PDA

Zobacz pełną wersję : viewRAW



alekw
25-04-2005, 18:20
Znalazlem w archiwum forum linka do programu viewRAW http://viewraw.photosapien.com/ . Czy ktos tego uzywal do wywolywania NEF'ow? Na pierwszy rzut oka wyglada przyjazniej niz np. UFRaw.

@nia
25-04-2005, 18:24
tak... jest dość szybki, ale czasem się wiesza... miewa problemy z kasowaniem plików i nie do końca oddaje wierną kolorystykę... ale do przeglądania "na szybko" się nadaje....

Krzysiek29
25-04-2005, 19:04
Do szybkiego przeglądania "ostatniej sesji" jest szybki.

cybulski
25-04-2005, 19:48
u mnie się zawieszał (winxp) i nie doszedłem w czym problem.

c2h5oh
25-04-2005, 20:07
Wiesza sie jedynie przy podgladzie exifa w miniaturach, beznadziejnie odwzorowuje kolory - uzywam go do szybkiego podgladu i wyboru zdjec do dalszej obrobki - jest chyba najszybszym programem do tego celu.

alekw
25-04-2005, 21:10
Wlasnie zainstalowalem. Az taki szybki to nie jest, ale przynajmniej od razu mam podglad exif'a. Co do odwzorowania kolorow, wydawalo mi sie ok.
Caly czas sie zastanawiam w czym wywolywac NEF'y. UFRaw srednio mi pasuje, moze warto kupic soft Nikona?

cybulski
26-04-2005, 16:40
wiesz ja spróbowałem ponownie Nikon Capture (trial). I za drugim razem już bardziej mi pasi. Szczególnie że jpgi z NC są chyba faktycznie lepsze niż z szopa 7.
wrzuciłem jakiś plik .8bi z katalogu nikona do katalogu szopa\plugins\file formats (lub jakoś tak) i szop 7 czyta nefy.
Jestem na etapie właśnie poznawania NC - czy jest wart tej kasy ? - na razie ciężko powiedzieć, choć foty są jak żyleta 8)