PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna mi pomoc z zakresu mechaniki samochodowej



Valdek_Tychy
05-07-2010, 15:44
Jako,że jest to forum foto to jasne,że pytam tutaj ;)
Muszę w moim Clio wymienić przedni reflektor

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img375.imageshack.us/img375/8294/p05071015000001.jpg)
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać bo mocowany jest na trzech śrubach z czego jedna jest dostępna z góry ale dwie dolne już nie.Obawiam się czy nie będę musiał odkręcać zderzaka żeby się do niego dostać.Robił już ktoś takie rzeczy? Może ktoś ma w tej materii praktykę w końcu mechanicy samochodowi też fotografują :D

thor88
05-07-2010, 20:10
zderzak trzeba ściągać ale o ile dobrze pamiętam to w tych clio zderzak jest na zatrzaskach. Żeby ściągnąć zderzak musisz też zdjąć plastikową osłonę silnika bo inaczej się może połamać (osłony tej nie było w każdym modelu więc możesz jej nie mieć:))

jackrabbit
05-07-2010, 20:14
sciagaj zderzak, w tigrze tak samo mialem, za to do zmiany zarowki trzeba bylo demontowac smoka zasysajecego powietrze :mrgreen:

andrzej_laskowski
05-07-2010, 22:20
JA bym sobie odpuścił jak nie masz o tym pojęcia. Zapinki łatwo połamać ( pogiąć) przy nieumiejętym demontażu. Potem albo wciśniesz i będzie odstawało i klekotało, albo będziesz szukał nowych i znów będzieszz go ściągał. A tu trzeba wiedzieć gdzie i z jaką siłą pociągnąć.

Valdek_Tychy
06-07-2010, 08:06
JA bym sobie odpuścił jak nie masz o tym pojęcia. Zapinki łatwo połamać ( pogiąć) przy nieumiejętym demontażu. Potem albo wciśniesz i będzie odstawało i klekotało, albo będziesz szukał nowych i znów będzieszz go ściągał. A tu trzeba wiedzieć gdzie i z jaką siłą pociągnąć.

Pojęcie o mechanice mam i na pewno nie będę wyszarpywał zderzaka na siłę. Chodziło mi raczej o radę bardziej doświadczonych w sprawie czy zderzak trzeba zdjąć czy wystarczy gdzieś popuścić i lekko odgiąć. Samo odkręcenie zderzaka w clio to nie jest bardzo skomplikowany proces tyle,że zajmuje trochę czasu którego mi brak.
Oczywiście można by podjechać do warsztatu ale... m.in. po wizytach w warsztacie muszę wymienić reflektor i naprawić instalację elektryczną oświetlenia przodu. Tak zwani fachowcy w serwisie spieprzyli co tylko się dało.

gregory_21
16-07-2010, 23:28
Może to niezbyt legalne ale możesz się zalogować i ściągnąć (http://www.przeklej.pl/plik/sam-naprawiam-renault-clio-ii-pl-pdf-000471cq83jc2j6) książkę "Sam naprawiam - Reanault Clio II".

Możesz też ściągnąć ją z rapidshare'a TUTAJ (http://rs444.rapidshare.com/files/167728116/Sam_Naprawiam_Renault_Clio_II.rar).

O ile to w ogóle jest Clio II, bo nie znam się aż tak dobrze na autach, żeby osądzić po reflektorze i kawałku zderzaka ;)

Pawliko
16-07-2010, 23:54
ja mam w Astrze w ten sposób, że lampa od góry ma 2 uchwyty, od spodu jeden. Żeby odkręcić dolny muszę opuścić zderzak na górnych mocowaniach. Podejrzewam, że tu będzie podobnie

Valdek_Tychy
17-07-2010, 10:49
Może to niezbyt legalne ale możesz się zalogować i ściągnąć (http://www.przeklej.pl/plik/sam-naprawiam-renault-clio-ii-pl-pdf-000471cq83jc2j6) książkę "Sam naprawiam - Reanault Clio II".
O ile to w ogóle jest Clio II, bo nie znam się aż tak dobrze na autach, żeby osądzić po reflektorze i kawałku zderzaka ;)
Problem w tym,że ta książka jak wszystkie inne dostepne w sieci dotyczy wersji Clio II P1 tej z mniejszymi reflektorami natomiast to co ja mam top jest Clio II P2. produkowane od 2002 r. tzw.po lifcie a po między tymi wersjami zasadnicza różnica jest właśnie w przodzie tj. zderzak, reflektory,grill itd.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.per-aspera.hr/vozila/clio2.renaultjpg.jpg)
to jest wersja C2P2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images01.olx.pl/ui/2/95/94/20989194_1.jpg)
a to C2P1

Dzięki za pomoc. Reflektor już wymieniłem,odkręciłem zderzak i potem już było prosto. Z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy do naprawy samochodu wystarczył komplet kluczy trochę wiedzy i chęci. Dzisiaj nawet nie chce mi się cokolwiek robić przy aucie bo jak pomyślę,że do wymiany żarówki muszę rozebrać połowę przodu samochodu.