PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego tak jest ?



vincec
04-07-2010, 21:09
Witam
Może ktoś mi powie czy mam BF czy coś źle ustawiony AF, dlaczego tył wyszedł ostry a syny nie ?

1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img686.imageshack.us/img686/2821/07042010554601.jpg)
2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img806.imageshack.us/img806/9866/07042010550501.jpg)

jackrabbit
04-07-2010, 21:26
no a przeslona jaka?

Meggido
04-07-2010, 21:27
Na f3,5 nie ma czego innego się spodziewać. :-D

vincec
04-07-2010, 21:28
1
f3,5
2
f4,5

vincec
04-07-2010, 21:32
czyli f powinna być jeszcze większa ?

Meggido
04-07-2010, 21:33
Proponuję jakąś książeczkę o podstawach fotografii.

wasilewk
04-07-2010, 21:34
Na 1-ce: "AF points used: A5, A6, E5"

Ustaw pojedyńczy punkt AF (najlepiej środkowy).

vincec
04-07-2010, 21:34
Chyba czas zacząć coś poczytać , metoda prób i błędów zawodzi :-(

mkl
04-07-2010, 21:40
Witam
Może ktoś mi powie czy mam BF czy coś źle ustawiony AF, dlaczego tył wyszedł ostry a syny nie ?


Dlatego: http://www.dofmaster.com/dofjs.html

Meggido
04-07-2010, 21:42
Absolutnie nie było grama złośliwości w mojej odpowiedzi. Książka da Ci podstawy do dalszego rozwoju i nie będziesz mieć wrażenia, że aparat "nie chce" robić zdjęć takich jak Ty sobie wymyśliłeś.

vincec
04-07-2010, 22:01
ale BF nie mam ? to tylko brak umiejętności fotografowania ? jestem początkującym , a jak wiadomo początki są zawsze trudne :-)

swider
04-07-2010, 22:06
Jak ostrzyłeś na bobasa to masz za.bistego BF'a :D

Marcin Borkowski
11-07-2010, 22:46
Patrząc na Twoją stopkę i na to co piszesz po prostu zapiera mi dech :).
Proponuję pozycję pt: "Ekspozycja bez tajemnic", po przeczytaniu jej ze zrozumieniem, nie będziesz mieć takich problemów :)

siwyozzman
12-07-2010, 10:27
Powtarzana bez końca prawda...to nie aparat robi zdjęcia. Af W trybie Af-s, pojedynczy punkt. Celujesz w dzieciaka...ewentualnie domykasz przesłonę na 5.6 i będzie ok. To tak na szybko, aby "wyszło" dobrze. Jakaś książka o podstawach niezbędna. Są fajne broszury z serii Komputer Świat na temat fotografii cyfrowej. Wiedza podstawowa, łopatologicznie podana. Polecam!

ska
12-07-2010, 15:06
I Zwracaj uwage jakie czasy masz po domknięciu przysłony co by nie było zamazane zdjęcie :)

vincec
12-07-2010, 19:42
ok
dzięki wszystkim za dobre rady