PDA

Zobacz pełną wersję : Widać go...



titus1
03-07-2010, 00:10
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8095059,Rosyjski_statek_bezzalogowy_nie_zd olal_zacumowac_do.html

A ja się zastanawiałem co to za obiekt koło stacji. Jeszcze koło 23 było go widać.

Pumexior
03-07-2010, 00:37
To to świeciło takim jasnym światłem i przesuwało się po niebie? Akurat dzisiaj wyjątkowo cały wieczór w niebo patrzyłem ;)

KaeF
03-07-2010, 02:20
Ej, widziałem to chyba dziś. Mocno świeciło. Siedzieliśmy po pracy w barze przy szklaneczce i nagle ktoś w niebo pokazał palcem:D

titus1
03-07-2010, 07:03
Widać było przez lornetkę, że podczas przelotu stacji, tuż przed nią był mały jasny punkcik.

mpwt
04-07-2010, 23:00
Udało się :D
http://www.kosmonauta.net/index.php/Misje-bezzalogowe/Orbitalne/druga-proba-dokowania-progressa.html


To to świeciło takim jasnym światłem i przesuwało się po niebie? Akurat dzisiaj wyjątkowo cały wieczór w niebo patrzyłem ;)

Polecam: http://www.heavens-above.com/

tomek-GL
04-07-2010, 23:26
Polecam: http://www.heavens-above.com/
Ta strona jest bardziej skomplikowana niż obsługa aparatu :p
Nie ma jakiegoś poradnika do niej ? :)

mpwt
05-07-2010, 11:32
Ekhm... wybierasz na górze swoją pozycję



Current observing site:

select from map or from database or edit manually

A potem wybierasz ISS (to właśnie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna) i masz podane godziny oraz skąd dokąd będzie lecieć.

Ja wiem, że w dzisiejszych czasach ciężko się czyta i lepiej jakby były obrazki ale bez przesady. :p

siona
06-07-2010, 08:52
Udało się :D



hehehehe

a ja naiwny już myślałem, że go sfociłeś :)

mpwt
06-07-2010, 09:36
a ja naiwny już myślałem, że go sfociłeś :)

Może nie na Progressa ale kiedyś z ciekawości spróbuję upolować ISS. Ale to muszę dokonać paru inwestycji ;)

siona
06-07-2010, 10:01
(...)Ale to muszę dokonać paru inwestycji ;)

i to mnie właśnie powstrzymuje od astro :/

mpwt
06-07-2010, 10:31
i to mnie właśnie powstrzymuje od astro :/

Eeee... do Sigmy 300/4 dokupujesz montaż EQ3-2 (http://deltaoptical.pl/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-eq3-2-cg4,d576.html), może być używany. Do tego pilot, który umożliwi czasy większe niż 30 sek (najlepiej z interwałem czasowym i podobnymi bajerami) i jedziesz z pięknymi obiektami jak galaktyki, mgławice czy gromady gwiazd. A pomału zaczyna się sezon na galaktykę Andromedy a po wakacjach pokaże nam się pomału Orion :)

Tu z 220mm Sigmy 70-300 APO i EQ3-2. Jak widać można i z niskim budżetem osiągnąć fajne efekty


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/11/konski_leb_02-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/wp-content/uploads/2009/11/konski_leb_02.jpg)

Ze stacją kosmiczną jak i planetami jest troszkę inny problem. Te obiekty są mega małe (w przeciwieństwie do tzw. obiektów głębokiego nieba (DS) czyli galaktyk, mgławic czy gromad) i dlatego potrzebny jest zupełnie inny sprzęt. Zainwestowałem w sprzęt do tego, ponieważ lubię patrzeć w niebo. A gdy świeci Księżyc to raczej DSów się nie robi.

ASAHI
06-07-2010, 21:10
Że tak zapytam z ciekawości czy już spadł?

mpwt
06-07-2010, 21:51
Że tak zapytam z ciekawości czy już spadł?

Jeszcze nie. Zapakują go śmieciami i wtedy :D

tomek-GL
11-07-2010, 00:13
A u mnie na niebie widać właśnie dziwnie mrygające czerwone światło.. I tak sie zastanawiam co to jest.. Samolot na pewno nie, bo te mrygają na biało a światło błyska i sie przemieszcza natomiast to "czerwone coś" stoi niemalże w miejscu więc wnioskuję, że nie jest to jakiś lotnik ;) z okna często widzę jakiegoś satelitę ( przy bezchmurnym niebie widoczny gołym okiem) ale ów satelita jest biały jak gwiazda i widać jak się przemieszcza... A to "coś" stoi chyba w miejscu...

;)

Gdybym znał swoje położenie to szukałbym na stronach które podawał mpwt, ale chyba próżny trud... ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/73872501507013220263.jpg)

tak to owe coś wygląda...
W astrofoto się nie pobawię bo sigma 70-300 sama w sobie raczej nie jest rewelacją do takich zabaw :p