gregory_21
05-07-2010, 12:31
Witam ;)
Wybrałem najgorsze zdjęcie (w sensie najbardziej skomplikowane) z pierwszych moich uroczystości chrzcielnych.
Warunki były trudne, szkło dość ciemne i dodatkowo obiecałem sobie nie używać lampy, więc wyszło co wyszło.
LINK (http://gregory21.foxnet.pl/_DSC3081.zip) <- Link do archiwum .zip z NEFem (13MB).
Od razu bardzo proszę o powstrzymanie się od oceny kompozycji - chodzi mi jedynie o ustalenie prawidłowych parametrów dla tego zdjęcia w ACR (głównie WB i jeżeli potrzeba to reszta parametrów).
Dodam też, że sam w pewnym sensie poradziłem sobie z tym o co proszę ale nie do końca jestem zadowolony z wyniku i chciałbym go porównać z pomysłami innych.
Nie chciałbym niczego sugerować ale jeżeli trzeba to podam swoje "typy" w ACR dla tej fotografii ;)
Problemem tego zdjęcia (przynajmniej dla mnie) było dość wysokie ISO przy małej ilości światła (brzydkie ziarno), dwa rodzaje światła, żarowe i słabe dzienne, dodatkowo modyfikowane przez ogromniasty witraż i na koniec czerwona twarz dziadziusia chrzczonego dzieciątka ;)
Monitor mam skalibrowany, PS CS5 na pokładzie, wiem, że można konwertować do BW ale nie chcę zawsze iść na łatwiznę, bo będę zmuszony oddawać "all in BW" ;)
Z góry dziękuję za wszystkie głosy w wątku ;)
Wybrałem najgorsze zdjęcie (w sensie najbardziej skomplikowane) z pierwszych moich uroczystości chrzcielnych.
Warunki były trudne, szkło dość ciemne i dodatkowo obiecałem sobie nie używać lampy, więc wyszło co wyszło.
LINK (http://gregory21.foxnet.pl/_DSC3081.zip) <- Link do archiwum .zip z NEFem (13MB).
Od razu bardzo proszę o powstrzymanie się od oceny kompozycji - chodzi mi jedynie o ustalenie prawidłowych parametrów dla tego zdjęcia w ACR (głównie WB i jeżeli potrzeba to reszta parametrów).
Dodam też, że sam w pewnym sensie poradziłem sobie z tym o co proszę ale nie do końca jestem zadowolony z wyniku i chciałbym go porównać z pomysłami innych.
Nie chciałbym niczego sugerować ale jeżeli trzeba to podam swoje "typy" w ACR dla tej fotografii ;)
Problemem tego zdjęcia (przynajmniej dla mnie) było dość wysokie ISO przy małej ilości światła (brzydkie ziarno), dwa rodzaje światła, żarowe i słabe dzienne, dodatkowo modyfikowane przez ogromniasty witraż i na koniec czerwona twarz dziadziusia chrzczonego dzieciątka ;)
Monitor mam skalibrowany, PS CS5 na pokładzie, wiem, że można konwertować do BW ale nie chcę zawsze iść na łatwiznę, bo będę zmuszony oddawać "all in BW" ;)
Z góry dziękuję za wszystkie głosy w wątku ;)