.
Ja mam tam przyczepę kampingową i jeżdzę już od kilku lat w to miejsce.

ps. w pobliżu masz Darłowo i Jarosławiec gdzie uciech jest bez liku . Polecam też zabrać rower .

ptero
06-07-2010, 16:42
polecam Karwię parę kilometrów od Władysławowa, puste plaże mało turystów

Majek
06-07-2010, 17:11
Oj, w Karwi to mało turystów już nie ma... Kiedyś tam była cisza i spokój. A teraz tłumy dzikie. Się jakoś ta Karwia popularna i modna zrobiła. Ja w tym roku (już drugi rok z rzędu) jadę z rodziną do Dębek. Kilka kilometrów dalej na zachód od Karwi idąc brzegiem morza i już zupełnie inny świat. Nikt nie patrzy na mnie jak na idiotę, jak w piżamie i kaloszach rano po pieczywo do sklepu idę...

Tylko to nie miejscowość dla tych, co chcą się po klubach i diskotekach wyszaleć. Tam jest zadupie.

wilk325
06-07-2010, 17:19
Miejscowość Wicie , kwatery http://www.infowczasy.com/index.php/miejscowosci/wicie_wczasy_nad_morzem/hinc_ewa_w_zaciszu
Miejscowość bardzo spokojna więc jeśli szukasz wielu nocnych atrakcji to nie bardzo lecz jeśli spokoju we dwoje to jak najbardziej polecam . Pozatym piękne plaże i warunki u Państwa Hinc są OK.
Ja mam tam przyczepę kampingową i jeżdzę już od kilku lat w to miejsce.

ps. w pobliżu masz Darłowo i Jarosławiec gdzie uciech jest bez liku . Polecam też zabrać rower .

Piękne miejsce do spokojnego wypoczynku.
Robert zazdroszczę Ci:) chociaż raz.

offthe
06-07-2010, 17:24
Karwia wcale nie jest taka pusta ; ) Wręcz przeciwnie. W czasie sezonu są tłumy. Najspokojniej jest chyba w Karwieńskich błotach.. ale ogólnie półwysep i okolice typu władysławowo, karwia, jastrzębia czy Dębki to bardzo zatłoczone miejscowości..Aczkolwiek Dębki są bardzo przyjemne..A spokój ciężko znaleźć w tym okresie..I niestety wszędzie jest drogo. W Białogórze jest chyba spokój.

kronos28
06-07-2010, 21:49
Miejscowość Wicie , kwatery http://www.infowczasy.com/index.php/miejscowosci/wicie_wczasy_nad_morzem/hinc_ewa_w_zaciszu
Miejscowość bardzo spokojna więc jeśli szukasz wielu nocnych atrakcji to nie bardzo lecz jeśli spokoju we dwoje to jak najbardziej polecam . Pozatym piękne plaże i warunki u Państwa Hinc są OK.
Ja mam tam przyczepę kampingową i jeżdzę już od kilku lat w to miejsce.

ps. w pobliżu masz Darłowo i Jarosławiec gdzie uciech jest bez liku . Polecam też zabrać rower .

wicie to dobry patent. Ja znam jeszcze jedno fajne - jeszcze nie uświadczyłem tam dresików w rozlatujących sie bmw czy karczatych wieśniaków z przerostem formy nad treścią (co jest zmorą popularnych kurortów nadmorskich pokroju Mielena, Ustki) itp.

Dąbkowice pomiędzy Dąbkami a Łazami (dojazd od strony Dąbek). http://maps.google.pl/maps?q=54.351904,16.269035&num=1&sll=52.025459,19.204102&sspn=5.504643,10.821533&ie=UTF8&ll=54.350654,16.266804&spn=0.033166,0.090895&z=14

Zasadniczo są tam tylko dwa ośrodki:

http://www.mierzeja.dabki.pl/
http://www.dabkowice.pl/

czego nie ma:
- wkurzających straganów z bóg wie czym,
- tabunów denerwującej stonki, szczególnie na plaży
- śmieci na plaży (rożnej maści i typu), smrodu bijącego od wydm i otaczających je lasów,
- dyskotek 24h pod oknem,
- brak ruchu samochodowego (tam dosłownie kończy się droga a wjazd mają tylko i wyłącznie mieszkańcy miejscowości (sztuk bodajże 10 ;)) i mieszkańcy ośrodków - reszta ma zakaz egzekwowany przez straż gminną i straż graniczną,
- hałasu, wrzasków, schlanej jak meserszmity młodzieży i idących za tym faktem innych skutków,

Co jest:
- święty, nie zakłócony spokój i ciszaaa,
- miejsca na plaży ile dusza zapragnie (nie tak jak np. w Mielnie, gdzie na głowie siedzi ci 50 osób),
- bodajże jeden sklep czynny w sezonie

Jeżeli komuś braknie tych rozrywek miejscowości nadmorskich w postaci straganów, tanzbud/remiz zbitych z dykty i takich tam, to do blisko do Mielna, Darłówka... w ośrodkach mają rowery a rowerem to już szybko. Piechotą do Dąbek to jakieś 15-20 minut a do Łaz max 0,5h...

Polecam jednym słowem.