PDA

Zobacz pełną wersję : Capture NX to zwykły śmieć!



swiatlo
11-12-2006, 20:49
Oto naczelna zasada: nigdy, ale to nigdy, nie kupuj niczego w wersji 1.0!
Jeżeli już popełniłeś (albo popełniłaś aby być politycznie poprawnym) ten błąd i kupiłaś(eś) Capture NX, to weź ten dysk do łazienki, wrzuć go do sedesu i pociągnij za łańcuch. Mając nadzieję że nie zapcha ci kibla. Bo z mojego doświadczenia jakim śmieciem jest ten produkt należy wyciągnąc logiczny wniosek że nawet do kibla on się nie nadaje.
Wydałem cholera 140 dolców na to g...o! Dlaczego? Dlatego bo jestem idiota!
Oto pierwsze doświadczenie. Zrobiłem 140 zdjęć w formacie NEF i załadowałem je wszystkie na kompa. Otworzyłem NX-a, zrobiłem pierwsze settings, nic takiego jeno podstawowe operacje kamery, zapamiętałem te settings, i zapuściłem batcha (jak to po polsku - wsad?). Na batch-u zrobiłem tylko ustawienie na nazwy plików i na wysokiej jakości JPG. No i co? Cały batch po godzinie operacji wypłuł mi komunikat że każdy plik FAILED. Żadnej informacji dlaczego, co zrobiłem złego, czego mu brakowało, jedynie FAILED.
No to zamiast batch-a załadowałem cały folder, załadowałem mój settings file i zrobiłem Save As na wszystkie pliki w folderze. I dokładnie to samo. Wszystko FAILED. Bez żadnego uzasadnienia ani wyjaśnienia.
No więc zrobiłem Save-As na 10 plików i tym razem było OK. Zatem wszystkie zdjęcia musiałem zrobić przez 15 oddzielnych Save-As. To bydło nie bierze za jednym machem więcej jak 10 plików!
Oczywiście ten śmieć za każdym Save-As nie pamiętał ustawień z poprzedniego więc za każdym razem musiałem to robić jeszcze raz i jeszcze raz ręcznie. Bydło! Oni to sprzedają za pieniądze!

Inny problem jest taki, że NX jak ładuje zdjęcie to na podglądzie go wyostrza do doskonałości. Nawet jak wyostrzanie jest wyłączone. Tak więc trudno powiedzieć jak zdjęcie naprawdę wygląda bo podgląd po prostu oszukuje. Jak takie zdjęcie zapamiętam jako JPG, nawet w najwyższej jakości, to ostrość tego JPG-a oglądana w innych programach nie jest nawet w przybliżeniu taka jaka jest na podglądzie w NX. Kolejne bydło!

Czy Capture 4 to taki sam śmieć? Jakieś komentarze?

sinner
11-12-2006, 21:19
no trzeba było trochę poczytać o nim
NX to jak na razie nieporozumienie i wg mnie 4 jest bardzo dobra choć niektórzy i na nią narzekają że wolna muli kompa itp

KozaK
11-12-2006, 21:22
O niedoskonałościach NX-a przekonałem się po zabawie w wersji demonstracyjnej. Na początku zapowiadał się całkiem nieźle, ale czar prysnął bardzo szybko. Wersja 4 choć mniej zbajerowana bardziej przypadła mi do gustu.
BTW - dla mnie bydłem jest dodawania do aparatu triala programu, ale może przesadzam.

JK
11-12-2006, 21:34
O czym Wy piszecie? Jakie "bydło"? W języku polskim bydło to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Byd%C5%82o. Czasem do bydła porównuje się niektórych "niesympatycznych" ludzi (moim zdaniem niesłusznie, bo to obraza dla prawdziwego bydła), ale żeby twierdzić, że "bydłem jest dodawania do aparatu triala"? Chyba Wam się coś pomieszało.

swiatlo
11-12-2006, 21:37
O czym Wy piszecie? Jakie "bydło"? W języku polskim bydło to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Byd%C5%82o. Czasem do była porównuje się niektórych "niesympatycznych" ludzi (moim zdaniem niesłusznie, bo to obraza dla prawdziwego bydła), ale żeby twierdzić, że "bydłem jest dodawania do aparatu triala"? Chyba Wam się coś pomieszało.

Chodzi o to aby nabluzgać na tyle aby cenzor się nie włączył.

JK
11-12-2006, 21:40
No to trzeba "bluzgać" mądrze, bo takie głupawe pseudo "bluzganie" ma raczej niewielki sens.

PaSkal
11-12-2006, 21:48
Tzn. autorowi pewnie chodziło o "bydlę"" To bydlę nie bierze za jednym machem (czyli: wdechem???) itp.

Swiatlo: Dziwię się tylko, że nie bawiłeś się przez całe 30 dni trialem, a musiałeś wydać 140 ciężko zarobionych Ameryhkanskych Dolaroov, żeby się przekonać o wartości tego programu (czy raczej jej braku).

Pozostaje ebay.

Paweł

Gawronnek
11-12-2006, 23:08
mnie też ten program nie przekonał, niestety Capture 4.4.2 nie obsługuje NEFów z D80 więc przesiadłem się na C1LE zakupionym z kartą Sandiska

swiatlo
11-12-2006, 23:28
mnie też ten program nie przekonał, niestety Capture 4.4.2 nie obsługuje NEFów z D80 więc przesiadłem się na C1LE zakupionym z kartą Sandiska

Właśnie przed chwilą przeglądałem podobny topik na innym forum dyskusyjnym:
http://www.nikonians.org/cgi-bin/dcforum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=17546&forum=DCForumID36&omm=0&viewmode=threaded

Może tam będzie coś pomocnego. Z tego co zrozumiałem to PS obsługuje NEFy z D80 jeżeli ściągniesz plugin Camera Raw 3.6. Choć z pewnością już sporo na ten temat wiesz..

Władca Pixeli
12-12-2006, 02:25
O czym Wy piszecie? Jakie "bydło"? W języku polskim bydło to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Byd%C5%82o. Czasem do bydła porównuje się niektórych "niesympatycznych" ludzi (moim zdaniem niesłusznie, bo to obraza dla prawdziwego bydła), ale żeby twierdzić, że "bydłem jest dodawania do aparatu triala"? Chyba Wam się coś pomieszało.
Bo to z amerykaskiego slangu od "bull shit" :mrgreen:

Gawronnek
12-12-2006, 03:15
swiatlo oczywiście że PS obsługuje to wiem, ale jakos C1 jest wygodniejszy przy wiekszych ilosciach zdjęć

krzysztof jot
12-12-2006, 16:15
Czy Capture 4 to taki sam śmieć? Jakieś komentarze?

Ja jestem zadowolony - nawet ostatnio "zawodowcy" w jednym z lepszych i dłuzej działajacych labów
kilkakrotnie pytali - JAK ? CZYM ? co robiłem z tymi fotkami ? ile sie męczyłem ? A ja, że nic - bo było ich
800, a musiałem mieć gotowe na drugi dzień, wiec zrozumiałe ze czasu nie było, i tylko puściłem
standardowe ustawienia w RAW i konwert do JPGa - i to nawet nie najwyższego :).
Faktycznie wypada mieć mocne PC - i ze 2 GB RAMU i jest ok choc akcja trwała ze trzy-cztery godziny :)